Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Сходженя на Говерлу

Сходження на Говерлу - найвищу точку українських Карпат.

Сходження на ГоверлуТривалість походу – 3 дні;
Кілометраж - 34 км;
Складність - середня;
Вартість 1900 грн - все включено!
Місце старту - Івано-Франківськ, до 12:00
Місце фінішу - Івано-Франківськ 16:00
Дати 12.07-14.07, 26.07-28.07, 09.08-11.08,  23.08-25.08, 30.08-02.09

Похід триватиме три незабутні дні, під час яких ви будете насолоджуватись неповторними карпатськими пейзажами, переночуєте в палатках та матимете змогу перевірити свої кулінарні здібності в приготування їжі на вогнищі. Наша подорож не буде складною, тому вона підходить абсолютно всім, як новачкам, які ще не були в походах, так і більш бувалим туристам, які хочуть ще раз здійснити сходження на Говерлу.

Сходження на Говерлу за три дні

1 день. Івано-Франківськ - с. Лазещина - п. Козьмещик - полонина (13км)

Близько сьомої години ранку Київський поїзд приїздить на вокзал Івано-Франківська, де відбувається збір групи. Далі ми їдемо до села Лазещина, звідки і почнеться піша частина нашого маршруту. Але перед тим, як розпочати рух, інструктор роздає частину їжі та групового спорядження, перевіряє правильність укладки рюкзака, його вагу.

Чорногiрський хребетБілий грибВдалені вершина Говерли

І ось, нарешті, група «під рюкзаками», остання перевірка того, як на вас «сидить» рюкзак і в дорогу! Перші 40 хвилин наш шлях триватиме по вулицях села, вздовж однойменної річки, в кінці якого знаходиться пункт контрольно-рятувальної служби, де ми реєструємося та йдемо далі.

Цивілізація поступову покидає нас і через пару годин ми будемо на приюті Козьмещик. І влітку і зимою тут повно народу, адже це найближчий приют до вершини з цієї сторони схилу. В залежності від стану групи ми можемо пройти далі, і зупинитися на полонині перед вершиною, або залишитися тут і завтра радіально здійснити сходження на Говерлу.

2 день. Полонина - г. Говерла - п. Козьмещик (12км)

Ранній підйом, сніданок і розпочинаємо сходження на Говерлу. Відразу за приютом нас чекає крутий, але не довгий підйомчик, - найважча перешкода на нашому шляху=)) Підйом пролягатиме крізь змішані ліси і, якщо дорога не відбиратиме у вас всі сили, варто дивитися по сторонам, - білі гриби можуть рости всього в метрі від вас!

hoverla9Група на шляху до вершиниНа вершині Говерли

Зі збільшенням висоти ліс поступово рідшає і ми виходимо на відкриту місцевість, звідки видно десь в далині маленькі села, таку близьку вершину Говерли та трохи далі і правіше Петрос. Перед самим підйомом на вершину знаходитися домик, в якому можна перечекати непогоду.

Останній підйом доволі крутий, але не настільки довгий, щоб відібрати у вас всі сили і бажання піднятися на Говерлу! Згадайте скільки ви вже пройшли і ради чого сюди приїхали! Півгодини зусиль і ми на найвищій вершині України!!! На вершині стоїть тризубець – символ України, хрест, а також обеліск, висотою кілька метрів, що позначає найвищу точку, проходившої тут раніше границі між Польщею та Чехословаччиною

З вершини видно майже всі Українські Карпати. На південний схід тягнеться Чорногірський хребет, на південному заході, за Мармороськими горами, вимальовуються вершини Румунських Карпат.   Якщо ж подивитися на північний захід, то поряд побачимо Петрос, всього на 40м. нижчий від Говерли, але візуально він може здаватися навіть більшим.

Привітання з підкоренням вершини, фотографії на пам'ять, перекус і спуск вниз.

3 день. п. Козьмещик - с. Лазещина  (9км)

Останній день нашого походу. Все пройдено, вершина підкорена, можна трохи розслабитись. Поснідавши покидаємо приют Козьмещик та не поспішаючи йдемо до Лазещини, де сідаємо на автобус до Івано-Франківська. Бажаючі продовжити відпочинок можуть залишитися тут ще на пару днів. В Лазещині просто знайти нічліг, є пару справжніх карпатських бань, а також звідси дуже просто добратися до Рахова, поряд з яким знаходиться географічний центр Європи.

Чорногірський хребетВершина ГоверлиПустинна вершина Говерли

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить:

 • трансфер Івано-Франківськ - початок маршруту
 • трансфер від фінішу до Івано-Франковська
 • харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
 • реєстрація в рятувальній службі;
 • оплата за вхід в заповідник
 • оплата стоянок;
 • групова аптечка;
 • медична страховка;
 • послуги інструктора;
 • газ, котли, кострове спорядження

У вартість не входить:

 • прокат особистого спорядження;
 • витрати, не передбачені програмою (сувеніри, форс-мажор)

Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносити зміни до маршруту.

При відсутності власного туристичного спорядження його можна взяти на прокат. Не забуваємо про знижки! Про порядок та способи оплати можна почитать тут.