Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Чатир-Даг

Гірський масив Чатир-Даг

Чатир-Даг - гірський масив в головній гряді Кримських гір, знаходиться в центральній її частині, недалеко від м. Алушта. Здалеку плато нагадує великий шатер, звідси і з'явилася назва Чатир-Даг - в перекладі з кримськотатарської Шатер-гора.

Плато Чатир-Даг ділиться на верхнє і нижнє. На верхньому знаходиться дві вершини: Еклізі-Бурун і Ангар-Бурун. Еклізі височить у північно-західній частині плато і є найвищою точкою Чатир-Дага, її висота 1527 метрів, вона п'ята за висотою в Криму. Вершина Ангар-Бурун знаходиться в південно-східній частині плато, її висота 1453 метри.

Нижнє плато Чатир-Дага займає перше місце за кількістю карстових форм на 1км2 в Криму. На ньому налічується більше 1000 воронок від 5 до 60 м діаметром і глибиною до 60. Саме вони дають початок різноманітним підземним карстовим порожнинам - колодцям, шахтам, печерам. Вхід в печери можна знайти як на дні воронок, так і в скелястих бортах. На даний момент на території плато виявлено більше 140 печер. Завдяки цьому Чатир-Даг користується великою популярністю, і ми намагаємося відвідати його під час проведення походів по Криму. На плато присутні як печери спортивного типу (потрапити в які можна тільки маючи спеціальне обладнання) так і загальнодоступні печери. Найбільш красивими і популярними є обладнані печери Еміне-Баїр-Хосар і Мармурова.

На Чатир-Дазі росте довше 500 видів рослин, і за кількістю ендеміків плато займає перше місце в Криму. Рослин, що зустрічаються тільки тут більше 60 видів. Не варто забувати, що Чатир-Даг входить до складу Кримського державного заповідно-мисливського господарства - розведення багать і установка наметів тут заборонені.

Чатир-Даг можна відвідати в наступних походах:

Фото плато Чатир-Даг:

плато Чатир-ДагЧатир-Даг над хмараминижнє плато Чатир-Даг