Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Треккінг до Евересту - Непал

Треккинг к ЭверестуТривалість - 15 днів;
Кілометраж - 75 км;
Складність - середня;
Вартість - 1150$ (9200 грн, 37700руб, 835Е)
Місце старту - Катманду
Місце фінішу - Катманду
Дати: 25.04.2014-09.05.2014
Нить: Катманду - Лукла - Намче-Базар - Дингбоче - Дугла - Лобуче - Горакшеп - Базовый лагерь Эвереста - Фериче - Намче-Базар - Лукла - Катманду

Непал чимось нагадує теорію відносності Ейнштейна - про нього всі чули, хтось інтенсивно цікавився і читав, але мало хто знає напевно, що це. Насправді задовольнити свою цікавість та довідатися, що це за птиця така - Непал, зможе кожен. Непал - держава в Південній Азії, яка порівняно недавно стала відкрита для туристів. У цій країні знаходяться 6 різних кліматичних зон і зосереджено 8 з 14 восьмитисячників світу. Трекінг до Евересту (8848 метрів) є прекрасною можливістю не тільки побачити всесвітньо відомі гори і вічні льди, але і буддистський монастир Тьянгбоче. На світанку, при сходженні на вершину Калу Патар висотою 5545 метрів очам відкривається неймовірний вид на льодовик Кхумбу і Еверест. Також є можливість помилуватися на вершини Нупцзе висотою 7879 метрів і Лхоцзе заввишки 8501 метрів. Крім цього ви відвідаєте долину Катманду, в якій побачите ступу Буданатх, монастир Копан, храмовий комплекс Пашупатінатх і Сваямбунатх, а також зможете взяти участь в сафарі в джунглях Читвана. Цей незвичайний похід представляє інтерес перш за все для сміливців, які не бояться великої висоти і любителів дикої природи. Одним з обов'язкових умов участі в треккінгу до базового табору Евересту є ваша досить хороша фізична форма.

Заявка на поход

Треккінг до Евересту по днях:

День 1. Приліт в Катманду

Прямих рейсів з України та Росії до Непалу немає. Потрібно летіти до країн Близького сходу. Один із зручних маршрутів перельоту - добиратися з Києва через Шарджу (ОАЕ) в Катманду. Після того, як ми дісталися до столиці Непалу, їдемо селитися в готель. Невеликий відпочинок відновить наші сили після перельоту і ми прогуляємося по площі Дурбар, яка є комплексом різних історичних споруд, в першу чергу релігійних храмів і палаців. На околиці Катманду ми оглянемо Сваямбунатх, друге ім'я якого Мавп'ячий храм. Так його назвали не випадково, адже в садку храму живе багато диких мавп, яких часто підгодовують паломники. У центрі цього комплексу знаходиться найдавніша буддійська ступа. Щоб до неї піднятися необхідно буде подолати 365 сходинок - рівно стільки, скільки днів у році. Трохи пізніше ми побачимо одну з найдавніших дерев'яних споруд світу - храм Кастамандап. Історики вважають, що назві цього храму дало ім'я столиці Непалу - Катманду. Далі ми підемо до палацу Кумарі і храму живої Богині Кумарі. Вечеряти будемо в ресторані, де скуштуємо страви традиційної непальської кухні. Ночівля в готелі.

Треккинг к Эвереступосадка в самолетГималаи

День 2. Катманду - Лукла - Пхакдинг - Монджо

Летимо з Катманду в Луклу. Наш короткий переліт на аеродром вже сам по собі буде досить цікавим. Після того, як ми оглянемо пам'ятки, почнеться безпосередньо трекінг до Евересту. Нашою першою підкореною вершиною стане Пхакдинга висотою 2800 метрів. Чотиригодинна дорога пройде спочатку по вузькій смузі лісу, пізніше круто зверне і спуститься до річки. Минаючи гору Кусум Кангру висотою 6367 метрів і огинаючи хребет Гат висотою 2550 метрів дорога плавно виведе нас до піку Пхакдинг(2827 м). Далі ми прямуємо на північ. Ми пройдемо долину річки Дуд Коси, села, поля і водоспад, і далі дорога заведе нас у загадковий ліс, який повний рододендронів і квітучих магнолій. До речі величезне дерево рододендрон є одним із символів Непалу. Можливо, нам пощастить побачити над річкою на крутих скелях схожого на оленя безрогого мускусного кабарги. Проходимо через долину поряд з піком Тхамсерку. Ночуємо в лоджії селища Монджо.

trekking-k-everestuТреккинг к базовому лагерю Эверестатучи

День 3.Монджо - Намче-Базар

Селище Монджо знаходиться на границі Національного парку Сагарматха. Минаємо село і опиняємося в місці злиття двох річок. Піднімаємося на крутий хребет і насолоджуємося видом на Еверест. Спускаємося і рухаємося до місцевого райцентру Намче Базарі на висоті 3440 метрів. Гуляємо, дивимося на буддистські храми. Заходимо на оглядову площадку, з якої відкривається прекрасний вид на ущелину річки Боте Коси. Ночуємо в лоджії.

День 4. Намче-Базар - Кхумджунг

Щоб необачно не стати заручниками гірської хвороби ми проходимо акліматизацію. Сьогодні ми нікуди не поспішаємо, прогулюємося вуличками Намче-Базара і робимо необхідні покупки. Тут можна придбати не тільки незвичайні сувеніри, але і відсутнє спорядження. Якщо настрій і погода дозволяють, робимо невелику вилазку в монастир до селища Кхумджунг висотою 3780 метрів. Цей монастир відомий тим, що зберігає скальп справжнього Єтті - снігової людини. Ночуємо як зазвичай в лоджії..

Намче-Базарбазарчикнамче-базар

День 5. Намче-Базар - Тьянгбоче

Після сніданку вирушимо в дорогу. Нас чекає підйом до монастиря Тьянгбоче. Минаючи один з численних тибетських монастирів дорога йде через ліс повз священну гору Кхумбила висотою 5761 метр і спускається до Кхумджунг висотою 3790 метрів. У цій тибетської гомпе знаходиться школа альпінізму, що заснував перший чоловік, який підкорив Еверест - Едмунд Хілларі. Проходимо повз село та тибетських гомп і через 6 годин від початку шляху опиняємося у Тьянгбоче на висоті 3876 метрів. У нас є унікальна можливість відвідати пуджа-службу в монастирі. Ночівля в лоджії.

треккинг к базовому лагерю Эверестанепалпрекрасная Ама Даблам

День 6. Тьянгбоче - Дингбоче

На початку нашого шляху ми знову побачимо величні рододендрони і попрямуємо до селища Пангбоче, в якому знаходиться найдавніший монастир Кхумбу. Поступово рослинності буде ставати все менше. Нашим очам відкриється панорама посушливих кам'янистих лугів. Через 6 годин ми дійдемо до теплого і затишного поселення Дингбоче на висоті 4360 метрів. Тут відкривається прекрасний вид на Ама Даблам, Лхоцзе і відносно доступний для підйому шеститисячник Айленд Пік заввишки 6189м. Ніч проведемо в лоджії.

долина рекиtrekking-k-everestuкрасота

День 7. Дингбоче - Дуглі

Після смачного сніданку ми знову підемо на північ. Ми пройдемо через долину Кхумбу Кола. Три години шляху будуть проходити за одним з найвищих у світі гірських хребтів. Зупинимося ми в поселенні Дуглі на висоті 4600 метрів. Тут ми знову будемо акліматизуватися, адже трекиинг до базового табору Евересту веде нас ще вище! Недалеко від переходу є дуже красиве гірське озеро, яке при бажанні можна відвідати. Ночуємо в лоджії.

День 8. Дуглі - Лобудже

Акліматизувавшись продовжуємо шлях. Йдемо повз долини Пхалунг Карпо (4340 м). Тут відкривається панорама вершин Таваги, Чолатсе, Ама Даблам, Кантега. Минувши долину, дорога круто йде вгору. Тут видно межі льодовика Кхумбу, який спускається з Евересту. Доходимо до Лобудже і опиняємося на висоті 4930 метрів. Ніч проведемо у гірському притулку.

поретрыгруженные якикто здесь?

День 9. Горакшеп - Кала Паттар - базовий табір Евересту - Лобуче

Рано вранці ми виходимо до піку Горакшеп 5140 метрів висоти. Далі йдемо на вершину Калу Паттар (5545м). З неї нам відкриваються неперевершений вид на Еверест і довколишні гори Ама-Даблам, Кантега, Пумори, Нупцзе і Чолатзе. Продовжуємо шлях, прямуємо в бік базового табору Евересту і льодовика Кхумбу. Йти досить важко через розрідженого повітря. Але гра коштує свічок, і коли ми опиняємося біля язика величезного льодовика Кхумбу, нашій радості немає меж. Це місце є Меккою для альпіністів усього світу і навесні тут можна побачити десятки різнокольорових наметів. Після відвідування базового табору Евересту і досить важкого дня ми повертаємося на нічліг в Лобуче.

на пути к базовому лагерю Эверестабазовый лагерь ЭверестаЭверест - высочайшая вершина мира!

День 10. Лобуче - Фериче

Після сніданку йдемо до місця проживання яків - суворого Фериче (4240м). Якщо нам пощастить, крізь туман ми побачимо легендарну гору Ама Даблам.

День 11. Фериче - Намче-Базар

Сьогодні ми ненадовго спустимося в рододендроновий ліс. Після білосніжних льодовиків і сірих каменів зелені дерева стануть справжнім святом для душі. Ми знову побачимо монастир Тянгбоче, після чого сильно скинемо висоту. Трохи пізніше ми опинимося у вже знайомому місці - райцентрі Намче-Базар, де і переночуємо.

День 12. Намче-Базар - Лукла

Продовжуємо наш шлях. Сьогодні повільно, але впевнено, вже знайомими дорогами йдемо в Луклу. Насолоджуємося краєвидами. Ночівля в лоджії.

День 13. Лукла - Катманду

Рано вранці повертаємося до столиці Непалу. Вдень ми гуляємо, відпочиваємо і затарюємося всілякими сувенірами. Ночуємо в готелі.

trekking-k-everestuяквылет с Луклы

День 14. Боднатх - Пашупатинатх - Сваямбунатх

Вранці ми ситно поснідаємо і сядемо в автобус. Сьогодні нас знову здивують місцеві визначні пам'ятки. Ми відвідаємо один з найвідоміших храмів індуїстів - Пашупатинатх. Згідно з древньою оповіддю тут колись жив сам бог Шива, перебуваючи в образі оленя. Для індуїстів вважається почесним померти тут, щоб потім попіл після кремації був скинутий у річку Багматі - затоку священної річки Гангу. У храмі ми зможемо побачити процедуру кремації. Після цього нас відвезуть до ступи Боднатх. Всевидющі очі Будди дивляться з неї на всі 4 сторони світу. Шпиль ступи складається з 13 ступенів - як число кроків до Нірвани. Ми зможемо обійти ступу згідно буддійських звичаїв і побуваємо на службі ченців у тибетському храмі. На завершення екскурсії поїдемо в мавп'ячий храм Сваямбунатх і помилуємося буддійської ступою. Піднявшись на неї, побачимо прекрасний Катманду і снігові вершини Гімалаїв.

катмандуступа БоднатхСваямбунатх

День 15. Катманду - Батьківщина

Кидаємо останній погляд на Катманду, докуповуємо сувеніри. Одні, повертаючись з Катманду, розповідають про лавочки для туристів і стародавні храми, інші - про запаморочливі світанки над найвищими горами у світі, треті - про тибетських лам і загадкові енергетичні вібрації. З купою нових вражень ввечері їдемо в аеропорт. Сідаємо на літак і летимо на Батьківщину з пересадкою у місті Шарджа (ОАЕ).

Додаток до трекінгу до Евересту

Після 14-денного трекінгу можливе відвідування національного парку Читван і рафтинг на річці Трісулі. Це обумовлюється заздалегідь і коштує приблизно 350 доларів додатково. Тоді останні дні маршруту будуть такими:

День 15. Чітван (сплав на каное + сафарі в джунглях)

Рано вранці сідаємо в каное і пливемо по річці Рапті. Насолоджуємося видами на берегах річки. Далі нас чекає прогулянка в центр розведення слонів, де кожен охочий зможе зробити фото на пам'ять зі слоненям. Після обіду сідаємо в машину і їдемо на сафарі по диких джунглях. Якщо пощастить, ми зможемо побачити найрізноманітніших мешканців парку Читван: оленів, антилоп, тигрів, тощо.

День 16. Чітван (сафарі на слонах)

Снідаємо і вирушаємо на дивну прогулянку по джунглях Читвана - сафарі на слонах. Після сафарі їдемо в Катманду. Обмін враженнями, закупівля сувенірів, прощальна вечеря і остання ніч у Непалі.

День 17. Катманду - Батьківщина

Прощаємося з Непалом та летимо додому.

Заявка на поход

Особливості треккінгу до Евересту

 • Це не типовий піший похід в нашому розумінні. Важких рюкзаків з купою спорядження та їжі нам нести не доведеться, адже спати ми будемо в лоджах, де нас і нагодують. Нести з собою треба буде тільки спальник і одяг, крім того, є можливість найняти портера (носія). Не дивлячись на легкий вантаж і невеликі відстані трекінг до базового табору Евересту не можна назвати легкою розважальною прогулянкою, адже висоти більш ніж солідні і дихається на них важко. Саме тому кілька днів у нас відводиться для кращої акліматизації.
 • Якщо у вас нема особистого спорядження, його можна взять на прокат.
 • Порядок оплати. Щоб забронювати місце в групі вам необхідно внести передоплату у розмірі 230$. У разі відмови від походу гроші не повертаються, але можуть бути передані іншому учаснику або залишаться на вашому «рахунку» для оплати майбутніх походів. Іншу частину походу можна оплатити переказом на картку (не пізніше, ніж за тиждень до старту) або здати інструктору в перший день походу. У разі сходження з маршруту гроші не повертаються.
 • Не забудьте взяти з собою фотоапарат та заряд позитиву – з нами завжди весело, надійно та цікаво! Улыбка
 • Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносить зміни в маршрут.
 • З документів потрібно мати з собою загранпаспорт та 4 фото 3*4 для оформлення пермітів.

Прочитайте перед походом:

У вартість входить:

 • Послуги російськомовного інструктора-гіда;
 • Внутрішній переліт Катманду - Лукла - Катманду;
 • Проживання в гостиниці в Катманду;
 • Проживання в лоджах на маршруті;
 • Всі трасфери по Непалу по програмі;
 • Всі необхідні дозволи та перміти;
 • Групова аптечка.

У вартість похода не входить:

 • Авіаквитки в Непал (від 700$);
 • Особисте спорядження;
 • Страховка від НВ;
 • Непальська віза (30$);
 • Харчування (10-20$ в день);
 • Послуги портерів (по бажанню, 10-15$ в день);
 • Аеропортні сбори всередині країни (по 5$);
 • Всі витрати, не указані в програмі.

Всі витрати складуть приблизно 300-400$.

Заявка на поход