Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Демерджі-яйла

Демерджі-яйла. Гора південна Демерджі.

Демерджі-яйла. Вид з далеку.

Демерджі-яйла - перлина Криму, надзвичайно красивий і неповторний гірський масив недалеко від міста Алушта. Найвища точка масиву - Північна Демерджи (1356 м), а найпопулярніша - Південна Демерджі (1239 м).

Назва «Демерджі» в перекладі з кримськотатарської означає «коваль». Існує легенда про коваля, який жив на вершині гори, але ще назву можна пояснити і тим, що вітер скидає маленькі камінчики з гори і вони, котячись вниз, видають звуки схожі на роботу коваля. Стародавня назва гори - Фуна (паруюча), адже вершина гори часто буває в хмарах і вона, неначе димить. Біля підніжжя гори знаходяться залишки середньовічної фортеці Фуна, через яку в давнину проходили торгові шляхи.

Своєю популярністю гора Демерджі зобов'язана таким унікальним природним об’єктам, як Долина привидів і Кам'яний хаос. Крім того, з вершини Демерджи відкривається неповторний вид на Алушту і більшу частину ЮБК (від мису Меганон і до гори Аю-Даг). На Демерджи проводиться безліч екскурсій, і більшість походів по Криму плануються так, що б відвідати цю неповторну гору. Біля підніжжя гори знаходиться село Лучисте, звідки і проводяться екскурсії.

Демерджі можна відвідати в наступних походах:

Фото Демерджі-яйли:

Паруюча ДемерджіДолина привидівгора південна Демерджі