Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Гора Ай-Петрі

Гора Ай-Петрі. Канатна дорога до вершини Ай-Петрі. Карта гори Ай-Петрі.

Гора Ай-Петрі

Гора Ай-Петрі - вершина в Кримських горах, входить до складу Ай-Петренського плато. Розташована над містом Алупка і селищем Кореїз. Висота гори Ай-Петрі 1234 м.
Силует Ай-Петрі завершує лінію амфітеатру від красивого мису Ай-Тодор з Ластівчиним гніздом і до білих зубців вершини Ай-Петрі. Вони складаються з ряду невеликих і 4-х великих (заввишки до 15 м) піків. Ці піки утворилися в результаті вивітрювання неоднорідної вапнякової породи.

Своєю назвою гора Ай-Петрі зобов'язана церкві Св. Петра, яка в середні століття знаходилась на вершині. Сама церква не збереглася, але назва залишилася за горою. У перекладі з грецької Ай-Петрі означає "святий Петро". Слід зазначити, що говорячи Ай-Петрі, люди можуть мати на увазі як і все плато, так і вершину, що знаходиться в південній точці яйли.

На Ай-Петрі можна дістатися кількома способами - пішки, на машині (є асфальтована дорога), але  найнезабутнішим буде підйом на канатній дорозі. На гору Ай-Петрі проведена канатна дорога «Місхор - Сосновий бір - Ай-Петрі». Саме на ній розташований найдовший безопорний проліт у всій Європі! Підйом розрахований на два етапи, на кожному з яких працює по два 35-ти місних вагончика. По трасі Ялта - Бахчисарай на гору Ай-Петрі можна піднятися на автомобілі. Ваш шлях пройде повз водоспад Учун-Сан (найвищий в Європі) і «Срібну альтанку». При поганих погодних умовах і в пожежонебезпечний період з метою підвищення безпеки траса може бути перекрита.

Гора Ай-Петрі - місце активного відпочинку не тільки влітку, а й взимку. Тут розташований лижно-курортний комплекс, обладнано декілька трас, працює прокат лижного спорядження, здаються будиночки для ночівлі. Сніг на яйлі лежить до середини квітня. Є кілька трас для продвинутих лижників і саме тут проводяться щорічні змагання з лижного фрістайлу!

З вершини відкривається прекрасна панорама на берег Чорного моря і на Ялту. До речі, йдучи на вершину, не забудьте прихопити з собою вітровку - Ай-Петрі найвітряніша точка Україна, іноді сила вітру досягає 50 м/с!

Потрапити на гору Ай-Петрі можна, взявши участь в одному з наших походів по Криму..

Фото гори Ай-Петрі:

Зубці Ай-ПетріКанатна дорога на горі Ай-ПетріМетеостанція на Ай-Петренской яйлі