Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Похід на Говерлу і Петрос

Похід на Говерлу і ПетросТривалість походу - 6 днів;
Кілометраж - 44,7 км;
Складність - легка;
Вартість - 1530 грн - все включено!
Місце зустрічі - Івано-Франківськ, до 12:00
Місце фінішу - Івано-Франківськ 16:00
Дати: мождивий на замовлення

Неспішний маршрут походу в Карпати, під час якого ми піднімемося на Говерлу і Петрос - першу та четверту по висоті вершини українських Карпат. Здійснити сходження на Говерлу можна і за менший відрізок часу, так більшість і робить. Але якщо дозволяє час, краще подовше побродити карпатськими стежками, щоб повною мірою насолодитися незабутніми гірськими пейзажами. Та й в кінці такого походу відчуваєш себе вже справжнім туристом, а не курортником на відпочинку =)

Похід на Говерлу по днях

 1. Івано-Франківськ – Кваси
 2. Кваси - полонина Менчул
 3. Менул - г. Петрос - т / с Черніна
 4. Радіалка на Говерлу
 5. т / с Черніна - пр. Козьмещик
 6. Пр. Козьмещик - Івано-Франківськ
1 день. Івано-Франківськ - Кваси (3 км)

Група збирається на вокзалі Івано-Франківська, де всі знайомляться і інструктор роздає загальне спорядження. Після чого їдемо в Кваси - село знамените своїми джерелами мінеральної (квасної) води. Саме тут розпочнеться піша частина походу на Говерлу, але це завтра. А в перший день, для кращої акліматизації організму до гірських умов, прогуляємося по найближчих горах.

Похід на ГоверлуРуїни в КвасахЧас обіду)

2 день. Кваси - перевал Шешул (6,4 км)

Перший ходовий день. Після сніданку група висувається в напрямоку Петроса. Поступово листяний ліс змінюється хвойним, а ми піднімаємося все далі. Навколо з'являються зарослі смачної чорниці і немає сил, що б пройти повз - раз у раз нахиляєшся за соковитою темно-фіолетовою ягодою. Сьогодні ми не дійдемо до самої вершини Петроса, а зупинимося під перевалом Шешул. Стоянка густо поросла лопухами, і в простолюдді так і називається «лопухи». Перед нами відкривається красивий вид на гори Карпат, милуємося заходом, їмо і лягаємо спати. Завтра нас чекає підйом на Петрос і технічно складний спуск з нього.

Похід на ГоверлуСтоянка Захід сонця

3 день. Перевал Шешул - Петрос – т/с чорнична (9,3 км)

Ранній ранок в Карпатських горах. Самотні хмаринки зависли в долинах гір і перші промені сонця пробиваються крізь гори за спиною, освітлюючи молочне море під ногами. Скільки не ходжу в походи, не можу перестати захоплюватися цим видовищем! Ми знаходимося в тіні гори Шешул і нам холодно, тому чергові готують їжу, а інші швидко збирають табір. Після смачного і поживного сніданку вирушаємо на штурм Петроса. Він не буде важким. Не крутий підйом по хребту і ми на вершині. Фоткаємся на пам'ять, милуємося Чорногірським хребтом і починаємо спуск. Під час спуску потрібно бути надзвичайно зібраними і обережним. Заночуємо трохи нижче на узліссі соснового лісу. Навколо табору море чорниці, тому, не гаючи часу, ставимо табір і пастися =))

На вершині ПетросаСпуск з Петроса стоянка під Говерлою

4 день. Сходження на Говерлу (12 км)

Сьогодні у нас за розкладом днювання, тобто ночувати ми будемо на тому ж місці. Але це зовсім не означає, що ми весь день будемо спати і байдикувати. Сьогодні нас чекає те, заради чого багато хто їде в Карпати - сходження на Говерлу - найвищу вершину України! Говерла не лише найвища, але ще і найпопулярніша гора Україні. Щодня сюди піднімаються сотні туристів, мандрівників і просто людей, яким набридло сидіти вдома. Висота Говерли 2061 м. і з неї відкриваються красиві види на всі Карпати, а в далечі синіють вже румунські гори. Після фотосесії починаємо спуск вниз, до табору, де нас чекає вечеря та пісні під гітару.

Похід на Говерлу - вид на вершинуНа вершині ГоверлиЧорничний рай

5 день. Т/с чорнична - притулку Козьмещик (6 км)

На Петрос сходили, Говерла підкорена - пора спускатися вниз, до цивілізації. Повз кошари (житла пастухів) неспішно йдемо по лісовій дорозі до притулку Козьмещик. Під анекдоти й історії в дружній компанії час пролітає непомітно і ми вже у мети. Заночуємо на березі гірської річечки Лазещина. Якщо буде час, бажаючі можуть пробігтися по навколишніх лісах у пошуках білих грибів, якими так славляться ці місця. Тоді на вечерю приготуємо смачну кашу або суп з грибами!

Похід на Говерлу - схід сонцяГруппа готова в дорогукошари

6 день. Притулок Козьмещик - с. Лазещина (8 км)

Ось і підійшов до кінця наш похід. Остання ніч у наметах позаду, залишилося зібрати табір і дійти до села. Але робити це не хочеться, не охота залишати дивну природу Карпат і повертатися в суєту міст. Тим не менш, табір зібраний, а перед нами близько двох годин шляху до села Лазещина, де сідаємо на автобус і їдемо в Івано-Франківськ. Бажаючі можуть залишитися і продовжити свій відпочинок в Карпатах.

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить:

 • трансфер Івано-Франківськ - початок маршруту
 • трансфер від фінішу до Івано-Франковська
 • харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
 • реєстрація в рятувальній службі;
 • оплата за вхід в заповідник
 • оплата стоянок;
 • групова аптечка;
 • медична страховка;
 • послуги інструктора;
 • газ, котли, кострове спорядження

У вартість не входить:

 • прокат особистого спорядження;
 • витрати, не передбачені програмою (сувеніри, форс-мажор)

Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносити зміни до маршруту.

При відсутності власного туристичного спорядження його можна взяти на прокат. Не забуваємо про знижки! Про порядок та способи оплати можна почитать тут.