Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Гора Говерла

Гора Говерла. Як дістатися, карта Говерли.

гора Говерла

Говерла - найвища гора в українських Карпатах і в усій Україні. Висота вершини 2061 м, знаходиться гора на межі між Івано-Франківською та Закарпатською областями в Рахівському районі. Назва Говерла у перекладі з угорської означає «Сніжна гора». І її вершина дійсно сніжна! Сніг сходить тільки пізньою весною, а іноді, в особливо погану погоду, може випасти і посеред літа!

Гора Говерла розташована на Чорногорському хребті - найвисокогірнішому в Україні. Саме на ньому знаходяться всі двотисячники України. Вершина Говерли утворює невелику плоску площадку, на якій стоїть тризуб, хрест та обеліск заввишки кілька метрів, що позначає вищу точку давнього кордону між Польщею і Чехословаччиною. З вершини відкривається неповторний краєвид Карпат - на південному заході видно вершини вже Румунських Карпат, на південний схід тягнеться Чорногорський хребет, а на північному заході красується Петрос. І хоча він нижче Говерли на 40 метрів, візуально здається більшим!

Як дістатися до вершини Говерли.

У 1880 році був прокладений перший туристичний маршрут на Говерлу. У наш же час на вершину в день піднімаються сотні туристів. Більшість походів в Карпати включає в себе сходження на Говерлу. Існує чотири основних шляхи підйому на вершину: з боку турбази «Заросляк», з боку притулку «Козьмещик» і по Чорногорському хребту, як з боку Петроса так і від гори Пожижевської. Дістатися до Козьмещик можна з села Лазещина, а до Заросляку з Ворохти. Детальніше можна подивитися на карті Говерли і Карпат.

Легенда про Говерлу.

На схилах Говерли знаходиться один із витоків річки Прут. Про Говерлу і Прут існує кілька легенд, але суть у них одна. Мовляв, жили-були хлопець Прут та дівчина Говерла, і любили вони один одного дуже. І все у них було добре. Але одного разу про це дізнався батько дівчини - Гірський Цар. Дбайливий тато вирішив заховати дівчину, перетворивши її в гору. Але хлопець не здавався і дізнався, що для зняття чар потрібно піднятися на вершину до світанку. Та не встиг піднятися Прут, сів і заплакав .. так до цих пір сидить і плаче річка Прут, що бере початок на схилах Говерли.

На Говерлу можна зійти в наступних походах:

Фото Говерли:

зимня Говерлавершина Говерливид з Говерли