Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Кам'яні Гриби

Кам'яні Гриби в долині Сотера.

Кам'яні Гриби в долині Сотера

Кам'яні Гриби - дивовижне і неповторне творіння природи. Утворилися Кам'яні Гриби в результаті вивітрювання і водної ерозії в долині річки Сотера, неподалік від Демерджі і долини Джурла.

У долині знаходиться ціле сімейство кам'яних грибів, тут є і «дорослі», висотою до 7-ми метрів і зовсім ще дитинчата, розміром 1-2 метри. Цікаво, що Кам'яні Гриби складаються не зовсім з каменю. Шапочки грибів утворені твердими конгломератами, а ніжки складаються з більш піддатливою породи (суміш глини і щебеню). Саме різниця в щільності порід і дала нам можливість милуватися цим дивовижним витвором природи! З часом ніжки грибів піддавалися руйнуванню водою, що стікає зі схилів, набагато швидше капелюшків. Так і вийшли фігури, що дуже нагадують гриби. Висота фігур сягає 7 метрів, діаметр капелюшка до 2 метрів, товщина ніжки 1-1.5 метра.

На жаль, Кам'яні Гриби не довговічні. Процеси ерозії тривають, і в 80-х роках був зруйнований один з найкрасивіших екземплярів, його шапка так і лежить біля підніжжя двох, що ще збереглися.

Дістатися до кам'яних грибів можна по трасі Алушта-Судак, вийшовши на 16-му кілометрі і пройшовши трохи пішки. А можна взяти участь в одному з наших походів по Криму. Переглянути місце розташування Кам'яних Грибов можна на карті Криму.

Фото Кам'яних Грибов:

Кам'яні Гриби в долині Сотера.Кам'яні Гриби в долині Сотера.Кам'яні Гриби в долині Сотера.