Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Укус змії. Перша допомога при укусі змії. Степова гадюка.

Укус змії. Степова гадюка в Криму. Перша допомога при укусі змії.

Степова гадюка. Єдина отруйна змія в Криму - степова гадюка. Мешкає в степовій частині півострова, іноді в передгір'ї. Зустрічаються степові гадюки не дуже часто і «знайомство» з неотруйним вужем або мідянкою більш ймовірно. Якщо ви не фахівець зі змій, то степову гадюку зможете відрізнити по характерній темній смузі на спині і трикутній голові. Характер змії відповідає її назві - вона вкрай неуживчива і злобна.

Степова гадюка.

Степова гадюка - вид отруйних змій сімейства гадюкових. Довжина тулуба змії не перевищує 55 см, самки зазвичай більші за самців. Зверху степова гадюка буро-сірого кольору з темною смужкою посередині спини. Бока і тулуб покриті темними не різкими плямами.

Після зими гадюки звичайно з'являються в березні і на початку квітня. Покинувши свої зимові сховки змії велику частину часу проводять на відкритих місцях, гріючись на сонечку. У середині квітня в степових гадюк настає період спарювання. Самці в цей час надзвичайно активні, вони розшукують самок і часто попадаються на очі. Саме в цей час зустріч зі зміями найбільш імовірна, тому будьте обережні!

Укус змії.

Укус змії не смертельний для людини. Дві точки - характерний укус змії. За останні 200 років в Криму від укусу змії ніхто не помер. Найчастіше укус відбувається випадково - якщо наступити на змію під час збору ягід, грибів, хмизу. Також часті укуси при спробі зловити гарну зміючку. Ніколи такого не робіть!

При укусі гадюки з'являється сильний біль, виникає набряк в місці укусу, який швидко зростає і поширюється на значну частину тіла. Характерна сонливість і непритомність, іноді збудження і судоми. Смерть після укусу змії в Україні рідкість.

Перша допомога при укусі змії.

Усі з нас бачили купу фільмів і взагалі знають багато всього, що можна зробити при укусі змії. Але чи всьому можна довіряти? Адже можна і нашкодити, якщо зробити не те. Тому спочатку розберемо, що не потрібно робити при укусі змії, а потім що потрібно.

Що не можна робити при укусі змії:

 • Ні в якому разі не можна ловити і вбивати змію. Крім марної втрати часу часто це додає ще одного укушеного.
 • Ні в якому разі не можна накладати джгут! Він не перешкоджає поширенню отрути, зате може викликати омертвіння кінцівки і гангрену.
 • Заборонено пити алкоголь. Алкоголь прискорює поширення отрути з кров'ю по всьому тілу.
 • Не можна робити надрізи, вони неефективні.
 • Не можна припікати місце укусу. Під час укусу змії отрута проникає глибоко під шкіру і припікання не здатне її зруйнувати.
 • Забороняється накладати зігріваючі компреси і мазати зігріваючими мазями.

Що потрібно робити при укусі змії:

 • Постарайтеся якомога швидше відірвати змію від шкіри - чим менше час укусу, тим менше отрути потрапить в організм.
 • Відсмокчіть отруту з ранки, постійно спльовуючи слину. Дія отрути залежить, від кількості, яка потрапить в організм.
 • Прикладіть на місце укусу холод.
 • Якщо укус в кінцівку, треба зняти з неї все - взуття, шкарпетки, браслети, годинник, кільця і ​​тд..
 • Потерпілого потрібно в найкоротші терміни доставити до лікарні. Якщо укус в ногу - треба переносити на носилках.
 • Давати пити багато рідини (але не алкоголю!).

Фото гадюки степової:

Гадюка степоваГадюка степоваГадюка степова