Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Фортеця Фуна

Фортеця Фуна біля підніжжя Демерджі

Фортеця Фуна

Фуна - середньовічна фортеця, розташована на скелястому пагорбі біля підніжжя Демерджі. Назва в перекладі з грецького означає «та, що димить», раніше так називали південну вершину Демерджи-яйли.

Фортеця Фуна була форпостом середньовічного князівства Феодоро і охороняла торговий шлях, який йшов від степового Криму і до узбережжя. У ті часи князівство воювало з генуезцями, і фортеця Фуна була побудована на противагу фортеці Алустон, залишки якої можна подивитися в Алушті.

Фортеця Фуна була побудована в XII столітті, потім кілька разів руйнувалася, відновлювалася і реконструювалася. Фортеця була грізною захисною спорудою, її не могли взяти аж до винаходу пороху. У 1475 році турки-османи розстріляли стіни фортеці з гармат і взяли залишки штурмом. На цьому як оборонна споруда фортеця Фуна припинила своє існування. Найкраще збереглися залишки церкви св. Феодора Стратилата, яка пізніше ще кілька разів відбудовувалася. Кримський землетрус 1927 року остаточно зруйнував церкву і залишки фортеці.

У наш час на території фортеці ведуться археологічні розкопки, і вона поступово реконструюється. Зручне розташування фортеці Фуна, близькість Долини Привидів та південної Демерджи зробили район чи не обов'язковим для видвідування в походах по Криму.

Дістатися до фортеці Фуна можна і самому, скориставшись картою Криму. Фортеця розташована недалеко від траси Сімферополь-Ялта, біля села Лучисте. Від села потрібно пройти всього кілометр по сільській грунтовій дорозі.

Фортецю Фуна можна відвідати в наступних походах:

Фото фортеці Фуна:

Макет фортеці ФунаФортеця ФунаФортеця Фуна у підніжжя Демерджі