Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Фортеця Чембало

Фортеця Чембало в Балаклаві.

Фортеця Чембало

Фортеця Чембало - пам'ятник військово-оборонної архітектури в Балаклаві. Руїни фортеці розташовані на горі Кастрон (у перекладі - фортеця) і добре проглядаються з будь-якої точки Балаклавської бухти.

Історія фортеці Чембало починається в XIV столітті в період генуезької колонізації. Відразу після заснування колонії на березі Криму, генуезці почали будівництво фортеці. Місце було вибрано ідеально: з одного боку стрімкий обрив у море, з іншого - настільки вузький вхід у бухту, що його можна було перегородити ланцюгом. Генуезці займалися торгівлею рабами, яких приводили їм татари у великих кількостях з російських, українських і литовських земель.

Фортеця Чембало ділиться на дві частини: нижню і верхню. Верхня частина (Св. Миколая) була адміністративним центром і цитаделлю. Тут знаходилася церква, ратуша і консульський замок, під який по трубопроводу подавалася вода з найближчої гори. У нижній частині розташовувалися господарські споруди і житла городян, вона була оточена захисним муром.

До кінця XIV століття вороже Генуї князівство Феодоро набирає все більшої могутності, і фортеця Чембало стає важливим оборонним пунктом. До того часу феодорити захопили всі землі навкруги і приступили до штурму фортеці. Кілька разів фортеця Чембало була захоплена ворогами і пізніше відбита у них. У 1475 році турки захоплюють всі укріплення генуезців на березі Криму, фортеця втрачає своє значення і поступово занепадає.

Фортеця знаходиться на півдні Балаклави, а та всього в 9 км від Севастополя, тому дістатися до фортеці не складе проблем. Детальніше можете подивитися на карті Криму. Побачити фортецю Чембало та інші визначні пам'ятки Криму можна, взявши участь в поході по Криму.

Фото фортеці Чембало:

Фортеця ЧембалоФортеця ЧембалоФортеця Чембало