Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Костер в поході

Особливості походного костра. Поради, які допоможуть вам розпалити вогнище у будь-яку погоду!

Як правильно упакувати сірники? Що потрібно для швидкого розпалювання багаття? Пару порад з обладнання кострища.

Треба сказати, що у досвідчених кострових є свої улюблені прийоми розпалювання багаття і облаштування кострища, тому й набори у кожного індивідуальні. Відразу пораджу вам придивлятися до того, як інші розпалюють вогонь, на що вішають котли, як облаштовують вогнище, - спостерігаючи ви теж отримуєте досвід і безцінні знання, до того ж, завжди можна дізнатися щось цікаве і дійсно корисне! Сьогодні я вам розповім про те, що входить в мій костровий набір.

Так з чого складається костровий набір? І так, я б поділив свій набір на дві частини: те, що мені допомагає розпалити вогонь, і те, що допомагає облаштувати вогнище.

Детальніше...

Основні помилки у розпалюванні костра в поході. Звідки вони беруться і як їх уникнути.

Начебто в попередніх статях вже про все поговорили і розібралися, як розпалювати вогонь, як облаштувати вогнище, що має входити в костровий набір. Але, як і в будь-якій іншій справі, є ряд підводних каменів, про які не всі можуть знати.Костер в походе У цій статті я розповім вам про основні помилки і про те, як їх уникнути.

Для початку давайте розберемося, що потрібно для горіння. Всі вчили хімію? Тоді ви повинні пам'ятати, що для реакції горіння необхідний кисень, і чим його більше, тим краще. Друге, що нам потрібно - це джерело тепла й вогню, в цій ролі може виступати звичайний сірник, жар, оргскло, сухий спирт та інші дрібниці з вашого кострового набору. Третє - це горючий матеріал, а саме дрова. І так, ми з'ясували, що нам для гарного багаття потрібні лише три речі: повітря, джерело полум'я, горючий матеріал. З цього і виходять основні помилки при розпалюванні багаття в поході.

Детальніше...

Види багаття, дрова для багаття, вогнище в поході.

Якщо Ви думаєте, що, прочитавши пару статей і/або книг про вогнище, вже навчилися його розпалювати, то глибоко помиляєтеся! Практика і ще раз практика! У  книжці все просто і зрозуміло, а в поході вітер не з того боку, дрова відсиріли, або ще гірше - сірники, а то і дощ капає зверху. І все ж багаття можна розпалити майже в будь-яких умовах. Способи, якими можна це зробити, я спробую описати у серії статей про вогнище в поході.

Детальніше...

Вибір місця для багаття, облаштування вогнища.

Друга стаття серії розповість вам яке місце краще вибрати для розведення багаття та  як краще облаштувати вогнище. Спочатку раджу прочитати стаття про розведення багаття.

Яке місце вибрати для розведення багаття?

Місце для вогнища має бути відкритим, але і неМесто для кострапродуватися всіма вітрами. Ідеально підійде галявина в лісі, з якоюсь  природною перешкодою, наприклад каменем, яке буде захищати вогнище від вітру і відбивати тепло.

Не можна розводити багаття поблизу дерев, особливо сухих, а також  поряд з залежів  сушняка, сухої трави, очерету. Намет встановлюється на відстані 3-5 метрів від багаття, з таким розрахунком, щоб до нього не долітали іскри.

Також потрібно простежити, щоб над багаттям не було навислих гілок, підсушена полум’ям хвоя може легко спалахнути, а взимку або в мокру погоду на багаття несподівано може обрушитись сніг або пролитися вода, загасивши його.

Детальніше...