Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Сколопендра. | Сколопендра кримська. | Фото сколопендри.

Сколопендра. Особливості сколопендри кримської. Як захиститися від сколопендри кримської.

Сколопендра кримська
Сколопендра - це панцирна багатоніжка, схожа на довгого темно-коричневого хробака, іноді з зеленуватим відтінком. В основному живе в тропічних країнах і лише небагато видів задовольняються помірним кліматом. У Криму водиться кільчаста сколопендра, що досягає 12 см в довжину. Кримська сколопендра любить темні і трохи вологі місця, ховається під камінням, в тріщинах грунту, під старими деревами. Днем веде потайний спосіб життя, а от після заходу сонця виходить на полювання. Треба сказати, що ця багатоніжка - відмінний мисливець! Жертву сколопендра хватає передніми ніжками, після чого встромляє в неї отруйні ногощелепи. Їсть дуже повільно. Раціон кримської сколопендри складають різні комахи, жуки, личинки, павукоподібні, не гребує і молюсками. У спекотні сонячні дні, їжа нерідко сама знаходить мисливця, що ховається від сонця в затишній нірці або ущелині.

Сколопендра кримська.

Кримська сколопендра не боїться людей і часто вночі заповзає до туристів в залишені на вулиці черевики, речі і в намети. Тому вранці ретельно перевіряйте одяг і снарягу! Сколопендра небезпечна не тільки укусами, але і здатністю по своєму бажанню виділяти з лапок отруйний слиз. Тому, якщо помітили багатоніжку на собі, не варто панікувати і, тим самим лякати її. Налякана кримська сколопендра виділяє слиз, від якого на тілі залишаються опіки.

Укуси сколопендр в Криму дуже болючі і викликають загальне нездужання. У місці укусу виникає опухлість. Підвищується температура тіла, починається озноб. Симптоми тривають 1-2 дні, після чого температура спадає, і опухлість швидко зменшується.

Мір надання першої допомоги при укусі або опіку сколопендри немає, хіба що можна протерти уражене місце спиртом і накласти стерильну пов'язку. При можливості звернутися до лікаря.

Як захиститися від кримської сколопендри.

  • Одягаючи взуття та одяг, уважно подивіться, чи немає там комах.
  • Перед сном обов'язково перевіряйте намет і спальник.
  • Будьте обережні, перевертаючи каміння, а також прибираючи намет вранці. Часто сколопендри в пошуках тіні залазять і під намети.
  • Навесні і восени сколопендри в Криму найбільш отруйні. Не забувайте про це.

Фото кримської сколопендри:

Сколопендра кримськаСколопендра кримськаСколопендра кримська