Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Печера Кизил-Коба (Червона печера)

Печера Кизил-Коба (Червона печера)

Печера Кизил-Коба - одна з найбільших печер не тільки в Криму, а й у всій Східній Європі. Печера знаходиться на відрогах Долгоруковскої яйли і являє собою складний лабіринт ходів протяжністю близько 21 км з перепадом висот 275 м.

У перекладі з кримськотатарської Кизил-Коба означає Червона печера, власне це і є друга назва печери. Чому печера має таку назву зрозуміло з першого погляду - вона знаходиться в ущелині, стіни якого мають червонувато-бурий колір.

Печерний комплекс Кизил-Коба включає в себе Голубину печеру і печеру-джерело Грифон. Це багаторівнева розгалужена система, що складається з протяжних галерей, вертикальних колодязів, безлічі водних сифонів і тісних проходів. По дну печери протікає річка, яка при виході на поверхню утворює красивий водоспад Су-Учхан. Середня температура повітря в печері 9 оС, як і води у річці.

Протяжність екскурсійного маршруту по Червоній печері складає всього 500 метрів, це пов'язано з тим, що печера має безліч водних сифонів (порожнин, заповнених водою). В один з таких і впирається обладнана частина печери. Незважаючи на невелику довжину загальнодоступного маршруту, печера дуже красива і популярна. Побувати в ній (і не тільки) Ви зможете, взявши участь в одному з походів по Криму.

Як дістатися до Червоної печери.

Печера Кизил-Коба знаходиться в декількох кілометрах від села Перевальне, тому дістатися до неї не складе труднощів. Сідаємо на один з тролейбусів (автобусів) на сімферопольському жд вокзалі і їдемо до зупинки «Стадіон» в Перевальному. Далі йдемо 3 км по асфальтованій доріжці слідуючи вказівниками. Печера входить до складу природно-заповідного фонду України і ночівлі в ущелині заборонені, тому, якщо йдете з наметами, краще заночувати на березі річки Краснопечерної  трохи не доходячи до КПП. Від КПП до входу в печеру півгодини ходьби хорошою лісовою дорогою. Переглянути розташування печери можна на карті Криму.

Червону печеру можна відвідати в наступних походах:

Фото печери Кизи-Коба

Печера Кизил-КобаПечера Кизил-КобаПечера Кизил-Коба