Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Гора Кішка

Гора Кішка в Криму

Гора Кышка в КримуГора Кішка знаходиться на Україні, всього в п'ятнадцяти кілометрах від Ялти, між Сімеїзом і Кацівеллі. Своїми формами гора дійсно нагадує кішку, готову до стрибка. І начебто з назвою все логічно, схожа на кішку гора - гора Кішка. Але, як підказує нам історія, все далеко не так просто! У давні часи гора називалася Кош-Кая, що в перекладі з кримсько-татарської означає «парна скеля». І тільки через деякий час назва гори змінилася на російський лад і перетворилося на гора Кішка.

Кош-Кая молоде геологічне утворення, її вік приблизно 1 млн років, складається з вапняку білувато-бурого кольору. Висота скелі - 254 метри над рівнем моря.

Під час розкопок археологами були виявлені залишки найбільшого в Криму таврського могильника, званого Таврськими дольменами, так що гора була священним місцем для древніх таврів.

Багато хто з туристів під час походу по Криму або просто відпочинку на ПБК хочуть піднятися на вершину гори Кішки. Зійти на скелю можна по гарній туристичній стежці, нехай вона трохи крута і доведеться попотіти, але це того варто, адже з оглядового майданчика відкриваються просто відмінні пейзажі! На шляху ви пройдете через стародавнє городище таврів Лімена-Кале, що в перекладі означає «фортеця на березі затоки». Фортеця була відмінним оборонним пунктом, так як з трьох сторін омивається морем, а 250-ти метрові скелі майже неприступні. З четвертої сторони жителі побудували оборонну стіну. На жаль, до наших днів дожили тільки руїни неприступною раніше фортеці на горі Кішка.

У морі, прямо перед мордою Кош-Кая, знаходиться ще одна цікава скеля з назвою Діва. На скелю веде рівно 260 крутих сходинок, так що зійти на неї під силу не кожному! До 1927 року поряд знаходилася ще одна гарна скеля - Монах, але вона була зруйнована в результаті сильного землетрусу в Криму. Від нього постраждало безліч красивих пам'яток Криму. Були зруйновані найбільші Кам'яні гриби Сотера, стався найсильніший обвал стіни Пд. Демерджі, у результаті чого утворився Кам'яний хаос, а селу довелося перекочувати подалі від схилів гори.

Гора Кішка в Криму фото:

Гора КішкаКош-КаяГора Кішка в Україні