Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Печерне місто Мангуп-Кале

Печерне місто Мангуп-Кале

Печерне місто Мангуп-Кале - найбільше за площею середньовічне місто, після загибелі Ескі-Кармен стало центром південно-західної Тавриди. У ті часи місто називалося Феодоро і було столицею однойменного князівства. Розташоване на великій столеподібній горі Баба-Даг (батьківська гора) в 20 км на південь від Бахчисараю. Переглянути розташування Мангуп-Кале можна на карті Криму.

Територія Мангуп-Кале захищена баштами і представляє потужний оборонний вузол. Тут ідеально поєднуються природні умови з рукотворними укріпленнями. Стрімкі скелі не давали ворогам використовувати стінобитні пристрої, а висота, на якій розташувалося місто, дозволяла зі звичайного лука прострілювати всі підходи до нього. У місті було два не пересихаючих природних джерела і колодязь, викопаний в цитаделі. Все це робило Мангуп-Кале не приступним для ворогів і здатним протистояти будь-якій армії тих часів.

Історія міста починається в V-VI ст., коли на горі виникла невелика фортеця. Вже в Х столітті почалося будівництво великого міста, яке зайняло згодом всю гору. Збережені оборонні споруди відносяться до більш пізнього періоду і датуються XIV - XV ст.

Влітку 1475 біля Мангупа з'явилися турецькі війська, які захопили до цього Кафу (Феодосію) і все узбережжя. Перша їхня атака була відбита. Тоді турки повернулися до своїх кораблів і зняли з їх гармати, обложили місто. Захисники героїчно билися на протязі півроку, відбивши п'ять ворожих атак. Але сили були не рівні і в грудні турки захопили місто. Феодоро був розграбований, майже всі жителі винищені, а тих що залишилися, відвезли в рабство разом з графської сім'єю. Землі князівства були оголошені власністю турецького султана, місто перейменовано в Мангуп-Кале і призначене адміністративним центром.

Не дивлячись на те, що цитадель була зруйнована, а всі захисники вбиті, мирне населення ще довго продовжувало жити в місті. Останні жителі покинули Мангуп близько двохсот років тому і він, як і багато печерних міст Криму, припинив своє існування.

Мангуп-Кале можна відвідати в наступних походах:

Фото Мангуп-Кале:

руїни Мунгуп-Калеруїни Мунгуп-Калеозеро під Мангуп-Кале