Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Тарантул. | Кримський тарантул. | Фото тарантула

Тарантул. Кримський тарантул. Укус тарантула, допомога при укусі.

Тарантул
Тарантул - загальна назва кількох видів великих павуків, що належать до сімейства павуків-вовків. Тарантул є безхребетною твариною. Його тіло, що складається з двох частин - головогрудей і живота, покрито невеликими волосками. Тарантули - найбільші павуки, що живуть на Україні, розмір великих особин досягає 4 см. Забарвлений павук в буро-сіро-чорні кольори, якщо довго не линяє - рудий. Дуже часто «тарантулами» помилково називають інших великих павуків, наприклад птахоїдів

 

Тарантул кримський. Середовище існування тарантула.

Назва тарантул походить від італійського міста Таранто (Tarantum). Люди в середньовіччя вважали, що вкушений павуком, захворює страшною хворобою - тарантізмом. Вона виражалася повною байдужістю до всього і завжди закінчувалася летальним результатом. Єдиним засобом порятунку був дикий танець тарантелла. Щоб пройшла хвороба, треба було танцювати до повної знемоги.

Тарантули люблять посушливі райони, такі як степ або пустелі. В Україны тарантул зустрічається в степовій частині Криму. Тарантули - нічні хижаки. Вдень вони ховаються у вертикальних норах, глибиною до 50-ти см. Іноді вибирають і природні укриття - різні тріщини і розломи. Щоб уберегтися взимку від морозу тарантули поглиблюють свою нірку, а вхід закопують.

Вночі павуки вибираються на поверхню і починають полювання. Раціон тарантула складають різні комахи, менші розміром за самого павука. Тарантули не плетуть ловчих сіток, використовують павутину тільки для будівництва яйцевого кокона і покриття стін нори.

Укус тарантула.

Всі тарантули отруйні, але це не означає, що вони особливо небезпечні для людини. Їх отрути вистачає щоб паралізувати дрібну тварину, але для людей укус тарантула рівносильний укусу оси, ну, може, трохи сильніший. У місці укусу з'являється набряк, отрута викликає біль і оніміння, часто піднімається температура. До летального результату може привести тільки сильна алергічна реакція.

Тарантули ніколи не нападають на когось, більшого себе за розміром. А з цього випливає, що він першим не вкусить людину, тільки у випадку самозахисту, наприклад, коли ви його випадково притиснули.

Перша допомога при укусі тарантула.

  • Ретельно промийте місце укусу великою кількістю мильної води.
  • Накладіть джгут на укушену кінцівку і максимально знедвижте її.
  • Прикладіть холод на місце укусу.
  • Рекомендується часте пиття. Тоді частина отрути швидше виведеться з сечею.
  • Дорослому можна дати аспірин або ацетамінофен. Дітям краще дати парацетамол.
  • Якщо є можливість, роздушіть тарантула, і змастіть кров'ю місце укусу. Справа в тому, що в його крові міститься антидот до власної отрути.
  • При появі алергічної реакції, постраждалого краще в найкоротші терміни доставити до лікарні.

Фото тарантула:

ТарантулТарантулТарантул