Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Гора Петрос

Гора Петрос. Як дістатися до гори Петрос.

гора Петрос

Гора Петрос - одна з найвищих і найбільш популярних вершин України. Знаходиться на північно-західному кінці Чорногорського хребта між Говерлою та Шешулом. Висота вершини 2020 метрів і вона третя за висотою в Україні, після Говерли (2061) і Бребенескула (2035). Назва гори у перекладі з румунської означає "камінь".

Західний, південно-західний, північний і північно-східний схили гори Петрос круті, з численними кам'яними розсипами і скельними виступами. Сама гора складається переважно з піщанику, а її схили вкриті субальпійською рослинністю. Поширені чагарники (ялівець), зарості чорниці і, до висоти 1600 метрів, смерекові ліси. Взимку дуже часто з Петроса сходять лавини, і підйом на вершину набуває категорії 1А або 1Б в залежності від маршруту. Без спеціального спорядження підніматися на Петрос взимку вкрай небажано!

Як дійти до гори Петрос.

Один з найпопулярніших маршрутів походів у Карпати починається з села Кваси, проходить через Петрос, Говерлу і далі по Чорногорському хребту. Підйом на Петрос з боку Квасів по праву вважається найпростішим. Немає складних або крутих ділянок, просто йдете собі по стежці з невеликим ухилом - і ось Ви вже на вершині! Також на Петрос можна підніматися з Лазещини чи Ворохти. З цього боку сходження на Петрос буде складним і крутим, але воно коштує витрачених сил! З вершини Петроса відкривається просто дивовижний вид на весь Чорногорський хребет, починаючи з Говерли і аж до Попа Івана, на заході видно Близницю, а внизу, далеко, видно село Лазещину. Детальніше все можна подивитися на карті Карпат.

На Петрос можна зійти в наступних походах:

Фотографії гори Петрос:

гора Петросгора Петросгора Петрос