Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Похід по Грузії - Вежі Сванетії

Похід по Грузії - Вежі Сванетії

Тривалість - 9 днів;
Кілометраж - 75 км;
Складність - середня;
Вартість - 2000 грн/8000 руб;
Місце старту - Кутаїсі до 14:00;
Місце фінішу - Кутаїсі 12:00;
Дати: 22.06-30.06, 20.07-28.07, 10.08-18.08, 17.08-25.08
Нить: Кутаїсі – Местія – Радіальний похід на озеро Корульді  – Жабеші – Адіші – пер. Чхутнієрі – Іпралі – Ушгулі – озера Сванского хребта – Мамі – Кутаїсі

Похід по Грузії «Вежі Сванетії» - це похід по одному з найпрекрасніших і маловідомих регіонів Кавказу - гірської Сванетії. Ця місцевість славиться своєю незвичайною і красивою природою, самі грузини вважають Сванетію перлиною своєї країни і намагаються показати її всім туристам. У цих краях споконвіку жив гордий народ - непокірні свани, вони будували тисячі веж і завжди захищали свою землю, навіть зараз вони не вважають себе грузинами. Побудовані в IX-XII-х століттях укріплення зараз служать як пам'ятки і тягнуть в «країну тисячі веж» безліч туристів. Ще Сванетія є батьківщиною безлічі відмінних альпіністів, найвідомішим з яких є Михайло Хергіані, тут знімався фільм «Вертикаль», а ЮНЕСКО включила регіон до списку Всесвітньої культурної спадщини! Особисто у мене сумнівів немає - треба їхати і дивитися на все це своїми очима!

План походу по Сванетії

Заявка на поход

1 день. Кутаїсі - Местія

Зустрічаємося в аеропорту Кутаїсі (Грузія) приблизно в 14 годин. Не так давно перельоти з України до Грузії стали дешевими і доступними всім - лоукостер авіакомпанія http://wizzair.com запустила свої рейси з Києва, Донецька і Харкова в Кутаїсі. Квитки на літак можна купити від 400 грн в один бік, але купувати краще якомога раніше, адже з наближенням дати вильоту ціни зростають. Після зустрічі і швидкого знайомства ми переїжджаємо в містечко Местія, біля якого і заночуємо.

Сванетиябашни Ушбыкрасота))

2 день. Радіальний похід на озеро Корульді (11,5 км)

Зміна клімату і велика висота позначаються на організмі і самопочутті, тому перший день цілком і повністю присвячуємо акліматизації. Навантаження будуть невеликі, адже сьогодні ходимо без рюкзаків. Нашою метою є найкрасивіше гірське озеро Корульді, до нього нам потрібно подолати близько 1000 метрів вертикалі. Така прогулянка без рюкзаків послужить відмінною розминкою і підготує групу до подальших переходів.

Корульдиозеро

3 день. Местія - Жабеші (13 км)

Сьогодні наш перший по-справжньому ходовий день. Смачно снідаємо (по-іншому в походах не буває =), збираємо табір і висуваємося в дорогу. Сьогодні нам належить весь день милуватися гарними гірськими пейзажами і знаменитими вежами Сванетії. Ходьба багато сил не повинна відбирати, адже йти будемо по хорошій дорозі, поступово набираючи висоту. Табір розіб'ємо не далеко від мінерального джерела.

башнятипичная деревушкадолина реки

4 день. Жабеші - Адиші (8 км)

Супроводжувані видами величного Головного Кавказького хребта, рухаємося вгору по стежці, назустріч новим красотам і перевалам. Залежно від нашого темпу перекус робимо або на перевалі або вже після нього. Сванетія надзвичайно багата тваринним світом, тому уважно дивимося по сторонах, може вийде зробити гарний кадр на фоні ведмедя))) Жартую, звичайно, але ведмеді тут теж водяться, треба бути обережним і не лазити сильно по малинниках. Заночуємо на березі річки біля гірської села Адиші.

Коровка=)молоденькая лошадкадолина реки

5 день. Адиші - пер. Чхутніері - Іпра (14 км)

Сьогодні наші ніжки будуть мокрими, будьте готові до цього. На початку переходу підемо по правому березі річки з незвичною для нашої мови назвою Адишісчалі, а потім перейдемо на її лівий берег. Взагалі, бродів буде багато, в основному це будуть струмочки і дрібні річечки. Приємного сунути ноги в холодну воду мало, але нічого не поробиш, треба. Сьогодні ми побачимо своєрідний пам'ятник, символ непримиренності сванів - руїни стародавнього поселення Халдей. Заночуємо біля села Іпра.

деревушкабашни Сванетии

6 день. Іпра - Ушгулі (9,5 км)

Сьогодні ми будемо милуватися красотами класичних зразків традиційної архітектури Сванетії у високогірному селі Ушгулі. До речі, треба відзначити, що Ушгулі вважається другим найбільш високогірним селом у всій Європі. Розкинулося селище на висоті 2200 метрів. Тут багато веж, є церква Ламар (богоматері), звичайні житлові будинки. Все це поєднується в дивовижному архітектурному ансамблі.

в путидолина рекибашня

7 день. Ушгулі - озера Сванського хребта (7,5 км)

Дивовижна ночівля з красивими видами сьогодні чекає нас на перевалі Сванського хребта. Але туди потрібно ще дійти. Для початку проходимо долину Ушгулі і починаємо не простий підйом висотою 500 вертикальних метрів. Йдемо не поспішаючи, якщо треба зупиняємося і відпочиваємо. На перевалі нас чекають мальовничі гірські озера, біля яких і розіб'ємо табір. Висота ночівлі близько 2 700 метрів, це багато і буде холодно, тому одягаємося тепліше і щільніше кутаємося в спальники.

ночевка у озераsvanetiya14

8 день. Сванський хребет - Мамі (7,5 км)

Вам вчора було важко підійматися? А сьогодні нас чекає спуск по інший бік перевалу, я вважаю, що спуск - важче підйому. Скинути нам треба багато, на спуску потрібно бути максимально зібраним і обережним, щоб не оступитися і не впасти. Спускаємося в село Мамі на висоту 1100 метрів.

выше облаковпанорама Сванетии

9 день. Мамі - Кутаїсі

З села переїжджаємо в Кутаїсі, де і сідаємо на літак додому. Бажаючі цілком можуть залишитися в Грузії і продовжити свій відпочинок. Можна покататися по містах і подивитися на місцеві визначні пам'ятки, а можна і поматраснічать на морському узбережжі - вибір за вами))

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить:

• харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
• реєстрація в МЧС;
• групова аптечка;
медична страховка;
• послуги інструктора;
• колективне групове спорядження.


У вартість не входить:

• прокат особистого спорядження;
• відвідування екскурсійй, заповідників;
• транспортні витрати (за все біля 50$).

Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносити зміни до маршруту.

При відсутності власного туристичного спорядження його можна взяти на прокат. Не забуваємо про знижки! Про порядок та способи оплати можна почитать тут.