Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Успенський монастир в Бахчисараї

Успенський монастир в Бахчисараї

Успенський монастир в Бахчисараї - один з найдавніших печерних монастирів у Криму. Знаходиться монастир поруч з Бахчисараєм, на шляху від останнього до печерного міста Чуфут-Кале. Однак туристів, які взяли участь у поході по Криму, тягне аж ніяк не вік Свято-Успенського монастиря, а його унікальна архітектура. Монастир розташований в вертикальній  кам'яній стіні!

За переказами, в цьому місці сталося явлення образу Богоматері багато століть тому. Віруючі жителі вирубали в скелі печеру і зробили з неї храм. Він виступав оплотом християнства на півострові в часи існування Кримського ханства. Мешканці Успенського монастиря в Бахчисараї жили за суворими канонами, аналогічним монастирям Святого Афона в Греції, тому храм ще називали Кримський Афон.

Точної дати виникнення Успенського монастиря не відомо. Більшість учених вважає, що він був заснований наприкінці VIII - початку IX століття. Саме в цей час в Криму з'явилися іконопоклонники. Це були миряни і ченці, в основному греки, які втекли від переслідування іконоборців Візантії. Вони селися в горах, створюючи печерні монастирі, одним з яких був Свято-Успенський.

Після захоплення Криму військами Золотої орди багато монастирів припинили своє існування, але Успенський монастир в Бахчисараї зберігся і з XV століття став центром православного Криму. У 1778 році російським урядом основна маса християн була переселена з Криму в Приазов'я, внаслідок чого монастир спорожнів, там залишився всього один монах.

Поступове відродження кримських православних монастирів почалося в 1850 році. Успенський монастир був відкритий одним з перших. Він поступово відбудовувався і до початку ХХ століття був цілий комплекс, що складається з п'яти церков, пари каплиць і монастирських будівель. Але монастир знову був закритий в 1921 році більшовиками і занепав.

У 1993 році тут відкрито Свято-Успенський чоловічий монастир.

Мангуп-Кале можна відвідати в наступних походах:

Фото Успенського монастиря в Бахчисараї:

Успенський монастир в БахчисараїУспенський монастир в Бахчисараї Успенський монастир в Бахчисараї