Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Пішохідний похід в Карпати - Карпатськими стежками

Похід в Карпати - Карпатськими стежкамиТривалість походу - 12 днів;
Кілометраж - 140 км;
Складність - складний;
Вартість - 1900грн / 6600руб.
Місце старту - Івано-Франківськ, до 12:00
Місце фінішу - Івано-Франківськ 16:00
Дати: можливий похід на замовлення

Здавна Карпати приваблювали мільйони туристів своєю красою, неповторністю, місцевим колоритом! Ви зануритесь в цей дивовижній світ, про який складено тисячі легенд і пісень, де гуцули грають на трембітах та випасають величезні отари овець! Під час походу Ви зможете випробувати свої сили, зміцнитися як фізично, так і духовно! Незабутні вечори біля вогнища з туристичними піснями під гітару, купа нових вражень гарантована кожному учаснику походу!

Протягом походу Ви побуваєте на багатьох вершинах Карпат і, звісно ж, підніметесь на найвищу точку України - г. Говерла!

Пішохідний похід по днях

 1. Київ - Івано-Франківськ – Кваси
 2. Кваси - т/с "Лопухи"
 3. т/с "Лопухи" - г. Петрос - т/с "Чорнична"
 4. радіалка г. Говерла
 5. радіалка г. Говерла
 6. т/с "Чорнична" - Ясеня – Кваси
 7. Кваси - г. Близниця
 8. г. Близниця - оз. Дагаска
 9. оз. Дагаска - г. Мала Близниця
 10. г. Мала Близниця - г. Старий Тростянець – Кваси
 11. День відпочинку
 12. Кваси – Івано-Франківськ - Київ

День перший.

Похід розпочинається з м. Івано-Франківськ, куди ми приїдемо київським потягом. Далі рахівським дизелем поїдемо до с. Кваси. Назва села походить від слова "квасна (кисла) вода", так на Гуцульщині називають мінеральну воду. У селі і справді є мінеральні джерела, вода з яких належить до типу "Арзні" і "Єсентуки"; спробувати її можна буде після встановлення табору.

Місцевою пам’яткою є недобудований санаторій для космонавтів. Спочатку там планувалось грандіозна будівля, але у власника не вистачило грошей, і роботи  зупинились. Місцевий народ зібрав все, що «погано лежало» і тепер на місці санаторію  знаходиться величезна недобудова, в пару поверхів висотою та з таємничими підвалами.

Отже, в обід ми приїдемо у Кваси, поставимо табір та приготуємо їжу. Після цього буде час сходити до мінеральних джерел та, при бажанні, покупатися в р. Чорній Тисі. Ввечері всі зберуться біля вогнища для обговорення деталей походу, знайомства та пісень під гітару.

Недобудований санаторій в КвасахСніданокКостровий за робтою

День другий.

Ранковий підйом, швидкі збори табору, сніданок та прощання з цивілізацією – протягом наступних декількох днів вона буде недосяжною. Сьогодні нас чекає підйом на 900м вертикалі, з висоти 550м. (с. Кваси) до висоти у 1400м. (т/с Лопухи). З табору води не беремо, адже на першому привалі є гарне джерело, де ми і запасемося чистою та холодною водою.

Перший привал, він же технічний, рекомендується робити через півгодини після виходу з табору, на ньому усі перевіряють взуття, налаштовують рюкзаки, запасаються водою. Після привалу нас чекає початок підйому. Запам’ятайте, що чим крутіший підйом, тим менші кроки потрібно робити, це допоможе вам зберегти сили. Також потрібно ступати усією ступнею, а не лише носком.

Підйом буде довгим і виснажливим, але привали допоможуть зберегти сили до кінця дня. Ближче до вечора ми вийдемо на стоянку «Лапухи», що знаходиться під горою Шешул. Розбиваємо табір, чергові готують вечерю, а ті, в кого залишились сили, можуть покуштувати чорниці, яких тут доволі багато. Стоянка досить висотна і ви відчуєте, як у горах швидко холоднішає ближче до ночі. Спати лягаємо рано, адже завтра нас чекає складний день і перша вершина.

Туристична стоянка "Лапухи"Сушка речей на вогнищіДівчатка)))

День третій.

На сьогодні у нас грандіозні плани – піднятись на першу вершину походу – гору Петрос.

Петрос — одна з найвищих вершин гірського  масиву Чорногора. Висота — 2020 м. Розташована у північно-західному кінці масиву між горами Шешул (на південному заході) і Говерла (на сході). Західний і південно-західний схили досить круті з численними кам'яними розсипами, північний та північно-східний — урвисті, зі скельними виступами.

Отже, поснідавши вирушаємо в дорогу. На початку шляху нас чекатиме крутий підйом на перевал, після якого дорога буде нескладною і пологою. Після двох годин ходу – довгоочікувана вершина! Спуск з Петросу крутий, і, особливо у мокру погоду, складний. Тому всі спускаються обережно і підстраховують один одного. Стоянка знаходиться не дуже далеко від спуску.

Стоянка "Чорнична"ЧорницяНарада

День четвертий, п’ятий.

Теперішню стоянку ми прозвали «Чорнична» і не даремно! Адже навкруги море синіх і смачних ягід. До речі, чорниця дуже корисна для очей, але куштувати її слід в міру,щоб потім не трапилась біда з животом =))

Після тяжких переходів для половини групи сьогодні буде день відпочинку, інша ж половина підніметься   на найвищу вершину України – г. Говерла! Наступного дня ті, що залишались у таборі, піднімуться на вершину. Таким чином ми зробимо день відпочинку і спростимо підйом на Говерлу.

Захід сонця під Петросомг. ГоверлаНа вершині Говерли

День шостий.

Отримавши незабутні враження від Чорногорського масиву, сьогодні наша ціль спуститись до с. Ясіня, де ми сядемо на дизель та приїдемо у Кваси, які покинули лише два дні назад. Тут почнеться друге коло нашого маршруту.

День сьомий.

І знову вгору! Протягом усього дня ми будемо набирати висоту і рухатись до гори Близниця.

Висота Великої Близниці 1883м. Гора відома наявністю реліктових рослин. Кажуть, що на її схилах росте таємничий едельвейс! Тільки сміливець міг принести коханій дівчині цю квітку, хоч міг і загинути у дорозі. Але той, хто життям ризикуючи в ім’я любові, приніс  едельвейс,-  той зможе захистити свою любов, той вартий любові. Переказують, ніби так колись одружувалися гуцульські легіні.

Після сходження на вершину ми трохи скинемо висоти та розіб’ємо табір.

В дорозіСхід сонця під ПетросомВслід за прапором

День восьмий.

Перехід до озера Дагаска не буде надто тяжким, тому сьогодні ми можемо дозволити собі поспати трохи більше. Вже звичні для всіх ранкові збори, сніданок і вихід. Оз. Дагаска, як і Близниці, знаходиться на Свидовецькому хребті і є одним з найвисокогірніших озер України. При бажанні можна скупатися у ньому, але вода буде дуже холодна, тож тримайтесь! =)

Група на маршрутіНа вершиніГірське озеро

День дев’ятий.

У Близниці є дві вершини, вони розміщені поряд і схожі одна на одну. Сьогодні ми піднімемося на малу Близницю. Пройшовши вершину, ми спустимося до лісової зони та заночуємо біля води.

Перегляд маршрутуВідпочинок в дорозіКвіточка=))

День десятий.

Останній ходовий день походу. Не даремно говорять: «Последний бой, он трудный самый». Усі стомленні після довгих переходів та перебування на висоті, але потрібно зібратись з силами, зжати волю в кулак і пройти маршрут до кінця! Сьогодні ми піднімемося на г. Старий Тростянець та спустимося уже вдруге в с. Кваси.

Зазвичай в останній день проходить посвята в туристи – досить цікаве дійство. Деталі не розголошуються. =)

Посвята в туристиКлянусь!!Тепер туристка!

День дванадцятий.

Збори табору, 4 години в дизелі і ось ми уже в Івано-Франківську. Усі обмінюються контактами, домовляються про майбутні зустрічі та роздивляються фотографії.

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить:

• харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
• реєстрація в КСС;
• оплата стоянок;
• аптечка;
медична страховка;
• послуги інструктора;
• колективне групове спорядження.

У вартість не входить:

• прокат особистого спорядження;
• транспортні витрати (60-80грн).

Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносити зміни до маршруту.

При відсутності власного туристичного спорядження його можна взяти на прокат. Не забуваємо про знижки! Про порядок та способи оплати можна почитать тут.