Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Зимова школа альпінізму в Криму

Зимняя школа альпинизма в КрымуВартість - 1940 грн/ 7760 р.;
Складність - середня;
Тривалість - 7 днів;
Місце старту - Сімферополь, до 11.00
Місце фінішу - Сімферополь, після 16.00
Дати: 18.01-24.01; 08.03-14.03

Млієте від одного виду сніжних вершин і заздрите білою заздрістю альпіністам? Але самі не знаєте з чого почати ? Тоді зимова школа альпінізму в Криму - це те, що вам потрібно! За 7 днів навчання ви отримаєте необхідні базові навички для нескладних альпіністських сходжень , навчитеся роботі у зв'язці, натягуванню всіляких переправ , дізнаєтеся основи медичної допомоги в горах. Вся теорія буде неодноразово відпрацьована на практиці , після чого буде здійснено сходження на вершину Ангар-Бурун по Холодному кулуару - 1Б категорія складності . Заняття вестимуть досвідчені інструктори, майстри спорту альпінізму і туризму України.

Заявка на поход

Вам пропонується два варіанти програми - для повних «чайників» і для більш досвідчених туристів /альпіністів , які бажають підвищити свій рівень кваліфікації. Живемо ми на турбазі «Ангарський перевал» в будиночках , всі тренування та сходження проводяться радіально - за плечима тільки необхідне спорядження , а не величезний і важкий рюкзак. На групу до 5-ти осіб буде один інструктор, на групи великих розмірів - інструктор і помічник або два інструктори.

Програма навчання для новачків :

1 день. Сімферополь - Ангарський перевал

Після зустрічі на сімферопольському залізничному вокзалі група переїжджає до Ангарського перевалу і розміщується на турбазі . Вона буде нашою домівкою і базовим табором на найближчий тиждень . Для кращої акліматизації прогуляємося по казково красивим зимовим лісам Криму. Увечері більш детальне знайомство групи, вступна лекція по програмі навчання і порядку проведення тренувань.

проверяем снарягуподснежникв Холодном кулуаре

2 день. Вузли, страховка напарника, перила, медицина

Для початку будемо вивчати базу, без якої неможлива робота з мотузкою - так, ви правильно зрозуміли, це вузли. Ми швидко навчимося в'язати найнеобхідніші в альпінізмі вузли , після чого прослухаємо лекцію про сучасне альпіністське спорядження. Беріть з собою ручку і зошит, щось потрібно буде записати, а щось і замалювати. Далі лекції про пересування на трав'янистих і сніжним осипових схилах, закріплені практичними заняттями. Після того , як навчилися пересуватися по гірських схилах поодинці пора дізнатися, як правильно страхувати напарника, навчитися натягувати перильного мотузку різними способам, чим і займемося.

вверх по кулуаруна скаледвижение по крутому снежному склону

Увечері лекція про застосування альпіністського спорядження, форми гірського рельєфу і орієнтування в горах . Після чого вивчимо основи першої долікарської допомоги в горах.

3 день. Скельно-снігові заняття, переправи, різні види поліспаста, медицина

Ранок почнеться зі скельно-снігових занять, на яких ми вивчимо техніку руху по скелястих і сніжних схилах. Далі вивчимо всі види переправ, навчимося в'язати поліспасти різних типів і натягувати з їх допомогою переправи.

ходим в кошкахна переправеправильная техника переправы

Весь вечір присвятимо медицині, вивченню типових захворювань в горах та їх профілактиці.

4 день. Транспортування потерпілого, зриви, добування води

Гори, особливо високі - це зона підвищеного ризику і тут всяке може трапитьс , тому потрібно бути готовим до несподіванок. Сьогодні ми вчимося безпечно транспортувати потерпілого за допомогою підручних засобів, відпрацьовуємо техніку страховки і спуску по схилу. Вивчаємо самозатримки і зарубивання. Як кажуть, зарубався сам - зарубай товариша!Смеётся

носилкитранспортировка на носилках"пострадавшему" бывает холодно

Увечері вивчаємо організацію бівуака на теорії та практиці. Дізнаємося, як добувати воду в горах і як правильно пити, що таке дистильована вода і чим вона шкідлива.

5 день. Повторення, підготовка до сходження

Сьогодні ми повторюємо і закріплюємо все вивчене раніше, проходимо генеральне тренування перед завтрашнім сходженням. Увечері підбираємо і готуємо все необхідне спорядження для вашого першого (можливо у когось і не першого) категорійного сходження.

упал - зарубись!"кафе" в холодном кулуарена крутом склоне

6 день. Ангар- Бурун (1453 м) по Холодному кулуару (1Б)

Сьогодні дуже важливий день - адже ми йдемо на сходження не по попсовому маршруту, яким піднімається більшість, а по крутому і сніжному Холодному кулуару. До речі, цей кулуар одне з найбільш таємничих і овіяних легендами місць в Криму, кажуть, що десь у ньому захований скарб! Можливо, саме нам посміхнеться удача його відшукати? Підйом по Холодному кулуару вам запам'ятається на довго - крутий схил, прямовисні скелі по боках, купа снігу або сипухи, оригінальне «кафе», хрест в скелі..

вверх по кулуаруна встречу солнцу!на вершинеотдыхаем

А на вершині нас чекають неперевершені і чарівні види зимового Криму. Милуємося красою, фоткаємся і спускаємося в табір.

7 день. Додому/резерв

У нас є ще півдня, щоб підігнати хвости і закріпити отримані навички, після чого збираємося і їдемо додому задоволені і навчені.

Заявка на поход

Програма дуже насичена, всього за 8 днів ви отримуєте необхідні навички, для участі в більш складних походах. Нагадаю, що з часом все забувається, тому рекомендується після навчання в школі альпінізму якнайскоріше піти в наступний похід або продовжити тренування.

Програма навчання для більш досвідчених учасників буде відрізнятися підвищеною швидкістю і більшою насиченістю. По днями вона буде схожа з розкладом для новачків, але з більш глибоким вивченням матеріалу. Вона сильно залежить від рівня учасників і може бути як трохи складніше початкової, так і набагато більш насиченою - визначається інструктором на місці.

Під час навчання обов'язково дотримуватися правил поведінки в поході, швидко і беззаперечно виконувати вказівки інструктора. Саме тоді ви отримаєте максимальну кількість знань і позитивних емоцій при найбільшій безпеці.

Зі спеціального особистого спорядження вам необхідно мати:

 • Система верх і низ
 • Обв'язка - до 7-ми метрів основної мотузки (10 мм)
 • каска
 • Рукавички для роботи з мотузкою
 • кішки
 • льодоруб
 • 5 карабінів, спусковий і підйомно пристроїв
 • Страхувальні петлі - 2 шт по 120 см

За відсутності свого спорядження, його можна взяти на прокат.


Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить:

• харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
• реєстрація в КСС;
• аптечка;
медична страховка;
• послуги інструктора;
• колективне групове спорядження.

У вартість не входить:

 • прокат особистого спорядження;
 • особисте спеціальне спорядження;
 • транспортні розходи (50-70грн).

Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносити зміни до маршруту.

При відсутності власного туристичного спорядження його можна взяти на прокат. Про порядок та способи оплати можна почитать тут.

Заявка на поход