Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Ескі-Кермен

Ескі-Кермен

Ескі-Кермен за кількістю висічених в скелях приміщень займає перше місце серед найбільших печерних міст Криму. Розташований Ескі-Кермен («Стара фортеця») на плоскій вершині гори, що має круті і обривисті схили, в 18 км на південний-захід від Бахчисарая.

Печерний місто було засноване візантійцями в VI столітті, для захисту підступів до Херсонесу. Свого часу Ескі-Кермен займав домінуюче місце в житті найближчих поселень, був центром торгівлі і ремесел. Розташоване місто на вершині гори Ескі-Кермен, висотою 300 м. Плато гори більше кілометра в довжину і 200 метрів завширшки. Зі сходу і заходу воно обмежено 30 метровими обривами. По порівняно пологому південному схилу біжить звивиста дорога, верхня частина якої викарбувана в камені.

Ескі-Кермен був одним з осередків повстання в 787 році, тому хазари, придушивши бунтівників, зруйнували систему оборонних споруд міста. Але місто не померло, а продовжило існувати як відкрите, незахищене поселення до 1299 року. У цьому році воно було остаточно зруйновано військами Золотої орди. Місто перетворилося на купу каміння і його справжня назва було забута. Ескі-Кермен - це турецька назва, але при них місто вже було покинуте.

Як дістатися.

Від Бахчисарая можна доїхати в кілька сіл, розташованих біля Ескі-Кермен. Найпростіше дістатися з села Холмовка по хорошій дорозі, але цей шлях є і самим нудним. Багато цікавіше йти з села Залісне. Потрібно пройти 3-4 км по гарній туристичній стежці, що веде до південної частини Ескі-Кермен. Стежка позначена на туристичній карті Криму і добре читається.

Під час походів по Криму ви побачите не тільки Ескі-Кермен, а й ще багато красивих пам'яток!

Мангуп-Кале можна відвідати в наступних походах:

Фото Ескі-Кермен:

Ескі-КерменЕскі-КерменЕскі-Кермен