Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Піший похід у Карпати - Свидовець та Горгани

Пеший поход в Карпаты – Свидовец и Горганы

Тривалість походу - 6 днів;
Кілометраж - 55 км;
Складність- середня;
Вартість - 1530 грн - все включено!
Місце старту - Івано-Франківск до 12:00
Місце фініша - Івано-Франківск, 16:00
Дати: 17.05 - 22.05, 07.06 - 12.06, 12.07 - 17.07, 09.08 - 14.08

Цей піший похід по Карпатам дає вам унікальну можливість пройтися по двох абсолютно різних, але надзвичайно красивим карпатським хребтах. Що це за хребти? Перший хребет - Свидовець, примітний великою кількістю високогірних озер, трав'янистими і плавними схилами. Вершини якоби неспішно перетікають у перевали і знову в вершини, час від часу поблискуючи блакитними очима найчистіших озер. Другий хребет - Горгани, характерний більш крутими обрисами, кам'яними розсипами і віковічними недоторканими хвойними лісами. Приєднуйтесь, буде дуже красиво і цікаво!

План походу Свидовець та Горгани:

 1. Івано-Франківськ - Кевелев-пол. Гропа
 2. Близниця - Свидовець - г. Стіг
 3. Татарука - пер. Околе – Тиса
 4. Братківська - г. Гропа
 5. Пол. Пантирь - пер. Легіонів – Райфаловец
 6. Бистриця - Івано-Франківськ

Заявка на поход

День 1. Івано-Франківськ - Кевелев - пол. Гропа (4,5 км)

Як це і буває в більшості карпатських походів, група зустрічається на ж/д вокзалі Івано-Франківська. Прибути на місце зустрічі потрібно до 12-ти годин, а краще раніше. Збір, швидке знайомство групи з інструктором, дільба загального спорядження і в путь-дорогу. Для початку близько двох годин проїдемо по звивистих гірських дорогах на автобусі до невеликого гірського села Кевелев. Саме тут ми надягаємо рюкзаки й далі йдемо ніжками. Спочатку вздовж буйної гірської річки будемо поступово набирати висоту і виходимо на полонину Гропа. Саме тут, оточені чагарниками ягід (брусниця, чорниця), трохи втомлені, але задоволені ми і заночуємо.

пейзажі Карпатлюбуясь красотойхребет

День 2. г. Близниця (1881 м) - хр. Свидовець - г. Стіг (1704 м) (9,35 км)

Сьогодні нас чекає перша вершина - Близниця (1881 м), за легендою, саме на ній можна знайти таємничу гірську квітку - едельвейс. Так що дивіться не тільки по сторонах, а й під ноги. Після вершини йдемо по хребту Свидовець і милуємося краєвидами Карпат. По хорошій стежині ми майже дійдемо до одного з найвідоміших гірськолижних курортів - Драгобрату. Але це взимку тут повно народу і кипить життя, а влітку безлюдно та йде будівництво. Нам там робити нічого. Зупинимося на ночівлю поруч з горою Стіг.

красота!коровки :)брусничка

День 3. м. Татарука (1707) - пер. Околе - р. Тиса (10,5 км)

Снідаємо, п'ємо смачний чайок на карпатських травах, збираємо табір і в дорогу. Сьогоднішній перехід не складний, першу половину дня ми будемо йти по хребту, а це завжди просто. Немає великих перепадів висот, а навколо така краса, що й не помічаєш, як пролітають кілометр за кілометром. Разом з кілометрами змінюються і пейзажі, ми проходимо повз озера, вершини і потроху починаємо спускатися на перевал Околе. Цей перевал можна вважати серединою нашого шляху, він розташований між Свидовцем і Горганами. Ще трохи спускаємося до витоків могутньої ріки Тиса, хоча, дивлячись на витоки, великою вона не видається! А насправді це найбільша притока Дунаю! Не стати табором в такому місці просто гріх. Ми грішити не будемо і зупинимося на нічліг Улыбка

панорамацветочек=))

День 4. Горгани - м. Братківська (1788 м) - г. Гропа (1759 м) (13,6 км)

Сьогодні ми увійдемо в абсолютно дикі і самі недоступні райони українських Карпат - Горгани. Кам'яні хребти, могутні ліси, найчистіші ріки та струмки, безліч ягід - ось що нас чекає далі. Спочатку ми піднімемося на гору Братківську (Брат-гора), після чого продовжимо рух по хребту. А що це за стовпчики, які раз у раз трапляються на нашій стежці? А це кордон між Польщею і Чехословаччиною, втім, це було дуже давно, а в наш час це межа між Закарпаттям та Івано-Франківською областю. По дорозі піднімемося ще на одну вершину, трохи спустимося з хребта і станемо табором.

высотная стоянкаsvidovets1пограничный столбик

День 5. пол. Пантир - пер. Легіонів - р. Райфаловец (9,9 км)

Поснідавши, збираємо табір і йдемо в напрямку перевалу Легіонів. По дорозі проходимо дві гарні полонини - Пантир та Малі Рогодзи. Що це за хрест там видніється? А це і є перевал Легіонів. Ім'я перевалу говорить сама за себе - тут проходили військові дії в часи першої світової. Вже сторіччя, як війна відгриміла, а сліди ще видно - окопи і землянки, нехай обсипалися, але ще проглядаються. Сам хрест встановлено на честь загиблих польських солдатів, що героїчно обороняли перевал. Трохи поринули в історію давно минулих літ і далі вниз, до річки Райфаловец. Стоянка на березі річки це завжди чудово, адже є можливість прийняти водні процедури і освіжитися.

пер. Легионовдомик)ради этого стоит жить!

День 6. с. Бистриця - Івано-Франківськ (7 км)

Ось і добігає кінця наш невеликий, але чудовий похід. Сьогодні нам потрібно спуститися уздовж мальовничих берегів Райфаловца до села Бистриця. На останок намагаємося ввібрати всю красу карпатських лісів і надихатися свіжим повітрям. Такого смачного і чистого в містах не буває. У селі сідаємо на маршрутку і їдемо в Івано-Франківськ.

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить:

 • трансфер Івано-Франківськ - початок маршруту
 • трансфер від фінішу до Івано-Франковська
 • харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
 • реєстрація в рятувальній службі;
 • оплата за вхід в заповідник
 • оплата стоянок;
 • групова аптечка;
 • медична страховка;
 • послуги інструктора;
 • газ, котли, кострове спорядження

У вартість не входить:

 • прокат особистого спорядження;
 • витрати, не передбачені програмою (сувеніри, форс-мажор)

Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносити зміни до маршруту.

При відсутності власного туристичного спорядження його можна взяти на прокат. Не забуваємо про знижки! Про порядок та способи оплати можна почитать тут.