Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Мармурова печера

Мармурова печера в Криму. Як дістатися до печери Мармурова.

печера Мармурова

Мармурова печера дивовижно красива і, на думку фахівців, входить до п'ятірки найкрасивіших обладнаних печер світу! Вхід розташований на висоті 920 метрів на нижньому плато гірського масиву Чатир-Даг. Нижнє плато Чатир-Дага рясно вкрито печерами та шахтами, їх тут близько 160. Сама знаменита з усіх - Мармурова печера, вона була виявлена ​​кримськими спелеологами порівняно недавно - в 1987 році, а в 1989 була відкрита для відвідування.

Свою назву «Мармурова» печера отримала тому, що утворена в шарах мармуроподібного вапняку. Світ карстової печери довгий час створювався за допомогою води в повній темряві, а зараз ми можемо проникнути всередину і насолодиться всіма красотами підземного царства! Своїх відвідувачів печера зустрічає величезними залами з химерної форми натічними утвореннями і рідкісними видами кристалів! Маршрути екскурсій в Мармуровій печері розрізняються за тривалістю і носять назву залів: Галерея казок, Тигровий хід, Жемжужні озера. За бажанням туристів можливі комбінації маршрутів. Максимальна довжина екскурсійних маршрутів півтора кілометра і тривалість до години-півтори. У печері тримається стабільна температура в 9 оС, тому обов'язково прихопіть з собою теплі речі або візьміть на прокат біля входу печери.

Схема залів Мармурової печери

Усі маршрути починаються з Галереї казок, вона багато прикрашена різними сталактитами, сталагмітами і натічними формами. Добре освітлений тунель веде нас вглиб печери, огинаючи химерні кам'яні фігури, які нагадують казкових героїв. Ось перед нами постать Господаря печери, далі Слоненя, Дід Мороз, Царівна-жаба і деколи важко повірити, що це тисячолітні творіння природи, а не рук талановитого скульптора.

Далі проходимо в бічне відгалуження печери - Тигровий хід. Тут стеля опускається й можна зблизька побачити всі поглиблення, промиті водою і з часом прикрашені сталактитами. Милуємося перловими ваннами, кам'яними водоспадами і химерними геліктітовими квітами. В кінці ходу можна побачити шести метровий колодязь, на дні якого були знайдені кістки печерного ведмедя.

Тепер нас чекає зал Перебудови (Жемчужні озера) - один з найбільших обладнаних залів світу. Довжина залу більше 100 метрів, а висота близько 28-ми (це висота звичайної дев'ятиповерхівки). Дно залу завалено величезними кам'яними брилами. Східна стіна покрита килимом корралітових квітів протяжністю 40 метрів. З оглядового майданчика видно Палацовий зал з красивими натічними статуями «Король» і «Королева».

На цьому відкрита для звичайних екскурсій частина печери закінчується. Нижня галерея Мармурової печери - це мінералогічний музей, туди проводяться тільки спеціальні спелеоекскурсіі.

Як дістатися до печери Мармурова.

Дістатися до Мармурової печери можна будь-яким доступним способом - на своєму автомобілі, пішки або на автобусі. Просто поверніть з траси Сімферополь-Ялта біля села Зарічне на дорогу, що веде до Мармурової печери (буде вказівник). Переглянути розташування печери можна на карті Криму.

Мармурова печера настільки красива і популярна, що стала невід'ємною частиною багатьох туристичних маршрутів походів по Криму.

Мармурову печеру можна відвідати в наступних походах:

Фото печери Мармурова:

печера Мармуровапечера Мармуровапечера Мармурова