Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Багаття в поході. Частина 2 - облаштування вогнища

Вибір місця для багаття, облаштування вогнища.

Друга стаття серії розповість вам яке місце краще вибрати для розведення багаття та  як краще облаштувати вогнище. Спочатку раджу прочитати стаття про розведення багаття.

Яке місце вибрати для розведення багаття?

Місце для вогнища має бути відкритим, але і неМесто для кострапродуватися всіма вітрами. Ідеально підійде галявина в лісі, з якоюсь  природною перешкодою, наприклад каменем, яке буде захищати вогнище від вітру і відбивати тепло.

Не можна розводити багаття поблизу дерев, особливо сухих, а також  поряд з залежів  сушняка, сухої трави, очерету. Намет встановлюється на відстані 3-5 метрів від багаття, з таким розрахунком, щоб до нього не долітали іскри.

Також потрібно простежити, щоб над багаттям не було навислих гілок, підсушена полум’ям хвоя може легко спалахнути, а взимку або в мокру погоду на багаття несподівано може обрушитись сніг або пролитися вода, загасивши його.

Як облаштувати вогнище?

Місце для вогнища, а також простір навколо нього на метр-півтора очищають від сухої трави, моху, хвої, гілок - все це має властивість різко займатися, а працювати пожежником, думаю, ви не горите бажанням.

Безпосередньо в місці майбутнього багаття знімають дерн, а в торф'яних місцях висипають подушку Обустройство кострищаз піску. Вогнище бажано обкласти по периметру каменями - це збереже тепло і захистить полум’я від вітру.

Якщо похід проводиться в холодну пору року і земля вкрита снігом, його втоптують, потім кладуть настил з декількох колод, щільно покладених одна до одної, і вже на ньому розводять багаття.

Якщо ж на стоянці вже є готове вогнище, найкраще використовувати саме його. Так ви заощадите і свої сили і збережете природу. Адже після багаття до повного відновлення земного покриву пройде пару років, а то й десятиліть!

Не забудьте перед розведенням багаття знайти поперечину і пару рогатин для приготування їжі, потім, коли вогнище буде палати, по-перше - буде незручно забивати рогатини, по-друге - ви втратите масу корисного тепла.

Про речі, які допоможуть вам розвести вогнище і спростять облаштування кострища, ви можете прочитати в наступній статті про костровому наборі.