Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Кам'яний хаос

Кам'яний хаос на схилах Демерджі

Кам'яний хаос

Кам'яний хаос - природне нагромадження кам'яних брил, що вражає своїми маштабами. Утворився Кам'яний хаос на схилі гори Демерджі, неподалік від Долини привидів в результаті двох великих обвалів. Перший обвал був викликаний землетрусом в 1927 році. На жаль, він не обійшовся без жертв. На село Демерджі зі схилів однойменної гори скотилися кам'яні брили величезних розмірів, деякі з них були набагато більше будинків в селі! Пізніше село було перенесено нижче і перейменовано в Лучисте. Формування Кам'яного хаосу продовжується і в наш час, останній значний обвал був в 1989 році.

Кам'яний хаос іноді ще називають Демерджійскім, що б не плутати з Кам'яним хаосом у Воронцовському палаці. На відміну від Воронцовського (рукотворного), Кам'яний хаос під Демерджи природне явище, що вражає своїми маштабами всіх учасників походів по Криму!
Кам'яний хаос видно з далека, його можна побачити ще з траси Сімферополь-Ялта, але здалеку він не справляє належного враження. Краще за все дивитися Кам'яний хаос зсередини, а на деякі камені можна навіть піднятися з їх тильної сторони. Одна з найзнаменитіших кам'яних брил - «Розбите серце» - величезний валун розколотий тріщиною на дві половинки. Переглянути розташування Кам'яного хаосу можна на карті Криму.

Можна відвідати в наступних походах:

Фото Кам'яного хаосу:

Кам'яний хаос. Вид зверху.Кам'яний хаосКам'яний хаос. Камінь Робите серце