Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Сольпуга або павук фаланга. | Сольпуга кримська.

Павук фаланга або сольпуга. Сольпуга в Криму. Укуси сольпуги.

Фаланга или сольпуга.

Павук фаланга або сольпуга - представник павукоподібних. Зовні вони дуже схожі на павуків, але такими не є. Сольпуги дуже цікаві комахи, у способі життя поєднуються примітивні риси і ознаки високого розвитку. Тіло сольпуги буро-жовтого або світло-коричневого кольору довжиною 5-7 см. Вся комаха покрита довгими волосками. Попереду розташовані щупальця-педипальпи, дуже схожі на кінцівки і виконують їх функцію.

 

Сольпуга або фаланга.

Сольпуги люблять пустельний, жаркий і сухий клімат, і лише деякі види зустрічаються в лісовій зоні. Фаланги ведуть нічний спосіб життя. Вдень вони ховаються по норах гризунів і інших тварин, якщо поблизу немає нічого підходящого, можуть самі вирити. Найчастіше сольпуги щоночі змінюють своє житло, але деякі можуть використовувати одну і ту ж норку тривалий час. Хоча фаланга нічна тварина, зустріти її дуже просто! Досить розвести великий вогонь, і вони збіжаться на світло.

Фаланги - хижі тварини. Вони відрізняються рідкісною ненажерливістю і нерозбірливістю. Нападають на все, що осилять і зможуть зжерти. У раціон сольпуги входять павуки, жуки, мокриці, скорпіони, коники. Великі особи нападають на ящірок і дитинчат птахів. Над фантастичною ненажерливістю фаланги вчені проводили експеримент: вони помістили її в тераріум і накидали туди всіляких делікатесів. Фаланга накинулася на запропонований корм і їла до тих пір, поки у неї не лопнуло черево! Навіть після цього вона продовжувала їсти, поки не померла.. Ось така ненажерлива тварюка!

Завдяки будові тіла сольпуга дуже рухома і маневрена. Деякі особи можуть стрибати до 1 метра у висоту та розвивати швидкість до 16 км/год. Завдяки цій особливості вони отримали одну зі своїх назв - «wind scorpion», що в перекладі «скорпіон вітру».

Укуси сольпуги (фаланги).

Дрібні особи не здатні прокусити шкіру людини, але великим фалангам це під силу. У сольпуги немає залоз, що виробляють отруту, і сам укус не отруйний, але на їх щелепах залишаються частинки попередніх жертв, що розкладаються і гниють. Ці залишки дуже токсичні і, при попаданні у відкриту рану від укусу фаланги, можуть викликати як місцеве запалення, так і зараження крові. Сам укус дуже болісний і неприємний, навіть без наслідків.

Місце укусу треба ретельно обробити зеленкою або перекисом водню і накласти чисту пов'язку або пластир. Під низ можна покласти трохи гелю з антибіотиком, наприклад Левомеколь. Щодня міняти пов'язку і обробляти рану до повного одужання.

Фото сольпуги (фаланги):

Сольпуга або фалангаСольпуга або фалангаСольпуга або фаланга