Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Похід по Лікійській тропі - Туреччина

Поход по Ликийской тропе

Тривалість - 10 днів;
Кілометраж - 80 км;
Вартість- 3280 грн ($410, €300, 13450 руб). Включено ВСЕ необхідне!
Складність - середня;
Місце зустрічі: Київ, Анталія (до 12:00 в аеропорту)
Місце фінішу: Анталія (7:00)
Дати: 26.04-05.05, 09.05-18.05
Нить: Анталія - Гойнюк - каньйон Гармонії - Гедельме - гора Тахталі Даг 2365 м. - Бейчик - Улупінар - Химера (вічні вогні) - пляжі Чіралі - руїни Олімпос - Анталія

Для більшості з нас Туреччина в першу чергу асоціюється з відпочинком «олл інклюзів» в шикарних готелях і пансіонатах. Але ж вона в більшій частині складається з надзвичайно гарних гір з безліччю визначних пам'яток як природних, так і рукотворних. Так навіщо себе обмежувати тільки морським узбережжям, коли можна подивитися і на горді вершини, глибокі каньйони, стародавні руїни, побачити зсередини справжнє життя в нетуристичних турецьких селах з привітними і добрими людьми? Ну а море? А куди ж без моря?! На морі ми теж вдосталь накупаемося в самих мальовничих і прекрасних пляжах і бухтах узбережжя Анталії. Похід по Лікійській тропі вважається одним з найпопулярніших в Європі - це надзвичайно красива, насичена і різноманітна пригода!

Заявка на поход

План походу по Лікійській тропі по днях

День 1. Зустріч в Анталії - Гейнюк (5 км)

Зустріч групи відбувається в кілька етапів. З тими, кому зручно добиратися з Києва, ми зустрічаємося в аеропорту Жуляни, з іншими вже в Анталії у першого терміналу аеропорту. Краще всього добиратися такими авіакомпаніями: з Києва - WizzAir; з Харкова, Донецька, Львова, Кранодара - Pegasus; з Москви і Києва - Turkish Airlines. Після збору групи на автобусі добираємося до селища Гейнюк, саме тут починається наша незабутня подорож по чарівній Туреччини. Перший день походу по Лікійській тропі буде акліматизаційним, адже всі стомилися після перельоту і багато ходити не хочеться. Але природа настільки заворожує, що сидіти на місці неможливо, і ми йдемо на екскурсію до вузької частини каньйону Гармонії. Тут всім бажаючим пропонується у спеціальному спорядженні сплавати до головної пам'ятки району - висячого каменю. Неподалік каньйону Гармонії з надзвичайно чистою і теплою водою ми й заночуємо.

likiya2турция

День 2. Гейнюк - каньйон Гармонії (10 км)

Як ви вчора могли переконатися, вузька частина каньйону Гармонії не прохідна для піших туристів, якими ми і є)) Сьогодні ми обійдемо її зверху. Підйом до перевалу скрасять дивовижні пейзажі по сторонах і буйство фарб турецького лісу. Після пройденого шляху обов'язково стаємо на перекус і поповнимо запаси енергії поживними горіхами, сушкою і бутербродами. На ночівлю стаємо на затишній галявині в сосновому лісі, поруч з невеликим джерелом.

каньонвисячий каменьпереход через реку

День 3. Каньйон Гармонії - Гедельме (18 км)

Сьогоднішній день походу по Лікійській тропі буде надзвичайно насичений різними визначними пам'ятками - адже ми йдемо до стародавньої фортеці Гедельме. Крім залишків фортеці тут є карстові печери, табір кочівників і дуже старе дерево, посаджене ще до Різдва Христового. Оглянувши пам'ятки і нофоткавшись, пройдемо ще трохи в бік вершини Тахталі - найвищої точки нашого походу.

2500 лет деревов пути

День 4. Підхід до сідловини Тахталі-Даг (15 км)

Спочатку будемо неспішно підійматися доброю ґрунтовою дорогою до невеликого селища Яйла-Куздере, за яким стежка різко йде вгору серед розлогих крон могутніх платанів. Поступово, з набором висоти, сосновий ліс буде замінюватися кедровим, і ось ми виходимо на Чукур-Яйлу. Тут в дивовижному природному ансамблі змішалися могутні кедри, карстові воронки і химерної форми кам'яні брили - воістину чарівне видовище. Серед цієї краси ми й заночуємо, насолоджуючись видами грізного Тахталі-Даг. Ночівля на висоті 1600 метрів, так що ввечері буде холодно!

Чукур-Яйласказка

День 5. Вершина Тахатлі-Даг (Олімп, 2366 м) - с. Бейчик (21 км)

Сьогоднішній день буде переповнений враженнями, адже ми зійдемо на вершину турецького Олімпу, висотою 2366 метрів - а це на цілих 300 метрів вище, ніж найвища точка України. Але для цього нам потрібно попрацювати - для початку прокинутися ще до сходу сонця, швиденько поснідати, зібратися і піднятися на перевал. Такий ранній підйом обов'язковий із-за великого кілометражу і погодних умов на горі - після обіду її зазвичай обволікають хмари. А нам хочеться повною мірою насолодитися дивовижними краєвидами, що відкриваються з вищої точки нашого походу по Лікійській тропі!

деревотурецкий Олимп

На перевалі ми ховаємо рюкзаки і на вершину йдемо радіально. По часу підйом займає близько двох годин. Але всі витрачені сили з лишком окупаються, коли на вершині перехоплює подих від нових красот і хочеться сидіти тут вічно.. Але нам треба далі, вдосталь нафоткавшись і насолодившись красою починаємо спуск до перевалу. Під час спуску треба бути дуже уважним і обережним - ризик отримання травми на спуску набагато вище, ніж на підйомі. На перевалі забираємо рюкзаки і гайда в село Бейчик, біля якого і заночуємо.

тучиТахталикостер на стоянке

День 6. Бейчик - Улупінар (9 км)

Скучили за морем? Так от, сьогодні ми починаємо спускатися до нього. Спуск не складний, тому йдемо не поспішаючи, милуючись природою і гаючи час за розмовами і іграми. Незабаром ми прийдемо в село Улупінар, воно відоме самобутніми ресторанчиками на воді, в якій повно форелі! Бажаючі можуть спробувати місцевих делікатесів.

ресторанчик на водедеревушкалазурная бухта

Увечері йдемо на легендарну гору Химера. Всі пам'ятають легенду? Якщо ні, то в двох словах нагадаю. Химера - це жахливе вогнедишне чудовисько, яке наводило страх на місцеві землі. Але давньогрецький герой Беллерофонт її не злякався і переміг на крилатому коні Пегасі (на те він і герой). Навіть переможена Химера продовжувала випускати язики полум'я і Пегас утоптав її в скелю. І ось вже тисячі років чудовисько поховано в товщі каменя і лише язики полум'я вилітають на поверхню. Видовище воістину вражаюче, особливо в темний час доби. Ну а ми заночуємо на березі річки, недалеко від села.

пламя Химерыночная Химерана тропе

День 7. Чіралі - Середземне море (6 км)

Якщо вчора не сходили подивитися на Химеру, то можна зайти сьогодні, після чого спускаємося до моря в село Чіралі. Альпіністам Олімпу не гоже купатися на звичайних пляжах, так знайте, що пляж Чіралі входить в 10-ку кращих пляжів світу! Тут ми просто не можемо не зупинитися, адже крім прекрасного пляжу нас оточують фруктові сади з дивовижними гранатами, апельсинами та лимонами. Ночуємо в одному з кемпінгів, тут є електрика, душ і туалет.

Весь день купаємося і загоряємо, а ввечері намагаємося відшукати і сфотографувати морських черепах, які часто виповзають на ніч для кладки яєць.

черепахачудесный закатпод деревом

День 8. Днювання

У такому прекрасному місці просто гріх не зробити днювання. У нас є кілька варіантів проведення часу:

 • Сходити до маяка на мисі Гелідонія (18 км) - на скільки красивий, на стільки і складний маршрут. Для початку нам потрібно під'їхати на таксі до селища Караоз, далі піднятися на 700 вертикальних метрів по схилах хребта Ерен-Тепе, на якому і розташований мис Гелідонія. Обійдемо мис по колу насолоджуючись безмежними краєвидами моря і запахом хвої. Ввечері спускаємося в Адрасан і на таксі повертаємося до стоянки.
 • Радиалка до бухти Карабурун (20 км) - прогулянка по морському узбережжю вздовж мальовничих бухт і пляжів. Таких пейзажів, як на мисі Гелідонія ми не побачимо, але зате можна купатися скільки хочеш і не треба підніматися в гору. Ввечері доходимо до села Текірова, звідки на таксі повертаємося в табір.
 • Цілий день загоряти, купатися і ніжитися на теплому сонечку!

поход по ликийской тропетреккинг по ликийской тропе - турция

День 9. Руїни Олімпуса - Анталія (3 км)

Першим ділом йдемо дивитися на руїни античного міста Олімпус, що розкинулися в заростях лаврових джунглів. Від колись величного міста збереглися лише руїни генуезької фортеці, лікійські саркофаги, масивні ворота, давньогрецький театр і кріпосні стіни. Лазаєм де можна і де не можна, набираємося побільше вражень, адже наш похід по Лікійській тропі майже завершено! Ввечері їдемо в Анталію.

руинытропаруины Олимпуса

День 10. Додому або Каппадокія

Після походу по Лікійській стежці рекомендуємо відразу ж піти в тур по Каппадокії, який починається сьогодні. У готелі можна гарненько відмитися, привести себе в порядок і зарядити акумулятори. Так що з більшою частиною групи ми не прощаємось, а йдемо на зустріч новим враженням! Інші ж летять додому, до нових зустрічей, друзі!

Особливості походу по Лікійській тропі

Це типовий піший похід - ми йдемо з рюкзаками, готуємо їжу на багатті, спимо в наметах. Відмінною особливістю можна назвати наявність великої кількості пам'яток і день відпочинку на березі Середземного моря. На шляху є багато селищ, де можна докупити їжу - а значить, рюкзаки будуть не дуже важкими. Останні ночівлі на березі моря в кемпінгу, де є туалет, душ і електрика. Ходять в Туреччину зазвичай навесні або восени, так як влітку тут нестерпно жарко. Для громадян України, Росії і Білорусі віза не потрібна, але потрібен закордонний паспорт. Після походу по Лікійській тропі рекомендується залишитися на екскурсійний тур по Каппадокії - так за одну поїздку ви побуваєте в двох найкрасивіших районах Туреччини.

Заявка на поход


Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить:

 • Послуги інструктора-гіда;
 • Харчування на маршруті - сніданок, перекус, вечеря;
 • Переїзд від Анталії до початку маршрута;
 • Переїзд від фініша маршрута в Анталію;
 • Групова аптечка;
 • Проживання в кемпінгах;
 • Групове спорядження - палатки, кострове і тд..
 • Відвідування пам'яток;
 • Ніч в отелі в Анталії.

У вартість похода не входить:

 • Авіаквитки в Анталію і додому (от 130$);
 • Харчування в ресторанах і гостиницях;
 • Медична страховка;
 • Особисте спорядження;
 • Сувеніри та інші карманні розходи..

Увага! В залежності від погодних умов та стану групи інструктор може вносить зміни в маршрут. Чисельність групи зазвичай 3 – 15 чоловік.