Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Водоспад Су-Учхан

Водоспад Су-Учхан. Як дістатися до водоспаду Су-Учхан

водоcпад Су-Учхан

Водоспад Су-Учхан утворюється водами річки Кизилкобинка на виході з карстової печери Кизил-Коба. Багато хто вважає водоспад місцем сили, а купання в ньому - духовним очищенням. Можливо, це пов'язано з тим, що на глибині перетинаються тектонічні розломи, а сам водоспад Су-Учхан утворюється буквально на виході річки з печери.

На водоспад Су-Учхан найкраще дивитися навесні, саме тоді він найбільш повноводий і гарний. Але і влітку він не пересихає, основний струмінь ділиться на кілька дрібніших, а по уступу тонким шаром струмує вода. Водоспад двохкаскадний, висотою 25 метрів. Зліва від водоспаду знаходиться невеликий грот, вода в якому не замерзає навіть взимку (хоча сам водоспад замерзає). Це пов'язано з тим, що в гроті на поверхню виходить гірське джерело і температура води в ньому однакова і влітку, і взимку. Трохи нижче за течією від водоспаду Су-Учхан є маленький водоспадик, який утворює зручну для купання ванночку. Правда, вода у річці дуже холодна, середня температура 9 оС. Багато людей ходять купатися до водоспаду на Водохрещу.

Як дістатися до водоспаду Су-Учхан.

Водоспад Су-Учхан розташований за 3 км від селища Перевальне, що на трасі Сімферополь-Ялта. Дістатися до Перевального можна на своїй машині або на міському транспорті, він ходить дуже часто. Від села йде гарна асфальтована дорога аж до заповідної зони. Далі потрібно буде пройти трохи по облаштованій гірській стежці, що веде до печери Кизил-Коба. На початку стежки знаходиться кілька крамничок, в яких можна придбати сувеніри на пам'ять. Трохи не доходячи до печер, Ви побачите вказівник на водоспад Су-Учхан. Обережно спускаємося до річки і ми біля підніжжя водоспаду сили! Місцевість дуже гарна і через неї проходить безліч туристичних маршрутів походів по Криму.

Джур-Джур можна відвідати в наступних походах:

Фото водоспаду Су-Учхан:

водоcпад Су-Учханводоcпад Су-Учханвказівник на водоcпад Су-Учхан