Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Багаття в поході. Частина 4 - можливі помилки

Основні помилки у розпалюванні костра в поході. Звідки вони беруться і як їх уникнути.

Начебто в попередніх статях вже про все поговорили і розібралися, як розпалювати вогонь, як облаштувати вогнище, що має входити в костровий набір. Але, як і в будь-якій іншій справі, є ряд підводних каменів, про які не всі можуть знати.Костер в походе У цій статті я розповім вам про основні помилки і про те, як їх уникнути.

Для початку давайте розберемося, що потрібно для горіння. Всі вчили хімію? Тоді ви повинні пам'ятати, що для реакції горіння необхідний кисень, і чим його більше, тим краще. Друге, що нам потрібно - це джерело тепла й вогню, в цій ролі може виступати звичайний сірник, жар, оргскло, сухий спирт та інші дрібниці з вашого кострового набору. Третє - це горючий матеріал, а саме дрова. І так, ми з'ясували, що нам для гарного багаття потрібні лише три речі: повітря, джерело полум'я, горючий матеріал. З цього і виходять основні помилки при розпалюванні багаття в поході.

Брак кисню.

Іноді недосвідчені кострові можуть розвести маленький вогонь і, вирішивши, що все, справу зроблено, накласти на верх величезну купу хмизу. Якщо пощастить, то вогнище не згасне, але шансів на це не так багато. Адже в цьому випадку кисень майже не поступатиме до вогню і той почне затухати і диміти. Що б цього не сталося, підкладайте дрібний хмиз поступово, у міру розгорання багаття і не кладіть гілки дуже щільно одна до одної, намагайтеся що б між ними були щілини, крізь які повітря вільно потрапляло б до джерела полум'я. Ця проблема можлива і на стадії «зрілого» багаття, коли дрова складають у рядочок щільно один до одного. Краще кладіть їх навхрест або взагалі кидайте хаотично, шкоди від цього вже не буде.

Слабке джерело полум'я.

Щоб загорітися дрова повинні спочатку нагрітися до температури загорання і тільки потім вони запалюються. Для цього потрібен досить сильне джерело вогню, це може бути і пучок сухої трави або листя, і шматок оргскла або сухого пального. Якщо у суху погоду проблем не виникає, то в мокру недостатню силу «ядра полум'я» можна відчути цілком. Що б цього уникнути, потрібно підкладати дрібні і сухі гілочки або тріску, вони будуть швидко горіти і давати багато теплоти, нехай пару порцій перегорить і перетвориться в жар. У цей час вологі гілочки сушимо біля багаття. І тільки коли переконаєтеся, що багаття дає достатньо теплоти для просушування, підігріву та запалювання більш товстих гілок, починайте підкладати їх.

Недостатньо пального матеріалу.

Часто бувають ситуації, коли знайшли пару гілочок і відразу ж кинулися розводити з них багаття. Начебто і розвели, але що робити далі, дров то нема?! Тому перед розпалюванням багаття обов'язково назбирати достатню хмизу для його підтримки. Так само, під час розпалювання, найближчі до джерела вогню гілочки мають властивість швидко перегорати, а вогонь може бути недостатньо сильним, що б дотягнутися до наступних. Не забувайте час від часу засовували нові замість прогорілих.

На цьому про багаття все, сподіваюся хоч чимось допоміг. Удачі вам і не забувайте - практика і ще раз практика!