Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Новий Світ Крим.

Біологічний заказник Новий Світ у Криму.

Новий Світ у Криму

Новий Світ - курортне селище в Криму, розташоване в 7 км від Судака. Це одне з найкрасивіших місць Криму, високі гори з трьох сторін захищають місцевість від суворих вітрів і спускаються до моря, утворюючи затишні бухти. Площа ботанічного заказника «Новий світ» становить 450 га, на його території знаходиться і саме селище Новий Світ, яке розкинулося на берегах Зеленої бухти.

Крім Зеленої бухти в Новому Світі є ще Розбійницька (синя) бухта і Блакитна, на березі якої розташований Царський пляж. Пляж надзвичайно гарний і знаменитий. Ще в далекому 1912 році на Царському пляжі відпочивав імператор Микола ІІ. Тут знімалися такі фільми, як "Пірати ХХ століття", "Одиночне плавання" . Головним недоліком пляжу є його надмірна популярність, в сезон тут не проштовхнутися.

Новий Світ має м'який і теплий клімат завдяки горам, що обступили його з боку суші і захищають від холодних вітрів. На території ботанічного заказника росте кілька десятків рідкісних рослин, занесених до Червоної книги. Найвідоміші з них - деревовидний ялівець, фісташка туполиста, сосна Станкевича. Місцеве повітря надзвичайно чисте і насичене цілющими фітонцидами, воно використовується для профілактики захворювань дихальних шляхів.

Через Новий Світ тягнеться стежка Голіцина, пройшовши через яку, можна побачити фактично всі визначні пам'ятки району. 1878 році князем Голіциним був заснований завод шампанських вин, який продовжує працювати і в наш час. Стежка Голіцина бере початок на березі Зеленої бухти, потім огинає гору Коба-Кая (гора Орел), в надрах якої прорубано 7 км штолень для зберігання шампанського. Саме тут знаходиться грот Голіцина. Грот унікальний тим, що в ньому цілий рік тримається стабільна температура в 5 оС, ідеальна для зберігання вин.

Далі стежка йде уздовж Синьої бухти. У давнину в бухті ховалися кораблі піратів - звідси й друга назва бухти - Піратська. За легендами, в гротах бухти заховані величезні скарби, награбовані піратами. Вони не знайдені і до цього дня.

Раніше стежка Голіцина вела до Царського пляжу в Блакитній бухті, але землетрус зруйнував ділянку стежки і тепер вона закінчується гротом, який пронизує наскрізь мис Капчик.

Як дістатися.

Новий світ настільки популярний, що дістатися до нього не складе жодних проблем. Від Сімферопольського вокзалу ходять маршрутні таксі до Нового Світу. Або ж можна доїхати до Судака і вже тут сісти на маршрутку або пройти годинку пішки. Також до Судака можна доїхати і з Феодосії. Переглянути розташування біологічного заказника Новий Світ можна на карті Криму. А побувати там можна, взявши участь в одному з походів по Криму.

Новий світ можна відвідати в таких походах:

Фото заказника Новий Світ:

Пляжі СудакаНовий СвітНовий Світ