Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Сходження на Ельбрус з півдня 2014

Восхождение на Эльбрус с юга 2014 Тривалість - 11 днів;
Кілометраж - 70 км;
Складність - висока;
Вартість -  4700 грн (18 900руб, 490€)
Місце старту - П'ятигорск
Місце фінішу - П'ятигорск
Даты: 19.05-29.05, 08.06-18.06, 22.06-02.07, 06.07-16.07, 04.08-14.08, 18.08-28.08, 01.09-11.09, 28.09-08.10
Нить: П'ятигорск - Верхній Баксан - східний Курмичи - пер ВЦСПС - вер. Курмичи - Верхній Баксан - поляна Азау - приют Бочки - Приют 11 - скали Пастухова  - західна вершина Ельбруса (5642 м) - Терскол - П'ятигорск

Ельбрус - найвища вершина Європи. За своїм походженням є стратовулканом, так як має форму конуса, утвореного безліччю лавових шарів. Висота його 5642 метри. Ельбрус знаходиться на кордоні двох кавказьких республік Росії: Кабардино-Балкарії та Карачаєво-Черкесії. В цьому поході ми зможемо побачити величні піки гір, скелясті перевали, вічнозелені сосни і могутні букові ліси, стрімкі річки, мальовничі озера та ігристі водоспади. Пройшовши мальовничими ущелинами, перетинаючи могутні гірські хребти і миловидні долини, ми зануримося в безтурботну атмосферу дикої непокірної природи. Ми підійдемо до Ельбрусу з південної сторони.

Заявка на поход

Основною метою першої частини програми сходження на Ельбрус є акліматизація всіх учасників походу в прилеглому неймовірно красивому урочищі Курмичі і навчання групи інструктором необхідним альпіністським навичкам. Наше сходження на Ельбрус по часу буде проходити довше, ніж прийнято. В першу чергу це необхідно для оптимальної акліматизації всіх учасників походу. Ночувати будемо на моренах, перевалах і близько льодовиків. Зі схилів Ельбрусу відкривається неймовірної краси вид на Головний Кавказький хребет! Після сходження на Ельбрус ми попаримось у місцевій лазні, скуштуємо незвичайні страви місцевої кухні і прикупимо сувенірів на пам'ять. Маса вражень та чудовий настрій протягом усього нашого шляху гарантовані! Приєднуйтесь, ви не пошкодуєте!

Програма сходження на Ельбрус з півдня:

День 1.П’ятигорськ - Верхній Баксан/Нейтріно

Група зустрічається з інструктором на залізничному вокзалі в П'ятигорську. Знайомимося один з одним, після чого їдемо у Верхній Баксан або Нейтрино і опиняємося на висоті 1700 метрів. Частина їжі і речей ми залишається в селищі і без нічого ми підемо до миловидного урочища Ірик-Чат, висота 2200 метрів. Там ми зможемо продегустувати місцеву мінеральну воду з довколишніх джерел. Паралельно з дегустацією водички насолодимося видами на піки Ушби (4690 м) і гірський масив Шхельда. Ввечері повернемося в селище, де переночуємо в приватному секторі.

voshojdenie-na-elbrus

День 2. Східний Курмичи

Почнемо ранок з тривалого, але досить простого переходу до суворого льодовику Східний Курмичи. Дорога спочатку пролягає в лісі. Трохи пізніше ми вийдемо на обвіваємі вітрами луга. Ближче до вечора нас чекає переправа через річку Курмичи. Ночувати будемо в дуже мальовничому місці на морені. Висота ночівлі 2800-2900 метрів.

voshojdenie-na-elbrusбродик через ручеек

День 3. Перевал ВЦСПС

Сьогодні зробимо невеликий перехід до перевалу з дивною назвою «Всесоюзный центральный совет профессиональных союзов», або ВЦСПС, висота якого 3550 метрів. Досвідчений інструктор навчить всіх учасників походу необхідним навичкам для сходження на гірські вершини. По-перше, самозатримці на слизьких льодових схилах, по-друге, спеціальній техніці пересування по сніжно-льодових схилах і, нарешті, страховці.

на перевале ВЦСПСвид с перевала

День 4. Курмичи 1Б альп.

Після сніданку зробимо радіальний вихід на пік Курмичи висотою 4045 метрів. Ця вершина - одна з найбільш легкодоступних і красивих гір Центрального Кавказу. Коли ми зійдемо на неї, нам відкриється чудова панорама засніжених гірських хребтів Кавказу, які тягнуться від Безенгійскої стіни до самого Ельбруса.

в путь!рюкзаки есть, а нас нет))горный ручеек

День 5. Верхній Баксан/ Нейтрино

Спускаємося у вже знайомий селище Верхній Баксан/ Нейтрино. Збираємо необхідні для сходження на Ельбрус продукти і речі.

панорама со склонов Эльбрусазакат на "Бочках"

День 6. Селище Азау - притулок Бочки

Переїжджаємо в селище Азау. На канатній дорозі піднімаємося до притулку «Бочки». За планом ночувати будемо в наметах на скелях "Притулку-11". Але все ж для більшості рекомендуємо подумати про притулок, там тепло і можна краще виспатися.

приют бочкина фоне Эльбрусавид с приюта

День 7. Скелі Пастухова

Продовжуємо активну акліматизацію. Йдемо до скель Пастухова 4700-4800 м і може трохи вище, до початку «Косої» - висота близько 5000 метрів. Відбій сьогодні ранній, адже потрібно гарненько відпочити перед завтрашнім сходженням на легендарний Ельбрус.

ночевка на Бочкахначевка на скалах Приюта 11друзья-крымчане в лагере

День 8. Сходження на Ельбрус з півдня (5642 м)

Цей день стане одним з найбільш пам'ятних у вашому житті, адже саме сьогодні ми здійснимо сходження на Ельбрус! Підйом опівночі, вихід в 1:00. Зазвичай середній час сходження на Ельбрус з півдня становить близько 12-ти годин. Нашій радості немає меж - ми піднялися на найвищу вершину Європи!!! Головне, щоб погода не підкачала і була хороша видимість. Адже ми хочемо побачити неперевершену панораму Кавказу у всій красі! Не забуваємо, що сили знадобляться нам не тільки на підйомі, але і на спуск. Іноді саме спуски виходять більш вимотуючими.

восхождение на Эльбрус начинается еще ночьюну пути к вершинена косойпоследний подьем!

День 9. Резервний день

На випадок негоди та інших непередбачених обставин у нас буде резервний день.

на седлевершина Эльбруса - вот она!Ура, мы на вершине!

День 10. Терскол, Чегетський базар

Спускаємося в мальовничу долину річки Баксан. Сьогодні нас чекає банька в Терсколі! Також ми відвідаємо Чегетський базар, де купимо цікавих місцевих сувенірів. Ввечері обмінюємося враженнями і відзначаємо закінчення сходження на Ельбрус з півдня.

вид с Западной на восточную вершину Эльбруса

День 11. Пятигорск - повернення додому

Наша подорож підійшла до кінця. Ось і настав час прощатися, друзі. Вранці їдемо в П'ятигорськ, а звідти - на батьківщину. До зустрічі у нових походах і сходженнях!

Восход на Эльбрусев лагере на 4100Восхождение на Эльбрус с юга

Заявка на поход

Особливості сходження на Ельбрус з півдня

 • Сходження на Ельбрус з півдня - це найбільш популярний і технічно не складний маршрут. Він не вимагає спеціальної альпіністської підготовки, всі необхідні знання та навички можна отримати вже безпосередньо в поході. У тей же час, сходження на Ельбрус є потенційно небезпечним для здоров'я і життя кожного з учасників програми. Беззаперечне виконання вказівок інструктора-гіда і повне дотримання правил ТБ (техніки безпеки) є обов'язковим і забезпечить вам максимальну безпеку на маршруті.
 • Рішення про можливе припинення сходження на вершину приймається виключно гідом-інструктором, є обов'язковим до виконання і не підлягає обговоренню. Ми не менше вас хочемо, щоб ви піднялися на Ельбрус, але насамперед безпека.
 • До речі, про безпеку. Всі групи реєструються в МНС Росії в селищі Терскол, забезпечуються аптечкою, засобами зв'язку і GPS. Зв'язатися з рятувальниками можна протягом всього сходження. З групами більше 5-ти чоловік працює два гіда.
 • Якщо у вас нема особистого спорядження, його можна взять на прокат.
 • Порядок оплати. Щоб забронювати місце в групі вам необхідно внести передоплату у розмірі 20% від вартості сходження (це дорівнює 940 грн). У разі відмови від походу гроші не повертаються, але можуть бути передані іншому учаснику або залишаться на вашому «рахунку» для оплати майбутніх походів. Іншу частину походу можна оплатити переказом на картку (не пізніше, ніж за тиждень до старту) або здати інструктору в перший день походу. У разі сходження з маршруту гроші не повертаються.
 • Не забудьте взяти з собою фотоапарат та заряд позитиву – з нами завжди весело, надійно та цікаво! Улыбка

Прочитайте перед походом:

У вартість входить:

 • проживання на 1й и 5й день в приватному секторі;
 • робота гіда;
 • гід-ассистент на період сходження, якщо група більше 5-ти чоловік;
 • другий гід на весь період, якщо група 10-12 чоловік;
 • харчування в поході (гарячий сніданок і вечеря, на обід перекус);
 • прокат палаток и загального спорядження;
 • озабезпечення безпеки (реєстрація в МЧС, аптечка, GPS-навігатор);
 • аренда спеціального спорядження: кошки, льодоруб, карабіни, каска;

У вартість похода не входить:

 • проїзд в П'ятигорск і назад;
 • трансфер П'ятигорск-Приельбрусся-П'ятигорск (1200 руб.);
 • переїзди по програмі (до 400 руб);
 • канатна дорога (500руб. 1 або 2 раза);
 • страховка от НС;
 • рдозвіл на перебування в парку Приельбрусся (1000 руб., іноді можливо не платить);
 • проживання в "Бочках" або "Приюті-11" (400 руб./сутки);
 • інші витрати, не вказані в програмі.

Заявка на поход