Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Туристичний похід в Карпати – По Чорногорському хребту

туристические поход по Карпатам Тривалість походу – 6 днів;
Кілометраж - 57,7 км;
Складність - середня;
Вартість 2500 грн - все включено!
Місце зустрічі - Івано-Франківськ, до 12:00
Місце фінішу - Івано-Франківськ 16:00
Дати: 26.07-28.07, 09.08-11.08, 16.08-18.08, 23.08-25.08, 30.08-02.09
Запрошуємо Вас взяти участь у поході по Чорногорському хребту - найвищому гірському масиві в Україні. Під час походу ми піднімемося на всі двотисячники Карпат та здійснимо сходження на г. Говерлу. Ви матимете чудову можливість випробувати свою витривалість та морально-вольові якості, насолодитися неперевершеними пейзажами Карпатських гір, скупатися в оз. Несамовите – найвисокогірнішому озері України, та в кінці походу ознайомитися з закинутою польською обсерваторією на г. Піп-Іван Чорногорський.

План туристичного походу

 1. Івано-Франківськ – Кваси – п. Веснярка
 2. п. Веснярка – г. Петрос – т/с Чорнична
 3. т/с Чорнична – г. Говерла – оз. Несамовите
 4. оз. Несамовите – г. Бребенескул – г. Смотрич
 5. г. Смотрич – г. Піп-Іван Чорногорський – с. Дземброня
 6. с. Дземброня – Івано-Франківськ
1 день. Івано-Франківськ – Кваси – п. Веснярка (6,3 км)

Похід починається з Івано-Франківська, де група знайомиться з інструктором та один з одним. Далі ми вирушаємо в село Кваси, названого в честь джерел мінеральної (квасної) води, яких в селі є декілька. Напившись води ми йдемо в напрямку полонини Веснярки.

Спочатку наш шлях пролягатиме лісом, а згодом, з набором висоти, ми вийдемо на полонини – високогірні пастбища для худоби. На полонині або трохи далі, під перевалом Шешул, ми і заночуємо.

po-chornogorskomu1по чорногорскомуpo-chornogorskomu1

2 день. п. Веснярка – г. Петрос – т/с Чорнична (9,4 км)

Сьогодні наше перше сходженняна вершину Петроса. Спочатку ми виходимо на перевал між г. Шешул та Петросом. Далі по хребту ми піднімаємося на саму вершину (2020м), одну з найвідоміших в Україні. Підйом буде напрочуд простий, чого не скажеш про спуск. Він дуже крутий і потребує максимальної концентрації. Заночуємо ми на перемичці між Петросом та г. Говерлою – найвищою вершиною України.

po-chornogorskomu7po-chornogorskomu6на отдыхе

3 день. т/с Чорнична – г. Говерла – оз. Несамовите (12,2 км)

Сходження на г. Говерла. Сьогодні нас чекає багато роботи, тому ранній підйом, швидкі збори і вперед – на штурм Говерли. Перед фінальним підйомом на вершину є дерев’яний будиночок, в якому можна перечекати негоду. Робимо невеличкий привал, збираємося з силами для останнього штурму і вже через півгодини ми на вершині! В ясну погоду  нас оточують неймовірної краси  пейзажі Українських Карпат, а вдалині синіють уже Румунські гори.

Фотосесія на пам'ять і далі в дорогу. Сьогодні ми пройдемо вершинами гір Брескул (1911м), Пожижевська (1822м), Туркул (1933м), спустимося до високогірного озера Несамовите, на берегах якого і заночуємо.

Спуск к озеру НесамовытоеОзеро Несамовытоеpo-chornogorskomu8

4 день. оз. Несамовите – г. Бребенескул – г. Смотрич (10,9 км)

Продовжуємо шлях по Чорногорському хребту, за цей день ми пройдемо більшу його частину. В 1919-1939 рр. тут проходила границя між Польщею та Чехословаччиною свідченням чого є пограничні стовпчики, які раз-по-раз будуть зустрічатися на нашому шляху. Сьогодні нас чекає сходження на другу вершину Карпат – гору Бребенескул (2036м). Також ми пройдемо над озером Бребенескул, ще одним високогірним озером льодового походження на Чорногорському хребті.

З кожним кроком Чорна гора стає все ближчою. Здалеку вона нагадує казковий замок, а в реальності це стіни закинутої обсерваторії. Для ночівлі ми спустимося з хребта та станемо табором під г. Смотрич.

кошарыкошараотдых

5 день. г. Смотрич – г. Піп-Іван Чорногорський – с. Дземброня (9,3 км)

Сходження на г. Піп-Іван Чорногорський. Знову набір висоти, вихід на хребет і сходження на його останній двохтисячник. На горі стоїть закинута після другої світової війни польська обсерваторія – «Білий слон», побудована в 1938 році.

З вершини видно весь пройдений нами шлях, починаючи з Петроса та Шешула. Також на сході видно село Дземброня, куди ми і спускаємося. На ночівлю стаємо біля річки, відразу за селом. Остання вечеря біля костра і ранній відбій – завтра вставати ще затемно.

коничерногорский хребетОбсерватория на горе Пип-Иван Черногорский.

6 день. с. Дземброня – Івано-Франківськ

Останній день походу. Ми продовжуємо спуск до села Нижня  Дземброня, звідки на єдиному рейсовому автобусі їдемо через Верховину до Івано-Франківська, де і закінчується наш маршрут.

Обсерватория на горе Пип-Иван Черногорский.Спуск с Пип-ивана Черногорскогодизель домой

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить:

 • трансфер Івано-Франківськ - початок маршруту
 • трансфер від фінішу до Івано-Франковська
 • харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
 • реєстрація в рятувальній службі;
 • оплата за вхід в заповідник
 • оплата стоянок;
 • групова аптечка;
 • медична страховка;
 • послуги інструктора;
 • газ, котли, кострове спорядження

У вартість не входить:

 • прокат особистого спорядження;
 • витрати, не передбачені програмою (сувеніри, форс-мажор)

Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносити зміни до маршруту.

При відсутності власного туристичного спорядження його можна взяти на прокат. Не забуваємо про знижки! Про порядок та способи оплати можна почитать тут.