Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Печера Еміне-Баїр-Хосар

Печера Еміне-Баїр-Хосар

Печера Еміне-Баїр-Хосар займає виняткове місце серед природних феноменів Європи. На ряду з Мармуровою печерою і печерою Кизил-Коба це одна з найкрасивіших і найпопулярніших печер в Україні. Розташована на нижньому плато гірського масиву Чатир-Даг в 900 метрах від Мармурової. У перекладі з тюркської Еміне-Баїр-Хосар означає колодязь на схилі біля дуба. Адже раніше в печеру не було обладнаного входу, і потрапити всередину можна було тільки через вертикальний колодязь.

Вперше спелеологи спустилися в печеру в 1927 році і потрапили в красивий зал завдовжки більше 100 метрів. Після багаторічної праці кримських спелеологів з «ОНІКС-тур», печері Еміне-Баїр-Хосар прийшла світова популярність. Було обладнано для екскурсії близько 850 метрів і прорубаний новий вхід на місці підземної річки, водами якої і була вимита печера.

Для відвідування це чудо природи було відкрито порівняно не давно - в 1994 році. Печерні галереї простяглися на 1500 м і опускаються на глибину до 180 м. Під час дослідження печери були зроблені унікальні палеонтологічні знахідки: кістки мамонта, печерного ведмедя, шерстистого носорога. На основі цих знахідок у печері було зроблено палеонтологічний міні-музей.

схема печери Еміне-Баїр-Хосар

Спочатку бетонна екскурсійна доріжка приводить відвідувачів в північну галерею. Майже весь час тут царювала вода, вона вирувала й перетікала в кам'яних порожнинах, неспішно створюючи підземну красу. Галерея виводить нас до Головного залу, який звв'язаний з поверхнею природним колодязем. Сонячні промені, потрапляючи на оброслі мохом стіни колодязя, смарагдовим сяйвом розходяться по печері.

У Головному залі стежка роздвоюється, ліва веде в зал Дублянського, який дивує відвідувачів унікальним творінням - дворівневим кальцитовим озером. Права галерея веде в Тронний зал, до знаменитих натіків «Шапка Мономаха» і «Кам'яна квітка».

Піднявшись по сходах на верхню галерею, потрапляємо в Озерний зал. Назва залу говорить сама за себе, - тут знаходиться підземне озеро глибиною 6 метрів. Вода настільки чиста, що, не дивлячись на глибину, дно озера відмінно проглядається.

Далі йде Зал ідолів - один з найкрасивіших обладнаних залів в печері Еміне-Баїр-Хосар. Він вражає уяву казковим видом десятків сталагмітів різноманітних форм і розмірів.

Безперечно, найкрасивіші, але й самі важкодоступні нижні галереї Еміне-Баїр-Хосар - це мінералогічний музей, закритий для відвідування туристів.

Як дістатися.

У Сімферополі сідаємо на автобус і їдемо в село Мармурове. Від села йдемо пішки 9 км, слідуючи вказівникам. Можна не йти по асфальтованій дорозі, а зрізати по стежці, якщо знати де (дивимося карту Криму). Краса і зручне розташування печери просто зобов'язує до відвідування під час походів по Криму.

Джур-Джур можна відвідати в наступних походах:

Фото печери Еміне-Баїр-Хосар:

печера Еміне-Баїр-Хосарпечера Еміне-Баїр-Хосарзалишки мамонта в печері Еміне-Баїр-Хосар