Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Каракурт (Чорна вдова). | Укус павука каракурта.

Каракурт або Чорна вдова. Перша допомога при укусі павука каракурта.

Павук каракурт або Чорна вдова

Каракурт, або вдова чорна широко поширений в степовій частині Криму. Тіло павука повністю чорне, часто з червоними плямами на черевці і з білим обрамленням по периметру. Каракурт має середню величину: 4-7 мм - самець, 10-20 мм - самка. Улюблені місця проживання павука - цілина, береги річок, схили ярів, пустоші. Однією з особливостей каракурта є їхня сітка. В основному вони плетуть її не вертикально, як більшість павуків, а горизонтально. Каракурт любить селитися в норах польових мишей, в кам'яних завалах, тріщинах, сухих купах старого сміття. Густі трави й кущі павук не любить, також не любить високу вологість.

Укус каракурта.

Каракурт - найнебезпечніший мешканець Криму. Якщо укус каракурта не почати вчасно лікувати, можливий смертельний результат! Небезпеку для людини становлять самки, самці не здатні прокусити людську шкіру і вприснути отруту. Найбільш активні павуки в період міграцій самок, приблизно в липні-серпні. Першими не нападають, найчастіше кусають, якщо потривожити їх сіті або придавити самого павука. Отрута каракурта в 10-15 раз сильніше однієї з найбільш отруйних змій - гримучої змії.

Сам укус безболісний і спочатку не викликає неприємних відчуттів. На місці укусу виникає невелика червона плямочка, яка швидко зникає. Через 15-30 хвилин після укусу павука каракурта виникає сильний різкий біль, що поширюється в область живота, попереку, грудей. М'язи живота напружуються, ускладнюється дихання, німіють ноги. Настає сильне психічне ускладнення, постраждалий відчуває неспокій і страх смерті. Також спостерігається запаморочення, задуха, блювота, судоми. Після укусу каракурта характерно посиніння обличчя, неправильний пульс і його уповільнення.

По закінченню перших симптомів хворий стає млявим, але поводиться неспокійно, сильні болі не дають заснути. Симптоми звичайно тривають день-два, у важких випадках набагато довше. Зазвичай, чим менше час між укусом каракурта і проявом перших симптомів - тим важче наслідки. Повне одужання від укусу каракурта відбувається через 2-3 тижні, але загальна слабкість триває більше місяця. У важких випадках, якщо не надати медичну допомогу, смерть після укусу каракурта настає через 1-2 дні.

Перша допомога при укусі каракурта:

  • Протягом кількох хвилин місце укусу каракурта потрібно припекти двома-трьома сірниками. Для цього прикладіть 3 сірники головками до місця укусу та підпаліть їх 4-ой. При укусі уражається верхній шар шкіри, тому полум'я сірників вистачить для часткової нейтралізації і руйнування отрути. Звичайно, це боляче, але все-таки набагато краще подальшого болю, якщо місце укусу не припекти!
  • Корисні розтирання спиртом, клізми.
  • Хворий повинен пити теплий чай або воду. Давати по трохи, адже після укусу каракурта виділення сечі погіршується.
  • Кожні 5-6 годин внутрішньовенно вводять 10-12 мл 33% етилового спирту.
  • Для зняття болю можна колоти знеболюючі препарати (анальгін 2 мл + димедрол 1 мл, кетанол 1 мл)
  • Кращим засобом для нейтралізації отрути каракурта є ташкентська протикаракуртова сироватка. Тому постраждалого потрібно доставити в лікарню в найкоротші терміни!

Фото павука каракурта:

Павук каракурт, чорна вдоваПавук каракурт, чорна вдоваПавук каракурт, чорна вдова

Щоб уникнути укусів каракурта носіть щільний одяг з довгими рукавами і будьте уважні! До речі, самка каракурта не даремно називається чорною вдовою - вона вбиває свого самця.