Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Карабі-яйла

Карабі-яйла

Карабі-яйла - найбільша і найбільш східна яйла Криму, входить до складу Головної гряди Кримських гір. Середня висота плато 1000 метрів над рівнем моря, а найвища точка - гора Тай-Каба (1262 м). Не дарма Карабі-яйлу ще називають «кам'яним морем»! Цей найбільший гірський масив в Криму має площу близько 120 км2 і, навіть на самих дрібномасштабних картах Криму, білий прямокутник Карабі-яйли вражає своїми розмірами.

Карабі-яйла стала справжньою Меккою для спелеологів, адже все плато рясніє безліччю печер, колодязів, воронок і вертикальних шахт. Більшість печер шахтного типу (вертикальні) і спуститься вниз без спеціального обладнання не вийде. Саме на Карабі-яйлі знаходиться найглибша печера Україна - Солдатська (глибина 515м) і третя за глибиною - Нахімовська (400 м).

Через відсутність води плато майже безлюдне, і не так багато туристичних походів по Криму проводиться в цій місцевості. Хоча Карабі-яйла не дуже популярна серед туристів, в її вигляді є щось чаруюче і таємниче. Багато печер доступні звичайним туристам, їх можна відвідати без спеціального спорядження. Але, як це не сумно, культура наших туристів не дуже висока і за останній час легкодоступні печери були сильно загиджені. Саме тому спелеологи не говорять координати багатьох цікавих печер, а входи в деякі навіть маскують!

Фото Карабі-яйли:

Карабі-яйлаМетеостанція на Карабі-яйліКарабі-яйла зимой