Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Укус оси. | Укус бджоли. | Перша допомога при укусі оси.

Що робити при укусі оси і укусі бджоли? Перша допомога при укусі оси і бджоли.

Укус оси

Укус оси, бджоли чи джмеля в поході отримати дуже просто. Хоча зазвичай ці комахи неагресивні і першими не нападають, розлютити їх можна, якщо активно розмахувати руками або намагатися відігнати газетою. Найчастіше укуси оси трапляються коли людина лягає на траву, наступає босою ногою на осу, проходить поряд з гніздом, або схоплює комаху з квіткою або ягодою. Іноді можна їсти щось солодке і не помітити осу, тоді укус приходиться  в область обличчя - найнеприємніший варіант.

 

Що робити при укусі оси і укусі бджоли?

Оси жалять куди частіше і болючіше бджіл. Кусаючи, бджоли залишають в шкірі жало з отрутою, і після цього гинуть. Майже відразу, після того як Вас вкусила оса, Ви відчуваєте сильний біль, печіння, свербіж. Через деякий час після укусу оси з'являється почервоніння і невеликий набряк. Протягом декількох годин почервоніння і опухлість проходять.

Сам по собі укус оси і бджоли нешкідливий, але тільки в тому випадку, якщо Ви не є алергіком. При появі таких симптомів, як задишка, підвищення температури, свербіж у всьому тілі, нудота, блювання, втрата свідомості потрібно в найкоротші терміни доставити потерпілого до лікарні. Добре, що лише невеликий відсоток людей (2-3%) схильні до появи алергічної реакції на укус оси. Алергічна реакція може бути різної складності.

Тож, якщо Ви знаєте про свою схильність до алергії на укуси оси, обов'язково візьміть з собою ліки.

Перша допомога при укусі оси.

  • Після укусу оси або бджоли обстежте місце укусу. Якщо залишилося жало, його потрібно вийняти пінцетом або пальцями. Якщо укусів більше одного - огляньте їх усі.
  • Обробіть ранку йодом або зеленкою.
  • Прикладіть щось холодне до місця укусу оси. Це може бути шматочок льоду, намочена в гірському джерелі ганчірочка, та що завгодно! Аби холодне і чисте.
  • Потерпілому найкраще присісти і зняти напругу. Можна випити солодку воду або гарячий чай. Дорослим можна випити трохи алкоголю, вважається, що він зменшує дію отрути.
  • Розтовчіть кілька таблеток активованого вугілля, змочіть порошок водою і прикладіть до місця укусу оси. Закрийте марлевою пов'язкою. Паста з порошку вугілля швидко видалить отруту, і укус не буде ні набрякати, ні боліти.
  • Слідкуйте за станом потерпілого. При появі алергічної реакції почати введення будь-яких протишокових препаратів.

Якщо алергічної реакції немає і укусів не багато, то людині сходити з маршруту не доведеться. Вас врятує часте пиття і відпочинок. Але все ж краще, що б оси Вас не кусали. Якщо помітили поруч комаху - не варто в паніці розмахувати руками, просто спокійно постійте, і вона полетить геть!

Фото укусів оси:

Нормальна реакція на укус осиУкус оси в обличчя - надзвичайно болючеАллергічна реакція на укус оси