Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Похід по Норвегії - в гості до Гігантів

Похід по Норвегії - в гості до Гігантів Тривалість - 15 днів;
Кілометраж - 125 км
Складність - середня;
Вартість - 7200грн/650Е. Входить все необхідне!
Місце старту - Київ, Осло
Місце фінішу - Осло, Київ
Дати: 04.08.2014 - 18.08.2014
Нить: Київ –
Осло– Гьендесхейм – оз. Гьенде – Гліттерхейм – Спітерстулен – Гальхёпігген – оз. Лейрватнет - Веттисморки - вод. Веттисфоссен - Согндал - Берген - Осло

Напевно в дитинстві ви чули інтригуючі історії про казкову країну, в якій мешкають підступні тролі й сміливі вікінги. Так от, це не вигадки фантазерів! Така країна існує насправді і називається Норвегія. І ми запрошуємо вас піти з нами в похід по Норвегії – в гості до Гігантів. Це буде незабутньо!

Актуальна інформація по туру на рос версії: Поход по Норвегії

Скандинавія здавна славиться багатством ландшафтів. У Норвегії можна насолодитися природою у її первісному вигляді. Чого тут тільки немає: стрімкі річки та бурхливі водоспади, гори з білосніжними вершинами і густі зелені зарості лісів, величні фіорди і похмурі льодовики, а також дивовижне небо, що відбивається в блакитній гладі озер. Норвегія сповнена загадкових і безлюдних стежок, в її лісах прекрасно себе почувають дикі тварини. Нерідкі випадки, коли олені в пошуках пригод самі гуляють неподалік від жвавих трас. Відвідавши будь-який з численних національних парків країни ви зможете зустріти не тільки дрібних гризунів - білку, зайця, але і досить великих ссавців - козулю, лося, північного оленя, ведмедя і навіть хижаків - росомаху, рись, лисицю або вовка.

оленьпоходы по Норвегиигоры норвегии

Наш маршрут буде проходити по національному парку Норвегії Йотунхейм. Йотунхейм є одним з найкрасивіших місць Норвегії. Також його називають Гори Гігантів, і не дарма. Адже саме тут знаходиться найвища вершина країни - гора Гальхепигген. Під час походу ми зможемо милуватися досконалістю природи суворої Норвегії. Після сухопутної частини шляху нас чекає плавання на кораблі і зустріч з одним з найкрасивіших фіордів у світі - великим Согнефьорд. Ближче до закінчення своєї подорожі ми відвідаємо два найбільш великих і характерних міста Норвегії - Берген і Осло.

Увага!!! Залишилось всього 9 місць! Подай заявку прямо зараз та не пропусти шанс на поїздку в Норвегію

Заявка на поход

Похід в Норвегію по днях

День 1. Київ – Осло

Сьогодні ми зустрічаємося в Києві. Пізно ввечері прямим рейсом добираємося до столиці Норвегії - Осло. З аеропорту їдемо в центр міста. Ночуємо в кемпінгу, милуємося нічним видом Осло.

День 2.Осло – Гьендесхейм

Після ситного сніданку вранці ми вирушаємо на автовокзал, там сідаємо в автобус і їдемо в бік Національного парку Йотунхейм. Ближче до обіду ми приїжджаємо в селище Гьендесхейм на березі вузького і довгого озера Гьенде. Після обіду піднімаємося вгору на перемичку між двома гірськими озерами. Там буде наша перша ночівля. За перший день ми пройдемо пішки близько 7 км і наберемо висоту 700м.

поход по Норвегиильдинкагруппа в пути

День 3. Стежки Норвегії

Сьогодні наш шлях лежить через кам'янисте плато. Легенди говорять, що безліч норвезького каміння - це колишні тролі, які не встигли сховатися від сонця. Хто знає, може нам пощастить, і ми зустрінемо самого справжнього норвезького троля, заглянувши за один з каменів? Минувши плато йдемо вниз, до великого гірського озера. Там робимо привал і обідаємо. Продовжуємо шлях і ближче до вечора бачимо річку. Переходимо її по містку і ночуємо в долині річки. Недалеко від нас буде хатина Гліттерхейм. Сьогодні ми подолаємо 18 км пішки з набором висоти 700м.

мостик через речкуне троль ли это?хижина

День 4. Гірські озера

Після сніданку ми знову прямуємо на кам'янисте плато. Йти по ньому будемо практично цілий день. Ліворуч і праворуч від нас буде безліч озер, в яких відбивається небо. Вражаюча картина! За день ми пройдемо 18 км і наберемо висоту 240м. Заночуємо поруч з гірським притулком Спітерстулен. У притулку є кафе, в якому можна відпочити після дороги.

День 5. Гальхёпігген

Рано вранці без речей залишаємо табір. Насолоджуємося чудовими видами на льодовики навколо гори Гальхепігген і гірськолижний курорт Юввасхютта. Продовжуємо сходження на найвищу гору Норвегії Гальхепігген (2469 м) через сніжники. Підкорюємо вершину і милуємося чудовими краєвидами! На горі є незвичайний притулок, в якому можна перекусити і обзавестися сувенірами. Одним з найбільш оригінальних сувенірів є компактні листівки зі штампом «поштове відділення Гальхеппіген», які ви можете подарувати близьким і друзям. Сьогодні ми пройдемо 13 км і наберемо висоту (радіально) 1340м.

одинокая горав путичерез реку

День 6. Лейрватнет

Залишаючи позаду прекрасну Гальхеппіген ми просуваємося по неходжених засніжених стежках норвезьких гір все далі. Сьогодні ми тримаємо шлях до прекрасного гірського озера Лейрватнет. На галявині біля тихої гладі води нас чекає нічліг. За день ми протопаєм 15 км і наберемо висоту 300м.

День 7. Казкові ліси Норвегії

Сьогодні ми неспішно спускаємося з гори в чарівний ліс, багатий дарами природи. В наш раціон внесуть різноманітність свіжі ягоди півночі - морошка, лохина і чорниця. Заряджаємося вітамінами і здоров'ям! Ночівля буде в лісі неподалік від бурхливої річки. За день пройдемо не багато не мало - 16 км

поход в Норвегиючерничкаозеронорвежский подосиновик

День 8. Відпочинок на березі річки

Сьогодні ми відпочиваємо після активних переходів. Збираємо ягоди, фотографуємося на лоні природи, гуляємо по лісі, оглядаємо дерев'яні будиночки на протилежному березі річки. Розслабляємося і відновлюємо сили, готуємося до другого тижня подорожі.

День 9. Веттісморки

Снідаємо і продовжуємо наш шлях. Наша сьогоднішня мета - ферма Веттісморки. Більшу частину території ферми складають дерев'яні будиночки норвежців, що слугують їм як дачі. Дахи будинків суцільно покриті травою. Це зовсім не халатність місцевих жителів. Насправді в Норвегії виданий закон, який зобов'язує всіх господарів гірських дачних будиночків дах крити дерном. Це робиться для того, щоб дома гармонійно вписувалися в навколишній пейзаж і не різали око. На галявині поблизу Веттісморки ми зупинимося на ночівлю. Сьогодні ми пройдемо 13 км.

домики в Норвегиидомикирадуга

День 10. Водоспад Веттисфоссен

Сьогодні ми зробимо невеликий радіальний вихід і подивимося на один з найбільших і найкрасивіших водоспадів Європи - Веттисфоссен. Обов'язково беремо з собою фотоапарати, таку красу важливо запам'ятати!

День 11. Согндал

Після короткого переходу ми вийдемо до дерев'яних будиночків і будемо рухатися до селища Овре Ардал. Пройдемо пішки близько 14 км. З Овре Ардал їдемо в кемпінг в Согндале. Тут можна прийняти душ, скористатися інтернетом і завести нові цікаві знайомства, адже в кемпінг з'їжджаються туристи з різних куточків світу.

водопадпоход по Норвегииолени

День 12. Согнефьорд – Берген

Рано вранці вантажимося на корабель і пливемо назустріч самому великому і красивому фіорду в Європі Согнефьорд. Милуємося фіордом, милими норвезькими селами і грізними горами і плавно рухаємося в місто Берген. В обід припливаємо у Берген, селимося в хостел між причалом і центром міста. Вирушаємо на прогулянку старовинним Бергеном. Сьогодні Берген є другим після Осло головним містом Норвегії. Раніше він сам носив почесне звання столиці, і за великим рахунком, мало в чому поступається їй. Ми відвідаємо Ганзейску набережну, яка входить до списку пам'яток ЮНЕСКО, і прогуляємося до старовинного купецького кварталу Брюгген. Вузенькі вулички з дерев'яними будиночками, побудованими ще в XIX столітті, практично не змінилися з тих пір. Увечері ж фунікулер Флейбанен підніме нас на гору Флейен. З її вершини відкривається неперевершений вигляд на нічний Берген!

побережьегороднаюережная

День 13. Берген – Осло

З ранку ми можемо поснідати на знаменитому Рибному ринку. Асортимент різних страв з морепродуктів величезний, ви зможете спробувати самі різні ласощі зі свіжої риби. Якщо вам не до вподоби делікатеси з риби, ви можете просто подивитися на мешканців північного моря в одному з кращих акваріумів Європи. З цікавих місць Бергена варто відзначити також фортецю Бергенхюс, Музей мистецтв Бергена і садибу Едварда Гріга. Після обіду ми прощаємося з колишньою столицею Норвегії і потягом їдемо в нинішню - Осло. Ввечері прибуваємо в місто і селимося в знайомий нам по першому дню подорожі кемпінг. Там відпочиваємо до ранку.

День 14. Осло

Осло - одна з найзеленіших столиць Європи. Тут є безліч парків і сквериків, серед яких одним з найкрасивіших є Фрогнер-парк. На території парку знаходиться 227 скульптурних композицій із заліза, бронзи і граніту, які об'єднані темою «Стану людини». Більшість скульптур має глибокий філософський підтекст. Обов'язково варто побачити Королівський палац, в якому до цих пір щорічно проводять бали. Незвичайну конструкцію має Будинок опери, який нагадує за формою шматок льодовика. На тлі більшості будівель явно виділяється середньовічний замок Акерсхаус. В Осло є цікаві музеї, що значно розширюють кругозір. До них в першу чергу відносяться Норвезький фольклорний музей під відкритим небом, який присвячений побуті і культурі місцевих жителів, Музей кораблів і Музей мореплавства, в якому можна подивитися на справжні кораблі вікінгів. У Національній галереї, і в Університеті Осло, також як і в однойменному музеї, можна подивитися картини відомого художника - експресіоніста Едварда Мунка. До речі Університет Осло примітний ще й тим, що там щорічно вручається Нобелівська премія миру. Любителям активного зимового відпочинку буде цікавого побувати в знаменитому лижному центрі Хольменколлен з трампліном заввишки 115 метрів.

День 15. Осло – Киев

До обіду гуляємо по місту, дивимося пам'ятки, які не встигли побачити вчора, купуємо сувеніри. Найбільш поширеними сувенірами є фігурки тролів. Вважається, що вони приносять своєму власникові удачу. Також можна придбати на пам'ять що-небудь з фігуркою лося або теплий в'язаний светр. Після обіду їдемо в аеропорт і летимо в рідний Київ.

Заявка на поход

Особливості походу в Норвегію

 • Похід в Норвегію - країну, овіяну безліччю легенд, на батьківщину тролів, буде одним з найбільш цікавих та неповторних пригод у вашому житті! Але не забуваємо, що це справжній піший похід – рюкзаки з їжею та речами несемо на собі, спимо в палатках. Гори не дуже високі, але холодні. Бажано мати досвід декількох походів по Криму, Карпатам або іншим горам.
 • Якщо у вас нема особистого спорядження, його можна взять на прокат.
 • Оплата тура! Умови оплати даного тура відрізняються від наших звичайних. Щоб потрапити в групу треба купити квитки на літак (точніше здать гроші на них, ми закупаємо централізовано - так проще) та внести завдаток в розмірі 200Е. Залишок вартості потрібно здати не пізніше, ніж за місяць (в крайньому випадку за 20 днів) до старту походу.
 • Не забудьте взяти з собою фотоапарат та заряд позитиву  – з нами завжди весело, надійно та цікаво! Улыбка
 • Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносить зміни в маршрут.
 • Похід проводиться спільно з клубом «Вєздєход»

Прочитайте перед походом:

У вартість входить все необхідне:

 • Послуги інструктора-гіда;
 • Харчування на маршруті - сніданок, перекус, вечеря;
 • Групова аптечка;
 • Медична страховка;
 • Групове спорядження - палатки, кострове і тд..
 • Всі проїзди по маршруту;
 • Візовий збір (60Е);
 • Прогулянка на паромі із Согндала в Берген;
 • Проживання в кемпінгах та хостелі в Бергені по програмі.

У вартість похода не входить:

 • Авіаквитки (біля 2500 грн);
 • Особисте спорядження;
 • Квитки в фортеці, замки, музеї, гроші на сувеніри.

Заявка на поход