Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Похід по центральному Криму - П'ять стихій

Похід по центральному Криму - П'ять стихій Тривалість - 6 днів;
Кілометраж - 55 км;
Складність - средня;
Вартітсь - 1240 грн/4960 руб. Входить ВСЕ необхідне!
Місце старту - Сімферополь, до 11:00
Місце фінішу - Сімферополь, 17:00
Дати: 06.04-11.04, 01.05-06.05, 29.06-04.07, 27.07-01.08, 16.08-21.08
Нить: Сімферополь - Ангарський перевал - Кутузовські озера - Ангар-Бурун - Еміне-Баїр-Хосар - Онікс-Тур - Перевальне - Червона печера (Кизил-Коба) - Буковий кордон - Тирке-яйла - Демерджі-яйла - Джурла - Пд. Демерджі - Долина привидів - Фуна - іст. Верси - Ангарський перевал

Вам добре знайомий непередаваний смак кримського гірського повітря? А може, ви ще ніколи не були в горах? У будь-якому випадку, цей маршрут у самому серці гірського Криму принесе вам максимум задоволення і вражень! Адже в поході ви зможете на своїй шкурі відчути всі п'ять стихій:

 1. Повітря - неповторний аромат гірського Криму ви запам'ятаєте назавжди.
 2. Земля - ви будете в захваті від мальовничих краєвидів і цікавих печер (Мармурова, Еміне-Баїр-Хосар, Кизил-Коба).
 3. Вода - на нашому шляху будуть водоспади Джурла та Су-Учхан. А ще ми будемо пити живящу джерельну воду і насолоджуватися видами Чорного моря.
 4. Вогонь - який же похід без вечірнього заворожливого багаття?
 5. Дух - здається, ніби в самому повітрі літають частинки товариськості, взаємовиручки, радості і щастя!

Заявка на поход

План походу по центральному Криму:

1 день. Сімферополь - т\с Кутузовські озера

До 11 ранку група збирається на залізничному вокзалі Сімферополя. У той час, поки всі знайомляться, інструктор роздає кожному його частина колективного спорядження і харчування. По приїзду всіх учасників походу група з інструктором сідає в тролейбус і їде до Ангарського перевалу. Тут і починається похід. Перший день порівняно легкий для того, щоб кожен з учасників зміг адаптуватися до життя в диких умовах і до незвичних навантажень. До нашої першої стоянки Кутузовські озера стежка неспішно йде вгору серед красивого букового лісу. По прибуттю інструктор навчає групу, як правильно поставити намети, розпалювати багаття та іншим туристичним навичкам. Стоянка названа на честь великого полководця Кутузова, який, за переказами, тут проходив.

на первой стоянкесосновый леспещера

2 день. Ангар-Бурун - т\с Онікс-Тур

Сьогодні доведеться потрудитися, адже ми піднімемося на одну з найвищих вершин Кримського півострова - Ангар-Бурун (1453 м). Краєвиди просто шикарні - не ховайте далеко фотоапарат! Поки ви будете захоплені видами на море, на Демерджі (куди ми підемо в наступні дні) і на Бабуган-яйлу, можна радіально сходити на другу вершину Еклізі-Бурун.

на нижнем плато Чатфр-Дагавозле вершины

Відпочивши і насолодившись краєвидами, спустимося на нижнє плато Чатир-Дагу. Табір буде перебувати на т\с Онікс-Тур. Це центр спелеотуризму, адже нижнє плато Чатир-Дагу славиться своїми печерами не тільки в Україні, і за її межами. І у вас буде можливість це оцінити, радіально відвідавши найкрасивішу обладнану печеру Європи - Еміне-Баїр-Хосар, яка знаходиться неподалік від місця нашої ночівлі.

3 день. Перевальне - Червона печера - т\с Буковий кордон

Сьогодні день почнеться зі спуску в село Перевальне, де можна зайти в магазин купити морозива і докупити продуктів. По дорозі до Червоної печери ми відвідаємо чудовий водоспад Су-учхан, а далі підемо на екскурсію в Червону печеру, яка не менш приваблива для туристів, ніж печери Чатир-Дага. В Кизил-Коба можна навіть влаштувати повний екстрим і зануритися з аквалангом. До стоянки залишається недовго пройтися по Долгоруківскій яйлі та спуститися у ліс.

на привалев пещерена плато

4 день. Тирке-яйла - Демерджі-яйла - т/с Джурла

Переночувавши на затишній галявині в лісі, ми знову піднімемося на плато Тирке, де нас будуть радувати чудові краєвиди на Чатир-Даг. Здається просто неймовірним, що ще вчора ми були там! В цей день наш маршрут пролягає переважно по відкритій місцевості. І тільки на стоянку ми вийдемо між двох гірських масивів - Північною і Південною Демерджі.

Джурлавид с платоу костра

Водоспад Джурла незвичайний - річка з однойменною назвою утворює кам'яний каскад, а найбільший її скидання і названий водоспадом. Подивитися на нього з'їжджаються туристи з усіх точок країни.

5 день. Пд. Демерджі - Долина Привидів - Фуна - іст. Верси

Сьогодні прекрасний день - ми побачимо найзнаменитіші місця Криму! Для початку піднімаємося на найкрасивішу вершину півострова - Південну Демерджі, на схилах якої розташована Долина Привидів - казкове місце. Багато хто спостерігають його з вікна автобуса, але не кожен тут побував. Вітер і вода - дивовижні скульптори, і Долина Привидів - одне з їхніх творінь. Чи знаєте ви, що тут знімали «Кавказьку полонянку», і на вході росте дерево Нікуліна?! По дорозі ми побачимо фортецю Фуна, куди можна зайти на екскурсію. У середньовіччя це укріплення служило для охорони торгового шляху.

Долина привиденийДемерджи

Відвідавши ці чудові місця, спустимося на Андрюхіну галявину, де і заночуємо у джерела Верси.

6 день. Ангарський перевал - Сімферополь

Ось і закінчується гірська частина нашого походу... До Ангарського перевалу ми дійдемо дуже скоро по хорошій дорозі серед лісу. Якщо у вас є достатньо часу до поїзда, можете встигнути відвідати Алушту. Помочити в морі ніжки, а може, і скупатися. До Сімферополя ви без проблем дістатися на тролейбусі за 1,5 години, а на маршрутці ще швидше. До нових зустрічей!

перст Петра 1дерево Никулинау костра

Умови походу:

 • Це справжній піший похід - ми йдемо з рюкзаками, готуємо їжу на багатті, спимо в наметах. Похід дуже різноманітний, на шляху нас чекають дві вершини, дві печери, два водоспади, кілька яйл - буде дуже цікаво і красиво!
 • Якщо у вас відсутнє особисте спорядження, його можна взяти на прокат.
 • Діє система знижок!
 • Гроші здаються гіду в перший день походу. Про порядок та способи оплати можна почитать тут.
 • Не забудьте взяти фотоапарат та запас позитива – з нами завжди весело, надійно і цікаво! Улыбка
 • Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносить зміни в маршрут.

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить все необхідне:

 • харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
 • реєстрація в КСС;
 • групова аптечка;
 • медична страховка та від несч. випадку;
 • послуги інструктора-гіда;
 • колективне спорядження (палатки, котли, кострове..);
 • трансфер від Сімферополя до початку маршрута;
 • збори лісників, заповідники;
 • всі обов'язкові екскурсії (Дол. привидів).

У вартість не входить:

• прокат особистого спорядження;
• відвідування не обов'язкових екскурсій - це печери Кизил-Коба і Еміне-Баїр-Хосар, 120-160 грн
• трансфер від фінішу марушруту куди-вам-потрібно.