Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Багаття в поході. Частина 3 - костровий набір

Як правильно упакувати сірники? Що потрібно для швидкого розпалювання багаття? Пару порад з обладнання кострища.

Треба сказати, що у досвідчених кострових є свої улюблені прийоми розпалювання багаття і облаштування кострища, тому й набори у кожного індивідуальні. Відразу пораджу вам придивлятися до того, як інші розпалюють вогонь, на що вішають котли, як облаштовують вогнище, - спостерігаючи ви теж отримуєте досвід і безцінні знання, до того ж, завжди можна дізнатися щось цікаве і дійсно корисне! Сьогодні я вам розповім про те, що входить в мій костровий набір.

Так з чого складається костровий набір? І так, я б поділив свій набір на дві частини: те, що мені допомагає розпалити вогонь, і те, що допомагає облаштувати вогнище.

Засоби, що допомагають розпалити вогонь.

Насамперед у вас повинні бути сірники! Куди ж без них? Найкраще, щоб їх було дві пачки. Перша пачка - повсякденна, загорнута в звичайний поліетиленовий пакет так, щоб її просто було дістати. Вона вам згодиться на кожен день. Поліетилен захистить сірники від легкого дощу, але від зливи вже може не врятувати і чиркати вам тоді мокрим сірником по мокрій тертці до кінця віку ... Але на цей випадок у нас повинна бути друга пачка-заначка, її вже потрібно упакувати з усією ретельністю. Є пару способів упаковки - загорнути в щільний поліетилен, запаяти його і скотчем зверху перемотати, для більшої надійності. Головний мінус такої упаковки в тому, що після першого використання сірників відновити її герметичність в походних умовах майже неможливо. Можна ж все зробити набагато простіше! Потрібно в коробочку з під фотоплівки або вітамінів покласти побільше сірників. Тільки не забудьте вкласти туди парочку терок! Така упаковка буде герметичною, вона не промокне, навіть якщо впаде в воду, а користуватися нею набагато зручніше - відкрив, дістав, підпалив, заховав і закрив)))

Види багаттяОргсклоСухий спиртУпаковка сірників в коробку з-під фотоплівки

Одними сірниками в дощову погоду вогнище не розпалити! Тут нам на допомогу прийдуть маленькі хитрощі, у кожного вони різні, це можуть бути: оргскло, сухий спирт, свічка, парафін, шматок гуми, та що завгодно, що добре горить! У своїй практиці з дому я брав тільки оргскло і сухий спирт. Останнім часом повністю перейшов на оргскло, причина тому проста - якщо ти намочив його, то досить протерти ганчіркою, що б воно було знову сухим і легко загоралося! З сухим спиртом таке не пройде ... тут якщо намочив, то намочив. З підручних засобів можна використовувати пластикові пляшки, фантики від цукерок і тд ...

Засоби, що допомагають облаштувати вогнище.

Як розпалити багаття ми розібралися, залишилося дізнатися, як простіше зробити його максимально зручним для приготування їжі. Є багато видів кострищ, якщо захочете - про них я розповім потім. Гачки і рогачі для вогнища.Зараз зупинимося на найбільш простих і популярних. Якщо у вас є не важка тринога, можете сміливо її брати з собою, воно вам знадобиться! Головний мінус - можливість повісити тільки один котел, таким чином, приготувавши перше, чаю вам доведеться ще трохи почекати. Так само можна носити з собою цепок і натягувати його між дерев. Тут ми вже зможемо підігрівати одночасно два і більше котлів (залежно від того, на яку вагу він розрахований). Але що робити, коли є тільки одне дерево або коли їх немає зовсім? У 90% випадків я користуюся поперечиною. За допомогою маленьких хитрощів можна набагато спростити використання цього методу. Перше - це заготовлені з дому металеві рогачі (їх можна купити, а можна зробити самому), тепер вам не потрібно шукати роздвоєне дерево, достатньо буде і прямої палиці. Вбиваємо в неї металевий рогач - і підставка для поперечини готова! Іноді ми вибираємо занадто довгі підставки, і казан висить дуже високо над багаттям. У цьому випадку нам допоможуть гачки. Зробіть їх різної довжини і з запасом, адже під час походу вони можуть загубитися.

Так само не забудьте взяти з собою щільну брезентову рукавицю, якщо ви не монах Шаоліня, і ваші руки чутливі до впливу температури, то під час зняття казана з багаття вона вам дуже знадобиться!