Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Гора Піп Іван

Гора Піп Іван Чорногірський і обсерваторія «Білий слон».

Гора Поп Иван. Обсерватория "Белый слон"

Гора Піп Іван Чорногірський - одна з найвищих вершин українських Карпат. Знаходиться на південно-східному кінці Чорногірського хребта, на кордоні між Івано-Франківською та Закарпатською областями. Гора Піп Іван є третьою по висоті вершиною в Україні (2022 м) після Говерли і Бребенескул.

Назву Піп Іван гора отримала завдяки скелі на вершині, яка була схожою на монаха в рясі. Скала не збереглася до нашого часу і зараз на її місці тільки уламки. Друга назва вершини - Чорна гора, яку вона отримала після перемоги на ній легендарним Довбушем чорта, або, як його ще називали - «чорну біду». Яка з назв більш достовірна, досі з'ясовують науковці .. Ну а ми тим часом під час походів у Карпати сходимо на прекрасну гору =))

Своєю популярністю гора зобов'язана польській обсерваторії "Білий слон". Будівництво обсерваторії розпочалося за наказом міністерства протиповітряної оборони Польщі в 1936 році. Для будівництва в основному були залучені люди з найближчих сіл. Свою назву обсерваторія отримала в процесі будівництва, можливо тому, що взимку обростала купою снігу і здалеку нагадувала величезного білого звіра.

У триповерховій будівлі було 43 кімнати і конференц-зал. Поряд знаходилася вежа з телескопом, її вінчав 10-метровий мідний купол, що відкривався автоматично. В обсерваторії знаходилася власна електростанція, а подача води здійснювалася двома потужними насосами.

Працювала обсерваторія до кінця 1939 року, після чого Академія Наук України вирішила, що її експлуатація не потрібна.

На Чорну гору можна зійти в наступних походах:

Фото гори Піп Іван:

Гора Піп іван. обсерваторія "Білий слон"Гора Піп іван. обсерваторія "Білий слон"Гора Піп іван. обсерваторія "Білий слон"