Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Печерне місто Чуфут-Кале

Печерне місто Чуфут-Кале

Печерне місто Чуфут-Кале розташоване на плато гірського відрога, що підноситься над трьома долинами, недалеко від Бахчисарая. Точної дати виникнення печерного міста не відомо. Одні вважають, що Чуфут-Кале був заснований в IV столітті алано-сарматами, інші, що в VI столітті візантійцями, на думку третіх укріплення виникло в X-XI столітті. Як би там не було, природа сама подбала про неприступність печерного міста Чуфут-Кале, а люди тільки покращили захист кріпосними спорудами.

Алани почали проникати до Криму в II столітті н.е. і, влаштувавшись тут, прийняли християнство. Саме вони і складали основну частину населення міста, що називався в ті часи Кирк-Ор (сорок укріплень). Займалися алани землеробством, ремеслом, тваринництвом. У XIII столітті татарська орда здійснила набіг на Кримський півострів, серед інших пограбованих міст значився і Кирк-Ор. Захопивши місто, татари залишили там невеликий гарнізон.

Місто розросталося, до нього прийшли караїми-ремісники, які в XIV-XV століттях для захисту свого майна побудували зовнішню оборонну стіну. Так з'явилася нова частина міста.
Кримський хан Хаджі-Гірей в XV столітті по достоїнству оцінив переваги фортеці і перетворив старе місто в свою резиденцію. У період війни із Золотою Ордою печерне місто Чуфут-Кале ще не раз захищало ханів від противника. Після перемоги над ворогами Кримське ханство помітно посилилося і значення Кирк-Ора, як захисної фортеці, значно впало. Кримський хан Менглі-Гірей переселився в Бахчисарай.

Татари покинули місто Кирк-Ор у середині XVII століття, і в місті залишилися жити тільки караїми, яких татари вважали євреями. Так і з'явилася нова назва міста - Чуфут-Кале, що в перекладі з тюркського «Іудейська фортеця». Караїми жили в місті ще понад 200 років, аж до завоювання Криму і проголошення його частиною Росії. Караїми оголосили себе прихильниками престолу і їм було даровано деякі привілеї. Тепер вони могли жити на всій території імперії. Населення Чуфут-Кале перебиралися в Бахчисарай, Євпаторію та інші міста Криму, де умови життя були простіші. До середини XIX століття печерне місто Чуфут-Кале припинило своє існування.

Як дістатися.

З Сімферополя на електричці або автобусі їдемо в Бахчисарай, на вокзалі якого сідаємо на маршрутку до Успенського монастиря. Від кінцевої зупинки автобуса підіймається вгору по асфальтованій доріжці, що веде до монастиря. Від монастиря до Чуфут-Кале всього близько 10-15 хв ходьби по хорошій дорозі і промахнутися майже не можливо, але краще подивитися карту Криму.

Чуфут-Кале можна відвідати в наступних походах:

Фото Чуфут-Кале:

Печерне місто Чуфут-КалеПечерне місто Чуфут-КалеПечерне місто Чуфут-Кале