Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Похід в Карпати - Водоспадами Горган

Поход в Карпаты - Водопадами Горган

Тривалість походу - 6 днів;
Кілометраж - 70 км;
Складність - середня;
Вартість– 1530 грн - все включено!
Місце старту - Івано-Франківськ, до 12:00
Місце фінішу - Івано-Франківськ 16:00
Дати: можливий на замовлення

Не складний похід в Карпати на шість днів, під час якого ми вдосталь помилуємося красотами падаючої води, адже нас чекають цілих чотири найцікавіших водоспади українських Карпат - Манявський, Бухтівецький, Пробій та Дівочі сльози. На маршруті дуже багато води і можливість помитися буде кожен день, так що за свою чистоту можна не переживати. Крім цього ми підкоримо кілька вершин, пройдемося гірськими хребтами, помилуємося неповторними Горганськими пейзажами, прикупимо сувенірів на дерев'яному ринку в Яремче і трошки зануримося в історію на стежці Довбуша. Різноманітність цього походу нікого не залишить байдужим!

План походу водоспадами Горган:

 1. Івано-Франківськ - вод. Бухтівец - пол. Комарники
 2. пол. Комарники - вод. Манявський - г. Чортків
 3. г. Горган - с. Зелене - г. Пасічанка
 4. г. Пасічна - пер. Переслоп - р.Жонка
 5. вод. Дівочі сльози - Яремче - г. Маковиця
 6. с. Дора - р. Білий Камінь - Івано-Франківськ

1 день. Івано-Франківськ - вод. Бухтівец - підлогу. Комарники (11.5 км)

З інструктором група зустрічається на ж/д вокзалі Івано-Франківська, де розподіляються продукти і ділиться групове спорядження. Намагайтеся прибути на вокзал якомога раніше, крайній термін зустрічі до 12.00. З Івано-Франківська їдемо в село Пасічна, де й починається піша частина походу. Першим ділом попрямуємо до водоспаду Бухтівец. Десяти метровий красень розташований в кам'янистій ущелині, підійти до нього можна вздовж русла однойменної річки. Фотосесія з водоспадом і далі в дорогу, до місця нашої стоянки на високогірній полонині Комарники.

водоспад Бухтивецадже красиво!гірська річка

2 день. пол. Комарники - вод. Манявський - г. Чортків (1257 м) (13 км)

Прокидаємося, чистимо зубки, їмо, збираємо табір і вперед за новими враженнями. Сьогодні на нас чекає один із найбільш мальовничих водоспадів Карпат - Манявський. Висота водоспаду до 20 метрів, але візуально це визначити складно, адже він розбитий на кілька каскадів. Після кожного каскаду утворюється невелика ванночка, в якій можна скупнуться. Холодна, життєдайна карпатська вода в один момент зніме втому і поверне вам сил. А вони нам знадобляться, адже попереду підйомчик на хребет Чортків, з якого відкриваються неповторні карпатські краєвиди. По хребту ми дійдемо до місця наступної ночівлі.

падаюча водакаскадипейзажі Карпат

3 день. г. Горган (1240 м) - с. Зелене - г. Пасічанка (1213 м) (8,5 км)

Намилувавшись красою гори Горган, почнемо спуск в невелике село Зелене. Назва села говорить сама за себе, адже воно розташоване серед вічнозелених хвойних лісів. Взагалі, це типове карпатське село, віддалене від цивілізації і в якому повністю зберігся місцевий колорит і дух гуцульщини. Пройшовши село, почнемо підйом на вершину гори Пасічанка. З вершини в черговий раз любуємося красивими і великими пейзажами диких Горган, після чого вирушаємо на стоянку.

Горганисклонигребень

4 день. м. Пасічна - пер. Переслоп - р.Жонка (15 км)

Для початку ми пробіжимося кількома вершинами Горган, не забуваючи під час всього нашого шляху дивитися по сторонах і милуватися природою. Адже йти ми будемо по хребту, а значить нас постійно будуть оточувати чудові пейзажі. Ближче до вечора, пройшовши вершини, перевали і полонини ми спустимося до гірської річки Жонка, на березі якої і розіб'ємо табір.

морозний ранокосипьмісток серед лісу

5 день. вод. Дівочі сльози - Яремче - г. Маковиця (12 км)

Без сумніву, сьогоднішній день буде найбільш насиченим і незабутнім в поході. На початку ми помилуємося водоспадом з трепетним назвою Дівочі сльози, після чого спустимося в Яремче. Тут уже буде де душі погуляти, великий дерев'яний ринок, де можна прикупити сувенірів, безліч колоритних кафе ну і водоспад Пробій. Взагалі, зараз він більше схожий на поріг і, якщо пощастить, можна буде поспостерігати, як його проходять на катамаранах. Кілька разів бачив - дуже вражаюче! Після перекусу та закупівлі сувенірів вирушимо до скель Довбуша і піднімемося на вершину гори Маковиця. Тут нам представиться унікальна можливість помилуватися видом всієї Яремчі і долиною річки Прут.

дівчячі сльозикарпатське селоводопад Пробій

6 день. с. Дора - р. Білий Камінь - Івано-Франківськ (10 км)

Останнє походний ранок. Не віриться, що позаду вже весь маршрут і хочеться залишитися серед природи диких Карпат ще хоч трішки. У деякій мірі вгамувати це бажання допоможе екскурсія по самобутньому селу Дора, де знаходиться стародавня церква Михайла і монастир Андрія. Після екскурсій радіально сходимо на гору Білий Камінь, де ще разок насолодитись краєвидами Карпат. Далі їдемо до Івано-Франківська.

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить:

 • трансфер Івано-Франківськ - початок маршруту
 • трансфер від фінішу до Івано-Франковська
 • харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
 • реєстрація в рятувальній службі;
 • оплата за вхід в заповідник
 • оплата стоянок;
 • групова аптечка;
 • медична страховка;
 • послуги інструктора;
 • газ, котли, кострове спорядження

У вартість не входить:

 • прокат особистого спорядження;
 • витрати, не передбачені програмою (сувеніри, форс-мажор)

Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносити зміни до маршруту.

При відсутності власного туристичного спорядження його можна взяти на прокат. Не забуваємо про знижки! Про порядок та способи оплати можна почитать тут.