Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Водоспад Учан-Су

Водоспад Учан-Су. Як дістатися до водоспаду Учан-Су.

водоспад Учан-СУ

Водоспад Учан-Су - найвищий водоспад Криму і України. Утворений  водами однойменної річки, яка бере початок на висоті 1233 метрів під кручею Ай-Петринской яйли. На висоті 390 метрів води річки спадають з 98-ми метрового уступу, утворюючи найвищий водоспад України. Нижче за течією річка утворює ще три менших водоспади.

Водоспад Учан-Су дуже багатоликий, він зовсім не схожий в різні пори року. Навесні, або після сильних злив влітку, водоспад найбільш повноводий і гарний. Тому, раджу їхати до нього весною, в період танення снігів на Ай-Петринскій яйлі, приблизно в березні-квітні. Влітку від водоспаду залишається жалюгідна подоба весняної розкоші - невеликий струмочок, що стікає кількома жилами. Взимку, в сильні морози, водоспад замерзає і це особливо чарівне видовище! Гігантська, 98-ми метрова бурулька, по контурах якої течуть струмки незамерзаючої води.

Сам водоспад ділиться на два каскади. На початку другого водозабір - будиночок з орлом на даху. Влітку можна підійди до самого підніжжя водоспаду Учан-Су і побачити, як від скель відриваються струмені води і летять вниз. У перекладі назва водоспаду означає «вода, що летить». Весь водоспад найкраще спостерігати з оглядового майданчика. Правда, довго стояти на ньому складно - в повітрі літає дрібний водяний пил, і намокає абсолютно все. Від майданчика підіймається стара стежинка, яка веде до місця падіння першого каскаду.

Як дістатися до водоспаду Учан-Су.

Водоспад Учан-Су знаходиться в 7 км від Ялти і проїхати до нього можна по трасі Ялта-Бахчисарай, яка веде на Ай-Петрінську яйлу. На машині або рейсовому автобусі можна доїхати до повороту на водоспад, далі доведеться трохи пройти пішки по доріжці.

Фото водоспаду Учан-Су

водоспад Учан-СУводоспад Учан-Су зимойводоспад Учан-Су