Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Судакська фортеця

Судакська фортеця

Судакська фортеця - пам'ятка середньовічної оборонної архітектури світового значення, єдина генуезька фортеця, що збереглася до наших днів у Криму. Розташування фортеці ідеальне для оборони - вона знаходиться на конусоподібній горі, зі сходу і півдня її оточують неприступні скельні обриви, із заходу - важкодоступний підйом, з північного сходу був виритий глибокий рів.

Судакська фортеця має два яруси оборони. Нижній ярус представляє собою масивну кам'яну стіну 6-8 метрів заввишки і шириною 1,5-2 метра. Стіна оснащена 14 бойовими баштами 15-ти метрової висоти і комплексом Головних воріт. У верхньому ярусі розташований Консульський замок і Дозорна вежа на самій вершині. У Консульському замку була резиденція консула Судацької фортеці, якого обирали на один рік з генуезької знаті. Також в замку знаходилася цистерна з водою, яка забезпечувала фортецю водою у випадку облоги.

Дозорна башта на самій вершині представляла собою чотирикутну будівлю неправильної форми. Від башти збереглося тільки три стіни, четверта ж обрушилася в море. Всередині можна побачити сліди каміна, ніші, кам'яні сходи. На одній зі стін вирубана фреска, що зображає католицьку мадонну, серце якої пронизало сім мечів.

Судакська фортеця займає площу близько 30 га і знаходиться в західній частині Судака. Переглянути розташування фортеці можна на карті Криму, а відвідати, взявши участь в поході по Криму.

Фото Судацької фортеці:

Судакська фортецяьСудакська фортецяСудакська фортеця