Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Великий каньйон Криму

Великий каньйон Криму. Визначні пам'ятки, походження, як дістатися.

Великий каньйон Криму

Великий каньйон Криму - найбільший і один з найкрасивіших каньйонів в Україні. Утворився каньйон близько 1,5-2 млн. років тому на місці тектонічного розлому. Велику роботу з утворення русла каньйону виконали води річки Аузун-Узень. Русло Великого каньйону Криму являє собою западину з високими гладкими стінами по боках і різноманітними нагромадженнями валунів, порогами, водоспадами на дні. Висота бортів каньйону більше 320 м. Довжина русла - 2,5 км, а ширина в найвужчих місцях не перевищує 3-х метрів.

По дну Великого каньйону Криму протікає річка Аузун-Узень, що утворює безліч невеликих водоспадиків і цікавих ванночок. Кількість ванночок по всьому руслу каньйону досягає 150 штук. Найзнаменитіша - «Ванна молодості». Глибина ванни досягає 4-х метрів і до неї прокладена хороша стежка від дороги Ялта - Бахчисарай. Існує легенда, що скупавшись у ванні, можна омолодитися на кілька років. Але візьміть до уваги, що вода в річці Аузун-Узень рідко прогрівається вище 11 градусів, а це не так і багато! Крім ванни молодості з визначних пам'яток в каньйоні є карстове джерело Паная, Синє озеро, а поруч знаходиться водоспад Срібні струмені.

Як дістатися до Великого каньйону Криму? А дістатися до великого каньйону можна кількома способами. Наприклад, можна піти з нами в похід по Криму, вибравши маршрут, де включено відвідування Великого каньйону. Також можна доїхати на машині по дорозі Бахчисарай - Ай-Петрі з боку Ялти, або доїхати з Бахчисарая в Соколине на рейсовому автобусі (ходять кожні 2-3 години) і пройтися кілька км пішки. Сам каньйон знаходиться в 5 км від Соколиного. Скачати карту Великого каньйону та південно-західного Крима.

Фото Великого каньйону Криму:

Великий каньйон КримуВеликий каньйон КримуВанна молодості