Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Долина Привидів

Долина привидів в Криму

Долина привидів

Долина Привидів – унікальне скупчення кам'яних фігур химерної форми. Знаходиться долина привидів неподалік від Алушти, на схилах гори Південна Демерджі. Сама гора належить до гірського масиву Демерджі-яйла і вся вкрита камінням дивних форм. Таку форму камені Долини Привидів мають в наслідок вивітрювання конгломератних порід (неоднорідна суміш гальки і валунів, схоплена вапняковим «цементом»)  Демерджі.

Найзнаменитіша з скульптур Долини Привидів - гігантський «Палець Петра I», заввишки 25 метрів і шириною 5. Він оточений фігурками трохи менших розмірів, але дуже численними і цікавими, серед них можна відшукати жабу, трьох відьом, голову воїна, а деякі навіть знаходять портрет Єльцина!

Найбільш красива Долина Привидів рано вранці і на заході сонця, коли по землі стелиться туман і верхівки кам'яних статуй ледь визирають з білого моря, а в тумані лише злегка вимальовуються основні контури скали, залишаючи місце для багатої фантазії. А в променях призахідного сонця можна спостерігати химерну гру тіней кам'яних фігур.

Долина Привидів стала чи не обов'язковим пунктом екскурсій та туристичних походів по Криму. Дістатися найпростіше із села Лучисте, яке розкинулося біля підніжжя Південної Демерджі. Крім Долини Привидів на схилах гори знаходиться Кам'яний Хаос і фортеця Фуна. Детальніше все можна подивитися на карті Криму.

Долина Привидів - це не долина в звичайному розумінні. На відміну від звичайних долин, вона знаходиться на схилі гори й існує легенда, яка розповідає про те, як вона утворилася. За легендою на вершині Демерджі працювала кузня, яка постачала зброєю всі прилеглі землі. Як водиться, коваль був злим і на рідкість ласим до золота. Замовлення росли і води для нормальної роботи кузні треба було все більше і більше. Коваль перенаправив джерело, яке постачало село біля підніжжя водою, собі в кузню. У результаті в селі почалася посуха і врожай мав пропасти, а жителів чекала голодна смерть. Тоді зібралися старці і пішли до коваля просити пощади, але не послухав їх коваль і скинув з високого обриву. Довго думали жителі села і відправили до злого коваля найкрасивішу і найрозумнішу дівчину в селі - Марину. Просила і благала як могла Марина коваля, але той і її не слухав і теж скинув з обриву! І не витримала земля такої злості, розкрила свої надра і проковтнула кузню, коваля і всіх його поплічників! І утворилася на тому місці Долина Привидів, а всі кам'яні фігури в ній - це коваль зі своїми прибічниками.

Долину привидів можна відвідати в наступних походах:

Фото Долини Привидів:

Долина Привидів на світанкуДолина Привидів на схилах ДемерджіДолина Привидів восени