Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Похід по Кавказу - Навколо Ельбруса

поход по Кавказу Тривалість - 9 днів;
Кілометраж - 70,2 км;
Складність - висока;
Вартість - 2000 грн/8000 руб;

Місце зустрічі - Невиномиськ, до 10:00
Місце фініша - П'ятигірськ 20:00
Дати: 21.06-29.06, 28.07-05.08, 02.09-10.09, 20.09-28.09
Нить: Аул Хурзук - р. Еникол - пер. Еникол - пер. Букула - пер. Чемарт - р. Перевальная - р. Чемарткол - пер. Бурунташ - р. Кызылкол - плтао Ирахитсырт - ист. Джилы-Су - пер. Северный Каракайский - р. Исламчат - пер. Кыртыкауш - р. Кыртык - аул Верхний Баксан
Цей похід на Кавказ сміливо можна назвати одним з найкрасивіших і найбільш видовищних. Ми з головою зануримося в дикий світ гордих вершин, снігових перевалів, стрімких річок, прямовисних скель.. Ми будемо переправлятися через струмки і ріки, щоб піднятися на черговий перевал, з якого відкриваються нові, неповторні пейзажі. Похід важкий і буде непросто, але воно того варте! Нашому погляду постануть найвищі вершини Головного Кавказького, і ми з півночі обійдемо такий знаменитий і популярний Ельбрус. На шляху ми підкоримо пару перевалів, висотою більше 3000 метрів, а це в півтора рази вище, ніж найвища вершина України - Говерла (2061 м)! Крім цього, викупаємося в гарячих джерелах Джил-Су, спробуємо айран і нарзан, поїмо хичини. Приєднуйтесь, буде цікаво))

План походу навколо Ельбрусу

  1 день.  Аул Хурзук - злиття річок Уллу-Хурзук і Енікол (2,5 км)

  Рано вранці поїзд прибуває в Невинномиск, на залізничному вокзалі якого і відбувається зустріч групи. На автобусі їдемо в невеликий гірський аул Хурзук, розташований в Карачаєво-Черкеської республіці, між Тібердой і Ельбрусом. Саме тут і почнеться піша частина нашого гірського походу навколо Ельбрусу. Перший день акліматизаційний і багато йти ми не будемо. Парочку кілометрів до злиття річок Уллу-Хрузук і Енікол цілком достатньо. Іншу частину дня відпочиваємо, освоюємось, гуляємо по місцевості.

  аул Хурзукстародавній аула красиво ж!

  2 день. Долина річки Енікол - перевал Енікол (10 км)

  Прокидаємося вранці, їмо, збираємо табір і вирушаємо вбрід через річку Енікол. В оточенні величних гір стежка веде нас постійно верх на перевал з такою ж назвою, як і у річки - Енікол. Висота - 2596 метрів. На перевалі ми вперше побачимо снігові шапки красеня Ельбрусу. По заслуженій шоколадці і порції горіхів на перевалі, фото на пам'ять і далі в дорогу, до місця стоянки. А заночуємо ми біля витоків однієї з приток річки Уллу-Хурзук.

  загадочна корягадолина рекібезчисленні отари

  3 день. Пер. Букула - пер. Чемарт - річка Перевальна (8,2 км)

  Від перевалу Енікол ми йдемо по стежці Сют Джоп, що в перекладі означає "молочна дорога». Можливо, стежка отримала свою назву через велику кількість худоби, що проганяють тут. А ми все ще набираємо висоту і піднімаємося на категорійний (1А) перевал Букулу (2920 м). На перевалі часто можна зустріти пастухів, і, якщо пощастить, вони пригостять нас нарзаном або айраном - надзвичайно смачними кисломолочними продуктами. Нам же сьогодні належить підкорити ще один перевал, тому довго не затримуємося. До речі, це перший перевал в поході вище 3 000! Є що відзначити! Висота перевалу Чемарт 3132 метра і він майже весь в снігу, бажаючі можуть пограти в сніжкиУлыбка Спускаємося з перевалу і ночуємо біля витоків річки.

  висотна стоянкабілосніжний Эльбруснаш перевал

  4 день. Р. Чемарткол - перевал Бурунташ - р. Кизилкол (8,5 км)

  По ущелинах і кулуарах ми доходимо до річки Чемарткол, яка бере початок з льодовиків Ельбрусу. Біля річки робимо тривалий привал, адже блиск вершин Ельбрусу засліплює очі і потрібен час, щоб прийти в себе. Жартую)) Приходити в себе потрібно буде від невимовної краси навколо: стрімкий гірський потік, різнотрав'я луків, суворі скелі, білосніжні схили найвищої вершини Кавказу! Після перекусу та відпочинку вирушаємо підкорювати наступний наш перевал - Бурунташ (3086 м). Бурунташ в перекладі означає «Кам'яний мис». Через перевал ми спускаємося в мальовничу долину річки Кизилкол, де і заночуємо.

  вид з перевалаперевал Бурунташброд ріки

  5 день. Плато Ірахітсирт - джерела Джил-Су (10 км)

  Сьогодні ми не будемо підніматися на перевали, але буде багато чого цікавого! Через плато Ірахітсирт, по хорошій стежинці йдемо до 40-ка метровому водоспаду Султан, одного з найвищих в цих краях. Незабаром ми підійдемо до цивілізації - джерела Джил-Су користуються популярністю у туристів. Тут знаходиться готель, в якому можна насолодитися стравами місцевої кухні. Чим же так знаменитий Джил-Су? А тим, що це джерело гарячої мінеральної води, викупатися в ньому одне задоволення! До того ж, це корисно для здоров'я.

  плато Ирахітсирткрасивмй водоспадикджерала Джили-Су

  6 день. Перевал Північний Каракайскій - річка Ісламчат (9 км)

  Відновивши сили в цілющих джерелах, продовжимо наш похід. Сьогодні наш шлях лежить до перевалу Північний Каракайскій (2889 м), за яким височить гірський масив Кара-Кая, що в перекладі з тюркського означає «Чорна скеля». У цьому місці живуть могутні та горді тварини - висотні тури. Якщо пощастить, ми зустрінемо їх на шляху. Людей вони бояться, але помилуватися і сфотографувати можна. Ми вже обійшли Ельбрус, і він залишається за нашими спинами. Спускаємося в долину річки Ісламчат, де бажаючі можуть урізноманітнити похід і покататися на конях!

  джерела Джили-Сугірське озеродвоголовий красавець!

  7 день. Перевал Киртикауш - річка Киртик (8 км)

  Сьогодні нам належить підкорити найвищий перевал в поході, перевал з незвичною для нашої мови назвою - Киртикауш, висотою цілих 3232 метра. Від стоянки нам треба набрати близько 600 метрів вертикалі, це не дуже багато і обідати ми будемо вже на перевалі. Він круглий рік майже повністю покритий глибокими, нетанучими снігами. З перевалу відкривається неповторний вид на ГКХ, на найвищу його вершину - Коштан-Тау (5105 м) і на величний Ельбрус. Якщо дозволить погода, на перевалі затримаємося подовше, щоб ввібрати в себе всю красу, що відкрилася нам на висоті. Потім почнемо спуск в долину річки Киртик, де і заночуємо.

  снежні горигірська річкагорді вершини

  8 день. Долина річки Киртик (8 км)

  Весь ходовий день ми будемо спускатися вздовж річки Киртик. Її долина надзвичайно мальовнича і обширна. Незабаром нам почнуть зустрічатись перші пастухи, що випасають величезні отари худоби, а ще через кілька переходів ми увійдемо в зону лісу. На стоянку зупинимося на галявинці біля річки. Тут багато дров, так що вечір проведемо в дружній компанії навколо багаття.

  долина рікигорна річкапоход навколо Ельбруса

  9 день. Аул Верхній Баксан - додому.. (6 км)

  Ось і підійшла до кінця наша, не дуже велика, але цікава подорож по Кавказьких горах. Сьогодні залишилося спуститися близько шести кілометрів уздовж річки до селища Верхній Баксан, де і знаходиться фінальна точка нашого туру.

  Особливості походу навколо Ельбрусу

  Це справжній гірський похід. Будуть великі перепади висот, буде важко. Весь похід проходить на висоті 2500 - 3000 метрів, що дасть хорошу висотну акліматизацію вашому організму. Маршрут не круговий, на ньому немає магазинів і селищ, відповідно докупити продукти буде ніде. Всі несемо на собі, рюкзаки, особливо на початку, будуть важкі. Свіжий хліб їмо в першій половині походу, далі сухарі. Дрова є тільки на першій та останній стоянці, тому раціон не буде багатий кулінарними шедеврами, їжа буде максимально простою, але в тей же час досить ситною і калорійною, щоб відновити ваші сили. Чаю буде по кражці, багато не нап'єтесь. Будуть броди, мокрі ноги, важкі підйоми. Готуйтеся до цього. Для цього походу потрібна хороша фізична підготовка і бажаний досвід парочки походів по Криму чи Карпатам.

  Заявка на поход

  Прочитайте перед походом:

  У вартість походу входить:

  • харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
  • реєстрація в КСС;
  • групова аптечка;
  медична страховка;
  • послуги інструктора;
  • колективне групове спорядження.


  У вартість не входить:

  • прокат особистого спорядження;
  • відвідування екскурсійй, заповідників;
  • транспортні витрати (за все біля 2000 руб).

  Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносити зміни до маршруту.

  При відсутності власного туристичного спорядження його можна взяти на прокат. Не забуваємо про знижки! Про порядок та способи оплати можна почитать тут.