Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Похід по Чорногорії - легенди Дурмітора

поход по ЧерногорииТривалість - 12 днів;
Кілометраж - 100 км
Складність - середня;
Вартість - 3600грн (14900руб, 450$, 330Е)
Місце старту - Тіват
Місце фінішу - Подгориця
Дати: 30.04-11.05, 01.09-12.09
Нить: Тиват –
Будва – Подгориця – р. Тара – Жабляк – Чорне озеро – печера Тітова – Крижана печера - каньйон Терзін - Планниця - Боботов Кук - каньйон Невідео - Шавчик - Подгориця
Чорногорія - країна чистої та дикої природи. У ній є все, що потрібно побачити туристу - високі гори, водоспади, гірські річки, у яких водиться форель, кришталево чисті озера і чудові пляжі, покриті піском або дрібною галькою. Перлиною Чорногорії є Національний парк Дурмітор, з 1980 року внесений у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Не дивно, що саме скельний масив Дурмітор висотою 2483 метра є місцем паломництва туристів з усього світу. На території Дурмитора знаходиться безліч озер, з якими пов'язано величезна кількість місцевих легенд. Є повір'я, що ночами з Ворожого озера виходять білосніжні коні з крилами, своїм сяйвом затьмарюючи місяць, а на дні глибокого Чорного озера знаходиться старовинна церква. Також Дурмітор славиться великою кількістю річок в глибоких каньйонах. Найбільш відомими є Тара, Пива, Сушиця і Комарніца. Найвища гірська вершина висотою 2522 метра носить назву Боботов Кук. Не пропустіть захоплюючу пригоду і приєднуйтесь до нас у поході по Чорногорії!

Заявка на поход

Похід по Чорногорії по днях

День 1. Тіват - Будва

Група зустрічається в аеропорту чорногорського міста Тіват. Ми знайомимося і сідаємо на автобус до Будви. Місто Будва було засноване більше двох тисяч років тому і на сьогоднішній день є одним з найдавніших поселень, що знаходяться на берегах Адріатичного моря. Приїжджаємо в Будву, відпочиваємо, плаваємо в морі і приймаємо сонячні ванни на берегах одного з численних пляжів міста. При бажанні можемо погуляти по Старому місту, де розташована більшість пам'яток Будви - стара фортечна стіна, яка досі оперізує місто, церква Святого Іоанна з дзвіницею, церква Святої Марії «ін Пунта» та церква Святої Трійці. Ночувати будемо на березі моря.

Будваостров святого Стеанавечерняя будва

День 2. Будва - Подгориця - річка Тара

А ми продовжимо нашу подорож. Після переїзду до столиці Чорногорії Подгориці ми неспішно добираємося до каньйону річки Тара. Милуємося природою і готуємося до завтрашнього сплаву по річці. Після активного дня нас чекає ночівля в кемпінгу з ліжками і гарячим душем.

День 3. Рафтинг на річці Тара

Сьогодні нас чекає захоплюючий рафтинг на річці Тара. Протяжність нашого сплаву складе 30 кілометрів. Практично цілий день ми будемо боротися з бурхливою водою, мужньо долаючи пороги. У більш спокійних частинах річки нас чекають дивовижної краси заплави. Ночувати будемо в наметах на території національного парку Дурмітор.

поход по Черногориирафтинграфтинг на Таре

День 4. Жабляк - озеро Зміїне - Чорне озеро - печера Тітова

Після ситного сніданку ми рухаємося до містечка Жабляк, яке знаходиться на висоті 1456 метрів і є самим високогірним поселенням на Балканах. Звідси ми почнемо нашу прогулянку по Дурмитору. Сьогодні ми побачимо Зміїне озеро, поряд з яким можемо зустріти невеликих ящірок, і Чорне озеро, досить мальовниче і глибоке. У Чорному озері можна буде скупатися. Далі в нашому маршруті огляд печери Тітова. Ночувати будемо на території кемпінгу.

Черное озероне такое уж и Черное))озера

День 5. Безіменний верх - Велике Шкрчко - Крижана печера

Сьогодні ми будемо йти практично без грузу. Більшість речей, в тому числі великі рюкзаки, залишаємо в таборі. Спочатку ми підкоримо гору Безіменний верх висотою 2487 метрів, з вершини якої відкривається чудовий вид на озеро Велике Шкрчко. Далі ми прогуляємося по знаменитій Крижаній печері і подивимося на водяний млин. Ввечері повернемося в базовий табір.

ледяная пещерадурмитор

День 6. Каньйон Терзин - Південний верх - верх Північний

Після смачного сніданку нас знову чекає радіалочка. Сьогодні ми тримаємо шлях у каньйон Терзин. Після каньйону Терзин ми піднімемося на вершини - двотисячники - Південний верх висотою 2285 метрів і Північний верх висотою 2287 метрів. Далі будемо продовжувати йти по хребту Медведж і деяким його вершин. Наш маршрут має досить високу складність, але вона з лишком окупиться красою ландшафтів. Ввечері знову повертаємося в табір.

поход по Черногориигоры Черногории

День 7. Долина річки Сушиця - Планиница

Сьогодні ми залишаємо наш табір і вирушаємо до вже знайомого нам Зміїного озера. По дорозі до нього побачимо млин і незвичайну печеру. Трохи пізніше ми вийдемо в долину річки Сушиця і піднімемось на вершину гори Планиница висотою 2330 метра. Якщо погода сприятиме, ночувати будемо на красивому морському березі в наметах. В іншому випадку зупинимося на ночівлю у гірському притулку.

одинокый путникцарство Дурмитора

День 8. Пер. Самар – оз. Зелений Вир - Боботов Кук – р. Комарница

Після ситного сніданку піднімаємося на перевал Самар висотою 2075 метрів і проходимо поруч з озером Зелений вир. Від озера робимо радіальний вихід на найвищу вершину парку Дурмітор - Боботов Кук, висота якої 2522 метра. Далі спускаємось до річки Комарніца.

скольный выступыпластинчатые горы

День 9. Каньйон Невидео

Ми дружно крокуємо вниз по каньйону Невидео, який є одним з останніх підкорених каньйонів Європи. Тут приголомшливі види, погода зазвичай привітна, а також можна знайти набагато більше рівних місць для ночівлі.

мострекапоход по Черногории

День 10. Шавник - Нікшич

Сьогодні закінчується активна частина нашого маршруту. Ми виходимо до селища Шавник, в якому сідаємо на автобус і їдемо в місто Нікшич. Ночувати будемо на узбережжі.

День 11. Днювання на березі моря

Відпочиваємо на повну котушку після активних переходів! Набираємося сил, ділимося враженнями. Ночівля в кемпінгу.

День 12. Подгорица - Батьківщина

Ось і підійшло до кінця наша дивовижна подорож. Ми їдемо до столиці Чорногорії - міста Подгориця. В аеропорту сідаємо в літак і через кілька годин задоволені і повні вражень повертаємося додому.

Заявка на поход

Особливості походу по Чорногорії

 • Цей похід по Чорногорії об'єднує в собі як типовий піший похід, так і рафтинг - сплав по гірській річці. Такий симбіоз зробить ще різноманітнішою і крутішою нашу подорож! Спимо в основному в наметах, йдемо з рюкзаками, в кінці походу деньок ніжимося на морському узбережжі.
 • Якщо у вас нема особистого спорядження, його можна взять на прокат.
 • Порядок оплати. Щоб забронювати місце в групі вам необхідно внести передоплату у розмірі 1000 грн (4000 руб). У разі відмови від походу гроші не повертаються, але можуть бути передані іншому учаснику або залишаться на вашому «рахунку» для оплати майбутніх походів. Іншу частину походу можна оплатити переказом на картку (не пізніше, ніж за тиждень до старту) або здати інструктору в перший день походу. У разі сходження з маршруту гроші не повертаються.
 • Не забудьте взяти з собою фотоапарат та заряд позитиву – з нами завжди весело, надійно та цікаво! Улыбка
 • Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносить зміни в маршрут.

Прочитайте перед походом:

У вартість входить:

 • Послуги інструктора-гіда;
 • Харчування на активній частині маршруту;
 • Групова аптечка;
 • Групове спорядження (палатки, котли, кострове..)
 • Переїзди по програмі.

У вартість похода не входить:

 • Авіаквитки;
 • Особисте спорядження;
 • Медична страховка;
 • Проживання в кемпінгах;
 • Харчування в кафе на узбережжі;
 • Рафтінг - 60 евро;
 • Відвідування парку Дурмітор.

В сумі витрати складуть 250-300евро.

Заявка на поход